Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten valóban nem szeret,...

Isten valóban nem szeret, gyűlöl engem?

Figyelt kérdés

Régen nagyon vallásos voltam. Majd fellázadtam Isten, a Teremtő ellen és minden létező bűnt elkövettem, kivéve kettőt: embert soha nem öltem és fizikai, tárgyi tulajdont soha nem loptam. Ezeknek még a gondolatától is irtózom. De szellemi tulajdont loptam, csaltam, rengeteget hazudtam, rendszeresen, mindenhogy paráználkodtam, a szüleim ellen vétkeztem, irigy voltam, lányok ellen vétkeztem, kihasználtam őket, hosszú haját növesztett, elkezdtem undorítóan öltözni és úgy csináltam, mintha torzulásom lenne, pedig nincs, el kezdtem japánul a shinigamit, perzsául az Angra Mainut, vagy keresztény nevekkel Lucifer, a Sátánt, vagy magyarul az Ördögöt imádni.

Múlt vasárnap jött egy érzés, ami azt súgta, menjek el templomba. Elmentem katolikusba, majd elmentem a reformátushoz is és mind a két helyen nagyon rossz érzésem volt. Többször el is sírtam magam. Úgy éreztem, mintha ki lennék taszítva és gyűlöl e éreztem magam... Soha nem éreztem még ilyen szörnyű érzést... Egy rémálom volt. Amikor a katolikus ól mindenki kiment, magamra maradtam, elmentem félre, szómorú, szánakozva tekintő és mérges arcú szobrokat találtam, minden irányból ezek nézték rám, úgy éreztem, szinte megszólalnak, elmentem nagyon gyorsan. Amikor visszamentem, volt ott egy idős bácsi és a szobrok eltűntek. Nem kívánom ezt az érzést még az ellenségeink sem... Azóta úgy érzem, nem vagyok boldog és hogy a bűnei ért egyszer félelem kell.


Tényleg késó volna? Tényleg én csak elkárhozhatok? Tényleg gyűlöl az Isten és minden jótevő természetfeletti?



2021. aug. 5. 11:28
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Nem engem akarsz meggyőzni, hanem a vallás iránt érdeklődőket és ateistákat.
2021. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

"A mágia és titkos misztériumok pedig csak Sátán és másféle démonok, szolgáivá teszik az embert.

ma 09:12"


Ha az emberek az okkultizmushoz folyamodnak az nem az ők, hanem jehova hibája, hiszen ha már benne nem bízhatnak csak hihetnek, mit tehetnének azok, akik tanácstalanok?! A keresztény tanítás egyértelműen elutasítja, ez nem a biblia hite, ez nem a kereszténység hite. A biblia világosan megtiltja a mágiát, az okkultizmust, a spiritizmust és az asztrológiát. Mózes harmadik könyvében, világos utasítás található azokra nézve, akik ezen fortélyokat művelik: Móz.20. 27.: "És akár férfi, akár asszony, hogyha ígéző vagy jövendőmondó lesz közöttök, halállal lakoljanak; kővel kövezzétek azokat agyon; vérök rajtok." "Lev 20. 6.

Ha valaki halottidézőhöz és jövendőmondóhoz fordul, és követi őket a paráznaságban, ellene fordulok az ilyen embernek, és kiirtom népe közül."

Szabadság ugye...?

2021. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
A mózesi törvények fogalmazása kicsit durva. A keresztények Istenbe helyezik bizalmukat, nem a titkos tudásba. Mint már írtam, az az irány csak démonok rabjává tesz. De ha neked jobb őket szolgálni és tisztelni...
2021. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
A Mesterben hinni célravezetőbb, hiszen semmi sincs korlátokhoz kötve, sem lelkiismereti, sem erkölcsi korlátokhoz. Sokszor tapasztalhattuk, hogy benne bízva olyan dolgok is megvalósultak, melyekről még álmodni sem mertünk vagy amikért bűnhődnünk kellene.Azért is érdemes őt követni, mert azt mindenki tudja, hogy ő egyben Lucifer vagyis a fény angyala, de maga a Sátán is, akit ellenségnek, gonosznak neveznek. Mi azért sem teszünk éles különbséget e két név között, mert mi bár Luciferként tiszteljük és követjük őt, de sok esetben szükség van arra, hogy az ő Sátáni oldalához csatlakozzunk. A Luciferi hatalmából szeretnénk részesülni, mivel hozzá tartozunk és őt követve mi is azt szeretnénk tovább adni a hozzánk tartozóknak. Itt most a szeretteinkre gondolunk, de az ellenségeinknek az ő Sátáni hatalmából adunk tovább, lehetőségeinkhez mérten, de tudjuk, hogy a Mesterünk a mi saját erőnkön kívül is megvéd és megbosszul minket, ahogyan minden tanítványát védelmezi. Ő a gonosz arcát azoknak tartogatja és mutatja, kik megvetik őt és nevetnek a létén, semmibe veszik azt. Egy keresztlény könyvben a következőeket olvastuk az ő megkísértő hatalmáról: "Az újonnan megtért ember azt hiszi, hogy megszabadult a kísértésektől, de azt kell tapasztalnia, hogy azok nemhogy eltűntek,hanem sokkal intenzívebbé váltak", mivel Mesterünk célja, hogy elfordítsa jehovától a híveit, ő lelkeket gyűjt a harcához. Ezért is lehet úgy látni, hogy Lucifer hívei és a világ hívei erősebbek, magabiztosabbak és nincsenek kitéve úgy a kísértéseknek, mint a keresztlények. Akik már az ő oldalán állnak, azokat nem bántja, hisz velük elérte a célját, de mégsem hálátlan a híveinek odaadásukért és amiért nyíltan fel merik vállalni őt.
2021. aug. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Jézus azt mondta, senkitől sem kell félni csak Attól, aki elveszheti mind a testet mind a lelket a gyehennán. Vagyis Istentől. Sose tanította, hogy félni kellene a Sátántól. Hiszen Jézus Krisztus neve mindennél hatalmasabb. Téged minősít, hogy a gonoszat és a rosszat elfogadod mesteredben. Valahogy ezek a titkos társaságok és okkultisták, mindig sötétek. Isten és Krisztus a forrása a szeretetnek és a jónak. A másik oldal nem mutat fel ilyen alternatívát. A titkolózást az elitizmust a sötétséget és a vádaskodást mutatja fel. Sátán egyik jelentése vádoló.
2021. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Imétlem:Jézus kudarcot vallott meg kellett volna váltania a világot de nem sikerült neki, dicsőségben vissza kellett volna térnie, de nem így lett. Ő a tehetetlenség és a gyengeség megtestesítője lett és az ő jelképe a feszület a szenvedés és a kín jelképe. Azóta az isten úgy szolgáltat ki minden embert a Sátánnak,ahogy Pilátus tette jézussal.
2021. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Ebben a részben van a válasz:

Péter második levele


3,2 Hogy megemlékezzetek a szent prófétáktól ezelőtt mondott beszédekről, és az Úrnak és Megtartónak általunk, az apostolok által közölt parancsolatjáról:


3,3 Tudván először azt, hogy az utolsó időben csúfolkodók támadnak, a kik saját kívánságaik szerint járnak,


3,4 És ezt mondják: Hol van az ő eljövetelének ígérete? Mert a mióta az atyák elhunytak, minden azonképen marad a teremtés kezdetétől fogva.


3,5 Mert kész-akarva nem tudják azt, hogy egek régtől fogva voltak, és föld, mely vízből és víz által állott elő az Isten szavára;


3,6 A melyek által az akkori világ vízzel elboríttatván elveszett:


3,7 A mostani egek pedig és a föld, ugyanazon szó által megkíméltettek, tűznek tartatván fenn, az ítéletnek és az istentelen emberek romlásának napjára.


3,8 Ez az egy azonban ne legyen elrejtve előttetek, szeretteim, hogy egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendő, és ezer esztendő mint egy nap.


3,9 Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.

2021. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Újfent emlékeztetek Pál örökbecsű szavaira: "A világ erőtleneit, a világ bolondjait s a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az isten.

Mindaz, ami szenved, mindaz, ami a kereszten függ, isteni...

2021. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

A fenti rész első felével egyetértek. Jézus mondta:


10,21 ..Hálákat adok néked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted. Igen, Atyám, mert így volt kedves te előtted.


Számomra szerethető, hogy Isten a szegényekkel, nyomorultakkal van. Lázárnak is igazságot szolgáltat a gazdaggal szemben.


Jézus nem azért nem jött le a keresztről, mert nem tehette volna meg. Előtte embereket feltámasztott, vízen járt, kenyeret szaporított, stb. A zsidók dicsőséges messiást vártak, aki felszabadítja az országot, de nem Ő jött el, hanem az Úr Szenvedő Szolgája. Második eljövetelekor fog dicsőségben eljönni, királyként.


Kulcsmondat Isten megértéséhez:

138,6 Noha felséges az Úr, mégis meglátja az alázatost, a kevélyt pedig távolról ismeri.

2021. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Isten nem kéoes gyűlöletre. Ő tökéletes végtelen létezés. Gyűlölni csak a primitív létformák tudnak.
2021. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!