Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed arról amit a...

Mi a véleményed arról amit a Magyar Ateista Társaság művelt? Szerintem szomorú, és lefekvés előtt imádkozok értük is.

Figyelt kérdés
[link]
2021. aug. 8. 17:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

„Tegyuk hozza, hogy rengeteg olyan gyogymodot hasznal az orvostudomany, ami nem bizomyitott, vagy mar cafolt. Antibiotikum arcureggyulladasra pl. Tehat azert ne legyenek kepmutatoak az ateistak, mintha ez lenne ez egyetlen nem bizonyitott dolog, amire penz megy.”


Én nem vagyok orvos, így arról fogalmam sem volt, hogy erre nem jó az antibiotikum. Azért ne legyek már képmutató, mert egy szakemberek által ismert infó nem jut el hozzám ugyanakkora eséllyel, mint egy direkt promóciós céllal készült mozgalom, amely direkt hírverés céljából szerepelteti még a köztársasági elnököt is...

2021. aug. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

"egy szakemberek által ismert infó nem jut el hozzám ugyanakkora eséllyel, mint egy direkt promóciós céllal készült mozgalom, amely direkt hírverés céljából szerepelteti még a köztársasági elnököt is..."


Ezt értem, de az szúrta az ateistak szemet, hogy "tudományosan bizonyitott, hogy az imanak gyógyító ereje van", nem az, hogy mozgalom meg promocio meg koztarsasagi elnok.

Olvasd el a cikket meg egyszer.


Ha csak arrol lenne szo, hogy ilyen imalancot alkotnak es ezt nyilvanossa teszik, abban semmi feljelentheto nincs, az nem lenne baj, es nem is lenne igazuk. Csak akkor jogos az ateistak panasza, ha erre gyogyitasra szant penzt koltottek.


Pl. Angliaban minden korhazban vannak korhazi papok. Minden felekezetbol. Kápolnak is, ahol a betegek, hozzatartozok, orvosok stb. imadkozhatnak. A papokat a betegek az ágyukhoz hivathatjak, mutet elott, diagnozis utan, ha haldokolnak, barmikor. Az orvosokkal, noverekkel is imadkoznak a papok, ha kell. Es erre az allam biztosit penzforrast. Ezzel, onmagaban, semmi baj nincs.


Csak ha azt mondja egy korhaz, hogy tudomanyosan bizonyitva van valami, ami nincs.


Nem várom el egyébként az ateistáktól, hogy az antibiotikum-használat ellen tiltakozzanak. Az csak egy megjegyzés volt, hogy ó, bárcsak az lenne a legnagyobb tudománytalanság, amit az orvosok csinálnak, hogy imádkoznak a betegekért.

2021. aug. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szerintem az Őrtoronyból van elegük akik megtiltják a vérosztást.
2021. aug. 10. 00:25
 14/14 anonim ***** válasza:
91%
Nemtudom hogy keverted össze az ateizmust meg a kommunizmust amúgy kommunista ember még nem volt a földön se kommunista ország méga szovjetek se (és az hogy sztálin miket tett az egy dolog)
2021. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!