Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én református vagyok, de...

Ha én református vagyok, de át szeretnék keresztelkedni római katolikusnak, azt hogyan tegyem meg?

Figyelt kérdés

Nem értek ehhez, de nagyon szeretnék "áttérni". Nem akartam református lenni, csak az egyik nagyszülőmnek akartam "megfelelni" azzal, hogy református leszek..

De az a baj, hogy azt érzem, hogyha áttérnék "másik vallásra", akkor az Istennel szemben egy bűn, vagy nem?!



2021. szept. 11. 10:28
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
91%

#30

Nem értelek, a katolikusok nem csinálnak bálványszobrokat, hogy azokat imádják. Abban egyetértek, hogy a sola scriptura elv megbukott.

2021. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
7%
31# senki nem mondott ilyet, hogy a Sola Scriptura bukott volna. Ha voltál már katolikus templomban, akkor látnád, hogy tömve van bálvánnyal… Mivel Jézusról egyetlen hiteles korabeli rajz sem maradt fent, így az őt ábrázoló szobrok, képek is azok. Pláne, hogy földrészenként néz ki máshogy…
2021. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Keress meg egy plébánost, s mindent elmond. Kb.egy-két év mire katolikus lehetsz. Imádkozd a rózsafüzért naponta, az segíteni fog.
2021. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
77%
Olvastam egy helyen hogy Jézus arcát megtoroltevMaria Magdolna és az arcképe megjelent a kendő.Az az első nem.emberkez alkotta ikon. Szerintem onnan mintázták Jézust.
2021. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Prókátor ***** válasza:
100%
#34, nem Mária Magdolna, hanem Veronika. Az epizód része a kersztúti ájtatosság 14 stációjának.
2021. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
76%

Az első válasz kiváló!


Minden vallást emberek találtak ki! Egyetlen egyet sem Isten! Bármelyiket követed, hibákat követsz!


Kövesd az egyedül tökéletes Krisztust!


Őt követheted bármilyen felekezetben, amelyik a tiszta bibliai Krisztust és tanítását hirdeti.


Az egyháztagság Isten előtt semmit sem számít!

2022. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!