Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten valóban nem szeret,...

Isten valóban nem szeret, gyűlöl engem?

Figyelt kérdés

Régen nagyon vallásos voltam. Majd fellázadtam Isten, a Teremtő ellen és minden létező bűnt elkövettem, kivéve kettőt: embert soha nem öltem és fizikai, tárgyi tulajdont soha nem loptam. Ezeknek még a gondolatától is irtózom. De szellemi tulajdont loptam, csaltam, rengeteget hazudtam, rendszeresen, mindenhogy paráználkodtam, a szüleim ellen vétkeztem, irigy voltam, lányok ellen vétkeztem, kihasználtam őket, hosszú haját növesztett, elkezdtem undorítóan öltözni és úgy csináltam, mintha torzulásom lenne, pedig nincs, el kezdtem japánul a shinigamit, perzsául az Angra Mainut, vagy keresztény nevekkel Lucifer, a Sátánt, vagy magyarul az Ördögöt imádni.

Múlt vasárnap jött egy érzés, ami azt súgta, menjek el templomba. Elmentem katolikusba, majd elmentem a reformátushoz is és mind a két helyen nagyon rossz érzésem volt. Többször el is sírtam magam. Úgy éreztem, mintha ki lennék taszítva és gyűlöl e éreztem magam... Soha nem éreztem még ilyen szörnyű érzést... Egy rémálom volt. Amikor a katolikus ól mindenki kiment, magamra maradtam, elmentem félre, szómorú, szánakozva tekintő és mérges arcú szobrokat találtam, minden irányból ezek nézték rám, úgy éreztem, szinte megszólalnak, elmentem nagyon gyorsan. Amikor visszamentem, volt ott egy idős bácsi és a szobrok eltűntek. Nem kívánom ezt az érzést még az ellenségeink sem... Azóta úgy érzem, nem vagyok boldog és hogy a bűnei ért egyszer félelem kell.


Tényleg késó volna? Tényleg én csak elkárhozhatok? Tényleg gyűlöl az Isten és minden jótevő természetfeletti?



2021. aug. 5. 11:28
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Nekem a biblia alapján elég vérszomjasnak tűnik.

"És hozok reátok bosszuló fegyvert, a mely bosszút álljon a szövetség megrontásáért. Ha városaitokba gyülekeztek össze, akkor döghalált bocsátok reátok, és az ellenség kezébe adattok." Mózes III. könyve 26. rész 25.

"És megeszitek a ti fiaitok húsát, és megeszitek a ti leányaitok húsát." Mózes III. könyve 26. rész 29.


Persze mindig úgy teszünk mintha az ószövetség istene nem jézus apja lenne...

2021. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Mint már írtam, én nem vallom, hogy a Biblia minden egyes szava Isten szava, tehát, hogy tollba mondta volna. Ezek a durvább részek Isten nem tiszta látásából fakadnak.


„Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.”


„Senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, s az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú kinyilatkoztatja.”


Rómaiakhoz írt levél

10,1 Atyámfiai, szívem szerint kívánom és Istentől könyörgöm az Izráel idvességét.

10,2 Mert bizonyságot teszek felőlök, hogy Isten iránt való buzgóság van bennök, de nem megismerés szerint.

10,3 Mert az Isten igazságát nem ismervén, és az ő tulajdon igazságukat igyekezvén érvényesíteni, az Isten igazságának nem engedelmeskedtek.


További részletes információk Frederic Farrar: The Bible its meaning and supremacy (pdf)

[link]

2021. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

A következő korszak aioni életéről és aioni büntetéséről


[link]


Nagyon jó még Farrar: Mercy and Judgement 378. oldaltól az aionios jelentése

[link]


Az előbbi írás egy univerzalistáé, míg Farrar nem határozta meg magát univerzalistaként.


Ezek fényében döntsél.

2021. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
#31-ben felvetettekre a válasz Farrar The Bible its meaning and supremacy könyv V. fejezetében van.
2021. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Kérdező, Isten valóban szeret, nem gyűlöl téged. Annyira szeret, hogy az egyszülött Fiát adta oda, hogy helyetted elszenvedje a bűneid büntetését. Neked csak annyit kell tenned, hogy ezt elfogadod, és Istenhez fordulsz. Imádkozz hozzá, kérj bocsánatot a bűneid miatt, és megtapasztalod, hogy Isten megbocsát. Kezdd el olvasni a Bibliát (érdemes az újszövetséggel kezdeni), és egyre jobban megismered Istent.
2021. szept. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Isten kész megbocsátani:"...megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem." (Jeremiás 31:34)


Mikor bocsát meg Isten? "...ha...megtér minden vétkéből, melyeket cselekedett, és megtartja minden parancsolatimat és...igaszságot cselekszik..."(Ezékiel 18:21)


Mennyire válik tisztává a bűnbánó ember Isten előtt?: "...ha bűneitek skárlátpirosak, hófehérek lesznek, és ha vérszínűek, mint a karmazsin, olyanok lesznek, mint a gyapjú." (Ézsaiás 1:18) - A vörös foltot igen nehéz a gyapjúból eltávolítani, vagy inkább lehetetlen. De Isten, még a lehetetlennek tűnő bűnöket is kész megbocsátani.


Mennyire bocsát meg Isten?:"...Bizony a tenger mélységébe veted minden bűnünket." (Mikeás 7:19) - Amit a tenger elnyel, lehetetlen megtalálni. Isten sem fogja "alkalomadtán" előkeresni őket.


Jó szemléltetések arra vonatkozóan, hogyan tekint Isten a bűnbánó személytől elvett bűnükre. Megbocsátja, és soha nem említi fel azokat. "...vétkeikről többé meg nem emlékezem.” (Zsidók 8:12)

2021. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!