Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én református vagyok, de...

Ha én református vagyok, de át szeretnék keresztelkedni római katolikusnak, azt hogyan tegyem meg?

Figyelt kérdés

Nem értek ehhez, de nagyon szeretnék "áttérni". Nem akartam református lenni, csak az egyik nagyszülőmnek akartam "megfelelni" azzal, hogy református leszek..

De az a baj, hogy azt érzem, hogyha áttérnék "másik vallásra", akkor az Istennel szemben egy bűn, vagy nem?!



2021. szept. 11. 10:28
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
12%

De írja a Biblia hogy az apostoli egyházon nem diadalmaskodhat a pokol kapui meg az idők végezetéig fennál. Csak érdekes hogy a szégyenletes skizma után 2 apostoli egyházunk van: római katolikus és keleti ortodox. Holott Csak Egyetlenegy Egyháznak lenne szabad Apostolinak lenni nem kettőnek. A két vallás tesz ki egy apostoli vallást mert mint 2 ovis gyerek, egyiknek a papjai sem akarnak egyesülni. Régen egy apostoli vallás volt. Volt egy pap, egy pátriárka és kész. Voltak ikonok, latin beszéd, háttal misezes( dehogyis háttal hanem a pap is a Szentsegekkel szembe állt és az ügy borba helyes, az áldozást is Jézussal szembe ,,készítette,, el nem háttal állva a tabernákulumnak), gregorián énekek voltak és tömjénezése a népnek meg a Bibliával megáldása amire keresztet vetették jobbról balra.

Ma mi van? Az ortodoxok meg őriznek valamit a régi dolgokból de ők se tökéletesek, a katolikusok meg majdnem olyanok mint a reformátusok, ha nem volnának szobrok meg Ave Maria, azt mondanám azok. Voltam Nagyváradon Nagyboldogasszonykor egy búcsún, elővették a tömjént de csak hogy mutogassák érted, csak az oltárnál meg az első padoknál cirkált vele a ministráns mert az a tömjén csak akkor van elővéve, máskor a sekrestyébe van felakasztva dísznek. Azután a pap a Bibliával meg kézzel is megáldotta a népet keresztet vetve ránk, azt hiszed vetett ott valaki keresztet magára? Senki nem vetett keresztet mert figyeltem. Nálunk az ortodixoknál olyan nincs hogy ha megáld a pap keresztvetéssel ne fogadjad.

2021. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, érdemes megkeresni egy szimpatikus plébániát - akár azt, ami lakóhelyedhez közel esik és ott megkérdezni.

Vannak "felnőtt hittan" csoportok, sok most indul szeptemberben (legalább is nálunk most indulnak a nyári szünet után). Ahogy írták, a keresztséget nem kell megismételni, egy a keresztség, szóval a református keresztség ugyanúgy "érvényes". Bérmálkozással leszel az Egyház teljes jogú tagja. De minimum néhány hónap felkészülés van ezelőtt. Ez alatt eldöntheted, hogy valóban ezt szeretnéd-e.


"12 szerintem te is ismerkedj meg az 5 Sola mibenlétével, a Heidelbergi Kátéval, II. Helvét hitvallással és az Istitúcióval"

Hmmm... A Heidelbergi Káté, a II. Helvét hitvallás és az Insitutio fontosabb lett mégis, mint a Szentírás...? Csak azért kérdezem, mert a 12-es válaszoló, akinek reagáltál, a Szentírásból érvelt (tehát még csak nem is zsinati dokumentumokból vagy pápai megnyilatkozásokból), erre te válaszként nem a Szentírással válaszolsz, hanem mindenféle protestáns teológus - egyébként meghatározó - írásával.

2021. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
27%

Anjutca, szóval az apostoli egyházon nem diadalmaskodhat a pokol kapui meg az idők végezetéig fennál...

Ebben a világban élsz te, vagy álomvilágban?

Gondolom ezek szerint Isten akaratát hajtották végre az Egyház képviselői a történelem folyamán, amikor emberek százezreit vetették börtönbe, kínozták meg, küldték máglyára meg húzták karóba őket..

Persze az isteni szeretet hajtotta őket, meg a Szentlélek, ami megszállta őket, ugye így gondolod.

A katolikus egyház az egész történelem folyamán egy bűnszervezet volt, és még ma is a bűnben fetreng.

Másról se hallani, mint a pedofil és beteg agyú papokról.

Aki nem tudná, a Vatikánban található a népességhez viszonyítva a világ egyik legnagyobb homoszexuális közössége is. De például korrupcióban is felveszik a versenyt a világ kormányzatokkal.


[link]


Ilyen egyházhoz csatlakozni? Még a múlt nagy katolikus országaiban, mint pl. Spanyolország, Olaszország vagy Mexikó, még ott is kiábrándulnak az egyházból, rohamosan csökken a hívők száma és üresen konganak a templomok.

Topicindító, ha keresztény egyházat akarsz, akkor már inkább egy karizmatikus csoport, ahol élet is van, nemcsak taglétszámban, de a spirituális hívő életet tekintve is..

Na katolikusok, ezt pontozzátok le!

2021. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
70%

"Topicindító, ha keresztény egyházat akarsz, akkor már inkább egy karizmatikus csoport, ahol élet is van, nemcsak taglétszámban, de a spirituális hívő életet tekintve is.."

De még milyen élet, egy drogos szexorgián nincs olyan vernyákolás és földön fetrengés, mint ezekben a szektákban. :D

Azt mondanám, hogy szánalmas és röhejes, amit ezekben a szektákban tesznek, de valahol sokkal rosszabb, mert a Szentlélekből űznek gúnyt magatartásukkal.


Elég például csak ezt a videót megnézni, ami jól prezentálja:

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


De van ennél sokkal rosszabb is ezekben a sátáni szektákban, amikor azért imádkoznak, hogy Isten különböző bajokkal sújtsa a nekik nem szimpatikus egyéneket.

[link]

2021. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
35%

Ezek a videók a hitgyüli lejáratására készültek, valószínűleg azért mert a saját egyházukból is átpártoltak oda hívők.

Egyébként karizmatikus csoport millió van, még a katolikusoknál is létezik.


[link]

2021. szept. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Miért, azon nem egy magyar karizmatikus felekezet istentisztelete látható? Vagy milyen formában gondolod lejáratásnak?
2021. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
7%
26: Már a felvétel is ezzel indul: Amikor megszáll a Szentlélek.. aztán be van mutatva egy rángatózós ember, mintha ez lenne az általános az adott felekezetnél.. stb. Kb. olyan mint amikor Amerikában bemutatnak egy rövid youtube videót a magyarokról, hogy azok kulipintyókban laknak, aztán van egy felvétel egy lepusztult pesti utcáról, vagy faluról, ahol esik le még a vakolat is a házakról..
2021. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez nem történt meg, úgy gondolod? Esetleg valami trükk felvétel? Most ne a tálalást nézd, pusztán magát a felvételt. Ha megtörtént valóban, akkor sajnos minden helyes, amit írtam :(
2021. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
7%
#22: azért azt írtam, hogy értse a különbséget a két fél között….
2021. szept. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
26%

De akkor jó, legyen onnan is.

3Ne legyen más istened rajtam kívül! 4Ne csinálj magadnak semmiféle bálványszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön vagy a föld alatt a vízben vannak. 5Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok! Megbüntetem az atyák bűnéért a fiakat is három, sőt négy nemzedéken át, ha gyűlölnek engem. (2Móz 20, 3-5) és akkor ha Sola Scriptura, a katolikus szemlélet és bálványimádás meg is bukott.

2021. szept. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!