Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én református vagyok, de...

Ha én református vagyok, de át szeretnék keresztelkedni római katolikusnak, azt hogyan tegyem meg?

Figyelt kérdés

Nem értek ehhez, de nagyon szeretnék "áttérni". Nem akartam református lenni, csak az egyik nagyszülőmnek akartam "megfelelni" azzal, hogy református leszek..

De az a baj, hogy azt érzem, hogyha áttérnék "másik vallásra", akkor az Istennel szemben egy bűn, vagy nem?!



2021. szept. 11. 10:28
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
23%

Ha tényleg onnan érzed a hívást, akkor menj el a plébánoshiz és ő elmondja mit kell tenned. Valószínűleg bibliaórákra, hittanra kell menned majd az áldozás/bérmálás előtt kb fél-egy évig. DE! Biztosan akarod? Nincs semmi amitől valahogy nem lenne kerek egész mégsem a dolog? Mitől, miben érezted ezt meg? Én katolikusból konfirmáltam át reformátusba. Itt lett minden kerek, nyert értelmet minden, minden darab helyrekerült. Katolikusnál a hitemen kívül a tanokban csak a kételkedésem volt. Minek imádkozzak én segítségért, közbenjárásért is Szent Xy-hoz? Az eleve bálvány. Miért áldozzak vasárnaponként, holott az Úr Jézust azt mondta, hogy “ezt cselekedjétek az én EMLÉKEZETEMRE” - nem pedig áldozzatok fel minden héten. Miért a sok kép és arany?

Javaslom olvasd el a katolikus katekézist is és a református II. helvét hitvallást is. És emészd… gondolkodj. És kérd a segítséget Tőle :)

2021. szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

"Minek imádkozzak én segítségért, közbenjárásért is Szent Xy-hoz? Az eleve bálvány."

Egyrészt bálvány nem lehet, mert bálvány jelentése teljesen más. Másrészt a katolikus Egyházban (illetve ortodox egyházakban is) pont az a szép, hogy összeér a földi küzdő egyház és a mennyei megdicsőült egyház, a hívők pedig kérhetik a már Krisztusban élő testvérek imádságait is.


"Miért áldozzak vasárnaponként, holott az Úr Jézust azt mondta, hogy “ezt cselekedjétek az én EMLÉKEZETEMRE” - nem pedig áldozzatok fel minden héten."

Pont ezért, mert Krisztus elrendelte, hogy ezt cselekedjük. Ha nem tesszük, akkor hogy tehetnénk eleget Krisztus kérésének? Az apostolok is hetente összegyűltek kenyértörésre, elég szomorú, hogy pont az Eucharisztia ünneplését próbálod elnyomni.


"Miért a sok kép és arany?"

Mert Istennek mindenből a legszebb és legnagyszerűbb jár, mindent Isten nagyobb dicsőségére. Olvasd el a Bibliát, hogy a Jeruzsálemi Templom milyen pompásan díszes volt. Volt, amikor mi katolikusok, csak katakombák sötétjében tudtuk Istent ünnepelni, szerencsére már elmúltak sok helyen ezek az idők (sajnos nem mindenhol) és a művészet szépségével is dícsérhetünk.

2021. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
0%

#12 szerintem te is ismerkedj meg az 5 Sola mibenlétével, a Heidelbergi Kátéval, II. Helvét hitvallással és az Istitúcióval. De ha ez sok (persze, hogy az), akkor nagyon érdekes és átlátható, de elgondolkodtató beszélgetések és viták vannak fent youtube-on a Kálvinista Apologetika oldalán, a 777 offline vagy a Schoeshine oldalain, spoti podcastok is. Mivel így leírva könyvet is írhatnék, hogy miért nem értek egyet, győzött meg az áldozás. Teológiai szempontok szerint teljesen más a meggyőződésünk Krisztus követésének módjáról. Ezek az oldalak, videók, beszélgetések talán a kérdezőben és még sok más olvasóban is vetnek fel további kérdéseket és válaszolnak meg másokat.

Remélem hasznára válik többeknek is.

Áldás, békesség!

2021. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
23%

És pár “vita-video”:


[link]


[link]



[link]


[link]


[link]

2021. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem a református kátét, az 5 sola-t is, sajnos ezekkel nem tudok egyetérteni számos pontban. De van ilyen, nyilván ezért nem vagyok református. A Kálvinista Apologetika oldalát pedig nem ajánlom, mert sok esetben egyszerűen csúsztat és hazudik az író. Nem keresztényhez illő vitázási módszer az ilyen (bár vitáról szó sincs, egyoldalú kijelentéseket tesz csak). Szerencsére sok református is osztja nézetem ezzel a szennyoldallal kapcsolatban.
2021. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

De akkor enged meg, hogy én is linkeljek egy oldalt, ami a Kálvinista Apologetika oldalával ellentétben nem arra épít, hogy mások vallását, hitnézetét sértse, gyalázza sokszor hazug módon, hanem egyszerűen bemutatja az adott témát a Szentírás és korai keresztények értelmezése alapján:

[link]


A hitvédelem történhet így is, nem csak Nagy Gergő piszkos módszerével :)

2021. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
31%
Nem igazán értem a piszkos módszerének a támadását. Katolikusokkal ül le vitázni és beszélgetni, halljuk mind a két felet ugyan úgy.
2021. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet nem olvastad az oldalát, veled ellentétben én megtettem. Számos cikkben csúsztat, vagy éppenséggel hazudik a katolikusokkal kapcsolatban. Leírja, hogy a katolikusok mit hisznek, közben pedig közel se azt, vagy nem úgy, mint állítja. Jó példa erre az üdvösség kérdése, amiben már odáig megy, hogy egy katolikus nem is üdvözülhet, ha kitart hitében.

Amúgy már elég régen néztem, hogy most hogy újra belelapoztam, láthatóan kicsit finomodott a stílusa és a katolikusok molesztálásán kívül más írások is olvashatók.

2021. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
8%
Nem kedvencem Nagy Gergely, de nem sok fiatal, fiatalok nyelvén megszólaló református (!!) teológust ismerek, aki így nyíltan kiáll. Mint katolikusként nevelkedett, hittanra járó, bérmált ex-katolikus én semmi kivetnivalót nem találtam az írásaiban. De nyugodtan nézhetünk, hallgathatunk Márkustól vagy Bepétől is értekezéseket, ha ő túl kemény lenne.
2021. szept. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
6%

Vicellsz kérdező? Egy bukott egyházhoz akarsz betérni, a képmutató papjaik mögé?? Egyház vagy vallás kell neked??

Inkább olvasd az Újszövetséget és élj aszerint!

2021. szept. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!