Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire vallásosak az...

Miért ennyire vallásosak az általános iskolák?

Figyelt kérdés
Unokahugoméknak úgykell köszönni a tanároknak hogy dícsértessék a Jézus Krisztus! Misére is járni kell nekik, reggel tanulás előtt és utolsó óra végén is imádkozni kell! Ez már túlzás kb 2016-óta van ez, meg keresztény életmódra nevelik a gyerekeket, unokahugom 8.-osztályos, a hittan tanár tanitotta nekik milyen utálatos az Úr előtt az aki a saját neméhez vonzódik, megha pl ha valaki nem követi Jézust pokolba fog örökké égni szenvedni, ez durva félelemkeltés nemtudom miért van ennyire vallásos iskola 2015óta
2021. okt. 21. 18:51
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
0%

Én mondom nem jártam egyházi iskolába hála az Iszennek és a Szűzanyának

De másodikos koromtol kezdődően nagyon sokszor volt hogy a reformatus vallásóra lett volna és a tanár nem jött be hanem a katolikus tanárnő jött. És akkor katolikus irat tartott és tőlünk is elvárta hogy vessünk keresztet meg köszönjünk Dicsértessék el. Gyűlöltem azt a tanárnőt. Már csak azért is mert nekem soha nem adott jegyet mert református voltam pedig a mi vallasorankon hejezesitett. És sokszor én voltam az egyedüli az osztályban aki tudta az Acer Mariar, 7 szentséget, az egyház 5 parancsokat, Szent Margit életét melyik képekről felismertem a Szenteket,tudtam az ünnepeket. Mert másodikos koromban anyu talált az utcán egy katolikus gyerek hittan könyvet, olyan második osztályost és hazahozta mert tudta hogy az iskolában kimarad a refi óra és hogy tudjak. Elképzelem milyen lett volna az egyházi iskola mert még ez is rossz Ft

2021. okt. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
20%

#10


tudod mi az a vallásszabadság?

jó akkor elmagyarázom

mindenki abban hisz amit akar, nem lehet senkit sem erőszakkal megtéríteni és téged sem fog senki sem megtéríteni erőszakkal

a vallás nem folyásolhat be állami dolgokat mint pl: iskola



amúgy nagyon élvezem azt a kiegészítést is, hogy "szabadság a vallástól"

2021. okt. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:

#10

mellesleg hol a keresztény szereteted?

2021. okt. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
20%

A templomnak semmi keresnivalója az iskolában. Punktum!! Az összes egyházi iskolákat be kell záratni végleg mindenütt!!! Aki akar az elmegy Szentmisére és ott köszön Dicsértessékk el még veti a keresztet. Ortodox iskolákat is be kéne szüntetni. A vallásnak nincs az iskolában helye. A szülő megtanítja a gyerekét.

Garantálom nektek hogy minden református szülő szép lassan megtanítja a gyerekét keresztet vetni meg katolikusuk, ortodoxul köszönni meg elviszi az ortodox és a katolikus templomba hogy tanuljon a gyerek. A refiséget megtanulja a konfirmáción de mellette kell tudni mást is mert ha a sorsa úgy alakul hogy bemegy egy társasággal egy katolikus, ortodox templomba akkor legyen neki természetes hogy bemegyünk és keresztet vetünk meg hogy mit mondunk a pap szavaira.

2021. okt. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
0%
De az egy más dolog hogy orrba szájba azt hallod az iskolában évekig. Sajnos Nagyváradon is van ortodox és katolikus iskola. Igaz református is de én református vagyok tehát nem nézem olyan... érted....De azt se szeretem. Itt is csak Kálvin T nyomtatják meg a dupla predesztinaciót és litania helyett áhítatot mondanak és akkor azt tartják. Á, nem tökéletes a református iskola se de jobb mi T a katolikus ortodox mert én református vagyok. De oda se mennék semmi pénzért.
2021. okt. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
90%

Anjutca, ugye tudod, hogy az egyhazi iskolak azert egyhazi iskolak, mert az egyhaz tulajdonaban vannak?

Az egyhaz alapitotta, epittette es uzemelteti oket. Azert alapitottak regen iskolakat az egyhazak, hogy a szegeny gyerekek is megtanuljanak olvasni-irni.

Jogallamban nem lehet az ilyen iskolakat elvenni, bezaratni meg a hagyomanyaikat betiltatni.


Ertjuk, nagyon szepen elmondtad, hogy nem ilyenbe jartal es orulsz neki.

De vannak, akik meg ilyenbe jartak es szerettek, es vannak szulok, akik oda akarjak a gyerekeket jaratni. Nem ertem, mi a bajod.


Ezeket a kirohanasaidat jelenteni lehetne a moderatornak. Ami neked nem tetszik, az ne is legyen? Vagy hogy kepzeled?

2021. okt. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
34%

#16

Amik egyházi tulajban van, akkor oké, ha az állam ellenőrzi, csak akkor támogatja, ha a szabályok szerint járnak el.

Remélem azt te is tudod, hogy random te sem nyithatsz egy iskolát és azt tanítasz amit akarsz.

Viszont nem mindig vannak ezek a szabályok betartva, mert a magyar oktatás és a magyar kormány köszönő viszonyban sincs.


"Ami neked nem tetszik, az ne is legyen?"

Ezt a problémát meg lehet objektívan is ítélni.

Anjutca szerintem is fura meg néha nehéz érteni mit ír, de szerintem igaza van, ilyennek nem kellene lennie. Az még nem azt jelenti, hogy megyek és tüntetni fogok ellene meg erőszakkal próbálkozok.

Csak szerintem nem helyes. Miért kell ebbe többet beleolvasnod?


"Jogallamban nem lehet az ilyen iskolakat elvenni, bezaratni meg a hagyomanyaikat betiltatni."

Igen addig amíg rájövünk nem tudják megadni azokat az ismereteket, mint állami tulajdonban lévő iskolák.


Ugye tudtam, hogy ebben amerikában volt gond, hogy lényegében vallásos alapon adtak embereknek diplomát és le is doktorálhattak, viszont senki el nem fogadta a papírjukat, mert nem volt megbízható a forrás.

Ha nem vagy ellenőrizve, itt is ez fog történni.

2021. okt. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
95%

#17

Foggalmad sincs, hogy magyarországon hogy működnek az egyházi iskolák igaz?

Ugyan az a kötelező tanmenet, csak az ünnepeknél, és a szünetnapokon van egy kisebb szabadságuk az egyházi iskoláknak.


Amerikát felhozni itt teljesen felesleges.

Az amerikai oktatás mindíg is ezer sebből vérzett.

2021. okt. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
91%

"A templomnak semmi keresnivalója az iskolában. Punktum!! Az összes egyházi iskolákat be kell záratni végleg mindenütt!!!"

Ceaușescu szelleme itt kísért. Látszik sajnos, hogy ott is működött a kommunista agymosás, mint ahogy nálunk is.

2021. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
0%

De értsétek meg hogy a gyerekre nem szabad raeriszakolnina katokicizmust meg az ortodoxot amik a 2000 év alatt hagytak el az apostoli tanításaiknak, lásd az ellenreformáció, hugenottak megölése, inkvizíció. Ezt értsetek meg.

Ha az ember akár akkor elmegy a templomba és kueli a vallásos vágyat, az 1 óra vagy annyi se. De nem az hogy naponta 8 órát vagy kilencet mert van Mise is mossák a gyerek agyát. Nem mindenki szereti az egyházi iskolát. És ha lenne gyerekem én se adnám olyanná, inkább iskolába se adnám. Református menne és otthon és még lehet tanulni keresztet vetni meg az udvozlegyet, hetente kétszer el lehet menni misére meg Liturgiára és az elég. Több nem szereti az egyházi iskolát mint ahányan szeretik. Jekentsetek nyugodtan mert az igazságot letantok az egyházi iskolákrol. Mondtam hogy a református iskola se tökéletes.

2021. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!