Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire vallásosak az...

Miért ennyire vallásosak az általános iskolák?

Figyelt kérdés
Unokahugoméknak úgykell köszönni a tanároknak hogy dícsértessék a Jézus Krisztus! Misére is járni kell nekik, reggel tanulás előtt és utolsó óra végén is imádkozni kell! Ez már túlzás kb 2016-óta van ez, meg keresztény életmódra nevelik a gyerekeket, unokahugom 8.-osztályos, a hittan tanár tanitotta nekik milyen utálatos az Úr előtt az aki a saját neméhez vonzódik, megha pl ha valaki nem követi Jézust pokolba fog örökké égni szenvedni, ez durva félelemkeltés nemtudom miért van ennyire vallásos iskola 2015óta
2021. okt. 21. 18:51
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
14%
Református vallású lenne és otthon meg tudnám tanítani keresztet vetni meg az udvozlegyet meg misére, Liturgiára vinni. Előtte többször is megnéznénk az interneten hogyan megy egy Szentmise meg Luturgia ami nálunk románul van hogy tudja mit kell mondjon meg ne Érje Sokként a Szentlélek látványa meg hogy színesben vannak a papok nem fekete egyszerűvé mint nálunk refiknél. Református iskolába se adnám. Én dolgoztam református egyházi munkahelyen 4 évet és azóta hogy onnan eljöttem a református templomot kerülöm messziről. Azok se tökéletesek.
2021. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
0%
Szentképek
2021. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
95%
Mi a probléma? Egyházi iskolába jár, ahol ez van. Én evangélikus gimibe jártam, ott úgy köszöntek, hogy "Erős vár a mi Istenünk!, senki se hőbörgött rajta. Aki hőbörög, az járjon államiba és kész.
2021. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
0%

Járjon mindenki államiba. Az lenne a legjobb.

Nálunk Nagyváradon van egy probléma: minden szakiskola az egyházhoz tartozik, katolikus, református vagy ortodox. És ha nem tanul valaki jól hogy a Líceum a jusson amiből van állami is akkor hova kerül? A szakiskolába ami egyházi. Ahová én jártam Szakiskola vagyis szakmát átvette a katolikus egyház iskolája. Ahogy elvégeztem utána 4 évvel ( vegyes iskolába jártam ahol volt román és magyar osztály) a szakma a tanárokkal.eggyutt vagy hogy mondjam....elköltözött a római katolikus Szent László iskolába. Tényleg a Szűzanya óvott engem meg attól hogy a 3 év alatt kifogjam hogy at kell kerüljek.a katolikus iskolába reformátusként mert a szakmát itt tanítják és be kell felyezni az iskolát. Sajnálom azokat akik kifogták mint reformátusok. Mert ha eleve egyházi iskolába mész mert tudod itt mi van az más. De ha egy másik iskolában vagy és vagy 10 osztályos és ott már nem tanítják a szakot hanem az egyházi iskolába ami másik iskola máshol és a szakmát tanító tanárok a gyerekekkel eggyütt oda mennek át az más.

2021. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
74%

#24

Te rosszabb vagy, mint Hitler vagy Sztálin...

2021. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:

A családunkban senki se ment egyházi iskolába és éppen azért mert tudja mindenki mik folynak ott. A református iskola se jobb amiért kalvint imádják. Valamikor olyan hülye voltam hogy egyházi iskolába szerettem volna járni. Anyu meg a pappal is beszélt hogy vegyenek fel de szerencsére nem sikerült így a szakiskolában kezdtem meg a kilencedik osztályt

Sokat vádolták az Istent hogy miért nem.adta hogy egyházi iskolába kerüljék. Évek múlva bekerültem dolgozni egy református egyház által működtetett munkahelyre, 2 évig jó volt és úgy éreztem az Isten kárpótolta nekem hogy nem jutottam.egyhazi iskolába mert csak egyházi munkahelyen vagyok. De 2 év után cserelodott a vezetőség, az újak nem tudták engem tolerálni,mindig egyre rosszabb lett és eljöttem mert nem bírtam Olga, a csoportvezető cseszegeteseit. Azóta hálát adok Istennek.es a Szűzanyának hogy nem kerültem református iskolába. Nem bírtam volna. A katolikus iskoláról nem is beszélek (amilyen hülye voltam nyolcadik végén azt is szerettem volna hogy a katolikus teológia szakra kerüljék, gondoltam tízes hegyen van vallásábol.aztan ott 4 évet ellogok meg itt nincs matek ami nekem nem ment de szerencsére anyu lebeszelt, azt mondta ott térdelni kell meg keresztet vetni és nem vonzott az a rész) mert ott nem bírtam volna, ortodox...hát románul se tudok és ott már aznap kiestem volna.

2021. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:

Egyház. Rendszer része. A rendszer lényege a spirituális fejlődés visszafolytása. Önismerethiány, istenkáromlás félelem, stb.


Nos ezért. Hogy több potenviális fidesz szavazó nem gondolkodó, egysíkú, primitív ösztönlény legyen a jövőben.

2021. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:

Anjutca


Nincs minden nap mise a katolikus iskolákban, csak vasárnap.

Egyébként megfogadom a tanácsodat, és legkozelebb jelenteni foglak a moderátornak, ha ezt csinálod.

2021. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

17-es


16 vagyok


"Remélem azt te is tudod, hogy random te sem nyithatsz egy iskolát és azt tanítasz amit akarsz.

Viszont nem mindig vannak ezek a szabályok betartva, mert a magyar oktatás és a magyar kormány köszönő viszonyban sincs."


En "random" nem, de pl. az evangélikus egyház nyithat.

De nem azt tanítja, amit akar, hanem ugyanazt a kozponti tantervet, amit az állami iskolákban, csak esetleg komolyabb hittannal, kulonbozo egyházi unnepek megtartásával.


Ha nincsenek a szabályok betartva, nem az a megoldás, hogy zárjuk be az iskolákat, hanem hogy tartassuk be a szabályokat.


En sok embert ismerek, akik kulonbozo egyházi intézményekben tanítanak Magyarországon, ismerek egyházi óvodákban dolgozó óvónoket is, és azt kell mondjam, talán még kevesebb a vallás egyikben-masikban, mint amit a szulok szeretnének / elképzeltek.

Ha vannak visszaélések, akkor azokat ott kell megoldani.

2021. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
Különben meg mi a baja a kérdezőnek az unokahúga miatt? A szülei ilyen iskolába járatják. Ez van. A fiatal gyerekkel a szülők rendelkeznek. Itt a szomszédban református iskolába járatták a három fiú gyereket, de kivették őket 6. osztály után mert mégsem olyan vallásosak. Csak a fegyelmezés miatt adták oda a gyereket szerintem a szomszéd ateista. Most már embert faragtak belőlük, így nincs szükségük egyházra.
2021. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!