Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szagokat, illatokat...

Milyen szagokat, illatokat szoktatok érezni a templomban, ahová többé-kevésbé rendszeresen jártok?

Figyelt kérdés

2021. okt. 10. 23:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
4%
Tömjénnel mi értelme van? Anélkül Isten nem hallgat meg vagy mi? Írtam sokszor hogy a Biblia nénit a tömjénről és nem várja el. Ezt is a papok találták ki, átvették a pogány romaiaktol. Azért írom hogy tudja mindenki. Nem isteni eredetű a tömjenezés, nem biblikus csak a papok ráfogják mert a Biblia nem támasztja alá. Ezért nincs ilyesmi a keresztény református egyházban sem mert mi ismerjük az Írásokat és betartjuk nem elfelejtjük meg félreértjük. Ha illat kell akkor legyen ott spray vagy parfüm vagy cigi amiket szetet az ember ha még víz kell legyen ott üdítő.
2021. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"Ezt is a papok találták ki, átvették a pogány romaiaktol."

A zsidóktól, de mindegy. Párszor már leírtuk. "Csinálj egy oltárt, hogy azon illatozzék a tömjén." (Kiv 30,1)

Persze a tömjén, illetve más illatáldozatok minden vallásban elterjedtek voltak: még a tőlünk nagyon távol eső buddhizmusban is.

Akit esetleg bővebben érdekel a téma: Török József egyháztörténész professzor írása a tömjén szerepéről a liturgiában: [link]

2021. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Dohos szag, mint a 100 éves régi házakban. Ami szerintem elég jó, valaki elmegy öreg szállóhelyre, hogy élvezze e szagokat. Pl. Kőszegen a vár melletti szálló legalább 300 éves lehet, nagyon tuti!
2021. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
a hordókat kénszalag elégetésével szokták fertőtleníteni a gazdák, templomokban is lehetne esetleg ezzel riasztani a molylepkéket?
2021. okt. 11. 15:58
 15/28 anonim ***** válasza:
88%
Kevered a kénköves pokollal...
2021. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%
11-nek: a három napkeleti Bölcs mit vitt Jézusnak ajándékba? Tömjént, mirhát és aranyat. A tömjén drága dolog. Áldozati céllal használják.
2021. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Nem nyílt meg nekem a linked a tömjénről. Nem tudsz más linket adni? Én református vagyok és ha nem is olvastam ki a Szent biiat de azért volt a kezemben és a Kivonulás nincs is benne csak Mózes konyvei. A katolikusoknak meg az ortodoxoknak más a biliajuk mert lehet hozzatettek a valódi irasokhoz amiket ők gondolták és így jön ki a tömjenezés. Meg a kivonulás könyve.
2021. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Bibliájuk
2021. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

a Kivonulás konyve = Mózes 2. konyve


Anjutca, mar megint a sajat kivanalmaidhoz szabsz at minden egyhazat, minden hagyomanyt.

Ha teged zavar a tomjenillat, akkor azon ugy tudsz segiteni, hogy reformatus templomba mesz, ahova amugy is tartozol. Nem ugy, hogy mindenhol inkabb "cigi szag" legyen. Hogy gondolod, hogy a hivok dohanyozzanak?


"így jön ki a tömjenezés".


Nem, olvass utana, hogy hogy "jon ki" a tomjenezes, mert ezt mar elmondtuk neked egy parszor.

Es mivel a szenteltviz is zavar, legyen helyette udito...

2021. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

7

"vajon lenne igény, kereslet templom illatosító anyagokra, berendezésekre?"


Szerintem eloszor is fel kell a templomokat ujitani, a falakat min. kimeszelni-kifesteni, a penészt, saletromot eltavolitani, a nyilaszarokat modernizalni, tetoket megjavitani, hogy ne azzon be, es megfelelo futest beszerelni, hogy ne kelljen kalapban-kabatban dideregni egesz telen. A padlot is ujra rakni es az egesz templomot rendszeresen takaritani.

A templomok egy reszeben meg is csinaltak mar ezt vagy most csinaljak. A szocializmus evtizedei alatt hagytak szetrohadni az epuleteket, semmit nem koltottek rajuk. Emiatt az elhanyagolt, kellemetlen, "oreg" pinceszag. Akkor maradna csak a viragok es az apolt emberek illata. Meg a tomjen-gyertya, ha van.

2021. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!