Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúknak! Hogyan festene a Ti...

Prókátor kérdése:

Tanúknak! Hogyan festene a Ti földi országotok?

Figyelt kérdés

Ha (mindegy hogyan) lenne egy ország, ahol a Ti eszméitek uralkodhatnak - kb mint néhány muszlim országban a Saría törvénykezés - ott milyen törvények lennének? Mi lenne tilos, mi lenne kötelező, mi lenne megengedett, és miért mi lenne a büntetés?

Nem érdekelnek a "szeretet parancsa" és "Isten törvényei", stb stb és hasonló válaszok, hanem csak a konkrét megoldások!



2021. szept. 7. 08:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó!

Pontos elképzelés! :D

Komolyan. A Tanúk már most is "szellemi" paradicsomban élnek. Meg van szabva hogy mit vehetnek fel, mikor és mikor nem dolgozhatnak, nem tanulhatnak tovább (legalábbis nagyon nem ajánlatos), hogyan és miről beszélhetnek, kivel nem beszélhetnek, milyen filmeket, könyveket, játékokat nem játszhatnak.... Soroljam még?

Képzelheted milyen lesz az ő valódi paradicsomuk...

Egy volt Tanú, aki ebbe a csodálatos szellemi paradicsomba született...

2021. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Az a legjobb, hogy gyönyörű vita van itt, hogy hogyan kell(ene) értelmezni a Bibliát. Örülök hogy adhattam felületet a jehovista propagandához. De én azt kérdeztem, hogy MA EGY POLGÁRI ORSZÁG AMI A JEHOVISTÁK IRÁNYíTÁSA ALATT ÁLL, AZ HOGY NÉZNE KI???????? ERRE LESZ ITT EGYETLEN EGY VÁLASZ VALAHA IS????????
2021. szept. 10. 21:01
 13/22 SIDLER22 ***** válasza:
26%
Nem. Nem lesz. Nem ez a céljuk, hogy egy országot irányítsanak. Ugyanúgy ahogy a keresztények, várják a csodát. És nem Jehovisták hanem Jehova Tanúi. Vagy Tanúk. Felőlem hívhatod még JT-nek is őket, de ez a Jehovisták duma nagyon nagy tájékozatlanságra utal.
2021. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
a #13-hoz hasonló gyenge felfogásúak kedvéért még egyszer, még szájbarágósabban: nem érdekel hogy hogyan képzelik el azt a világot amikor rajtuk kívül mindenki megdöglött, stb stb. Engem az érdekelne, hogy hogyan működtetnének MA egy országot! Ha teszem azt azt mondanák a világ poltikusai, hogy ezért vagy azért kapnak egy nagyobb szigetet, vagy pár ezer négyzetkilométert valamelyik kontinensen, stb stb, ahol úgy élhetnek ahogy akarnak. A kérdés hogy ott hogyan élnének? Eddig még csak a #11 írt le olyan választ ami viszonylagos választ adott!
2021. szept. 11. 14:02
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

11es vagyok. Pont olyan lenne mint amit írtam. Jézus lenne a vezetőjük, mint most aki kinevezi a vezető testületet, és a véneket. A Biblia törvényeit szó szerint vennék, így nem lehetne házasságon kívül szexelni, meg lenne határozva, h ki mit néz, hallgat,hogyan öltözik, nehogy a nem bibliai dolgok eltereljék a figyelmüket.

Ha valaki nem tartja be őket - > kiközösítés.

Természetesen nem lenne pollitija, szavazás, ergo a vezető testület bármilyen döntést hozhatna, arra hivatkozva h Isten irányítása volt.

Pontosan így van ez most is, csak nem egy országba vannak tömörülve.

Iszonyú nagy károkat csinál, főleg a gyerekekben akik itt nőnek fel sajnos (pedofília elhallgatásáról nem is beszélve)

2021. szept. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 KZitus ***** válasza:
15%

#14

"Engem az érdekelne, hogy hogyan működtetnének MA egy országot!" - sehogy. Nem is gondolkodunk ilyenben, mivel nem vagyunk a világ része, ami azt is jelenti, semmilyen formában nem gondolkodunk azon, "milyen lenne, ha....?"

Pontosan tudjuk, és hisszük, hogy amit idéztem itt följebb, azt senki emberfia nem tudná létrehozni, csak egyedül Krisztus. Ő azt mondta a tanítványainak: „Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön” Máté 28:18. A következő versekben elmondta nekik, hatalmánál fogva milyen munkával bizza meg őket és az is oda van írva, meddig kell ezt a munkát végezni. Tehát nem egy "ország" létrehozására megbízta meg őket, ezért nem is gondolkodnak ebben, inkább várják, mikor tehetik Krisztus irányításával Paradicsommá a földet. Hamarosan azt fogják tenni.

2021. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 KZitus ***** válasza:
15%

...jelenlegi feladatunk hirdetni Krisztus királyságát (országát), nos neked is el szeretném mondani, ha hitet gyakorolsz Krisztus váltságában MA, akkor a tanításai és alapelvei szerint kell élned az életedet, aminek jutalma, túlélheted az előttünk álló világrendszer megtisztítását itt a földön, és te is azok között lehetsz, akik paradicsommá alakítják majd a földet, és élvezheted azt az áldást is, amiről a Jelenések könyve végén (21:3-5) van írva:"Erre egy hangot hallottam a trón felől, mely hangosan ezt mondta: „Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig a népe lesznek, és maga Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál,sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

És az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”

2021. szept. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
10-es vagyok A 15. höz csak annyit füznék hozzá hogy a kiközösítés szerintem egyenlő lenne a halálbüntetésel vagy csak száműznének az országból.
2021. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

18as!

Valószínű!

Már most is az a tanítás h az újvilágban majd , ha valaki bűnt követ el, egy szempillantás alatt meg fog szűnni létezni...

Micsoda szabad akarat!

2021. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
3. pedig megadta a választ. Csak nem fogadod el. Nézd meg a videót, és ne legyen előítéleted. A rendes megszólítás: Jehova tanúi.
2021. szept. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!