Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire vallásosak az...

Miért ennyire vallásosak az általános iskolák?

Figyelt kérdés
Unokahugoméknak úgykell köszönni a tanároknak hogy dícsértessék a Jézus Krisztus! Misére is járni kell nekik, reggel tanulás előtt és utolsó óra végén is imádkozni kell! Ez már túlzás kb 2016-óta van ez, meg keresztény életmódra nevelik a gyerekeket, unokahugom 8.-osztályos, a hittan tanár tanitotta nekik milyen utálatos az Úr előtt az aki a saját neméhez vonzódik, megha pl ha valaki nem követi Jézust pokolba fog örökké égni szenvedni, ez durva félelemkeltés nemtudom miért van ennyire vallásos iskola 2015óta
2021. okt. 21. 18:51
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
Egyház nélkül is ember lesz belőlük. El lehet menni Szentmisére meg Liturgiára bármikor és ott lehet hallgatni az igét meg keresztet vetni. Nem mindegy hogy hetente kétszer 2 órát hallod vagy naponta 8 órát. Tudom én ezeket az egyházi iskolákat....volt egy koleganom o református. Akkor volt iskolás mikor a Szent László liceumit visszakapta a katolikus egyház és allamibol egyházi iskolába került. Olyan 10 osztályos volt. A gyárba mesélte hogy állandóan térdelni, imádkozni meg keresztet vetni kellett meg volt Szentmise és nem kedvelték mert nem akart Bekeresztelkedni Katolikusnak. Ez volt a kilencvenes évek elején és 2010 be mesélte nekem a gyárban akkor gondolhatja tok hogy megmaradt benne. Azért nem hagyta ott az iskolát hogy leeretsegissen mert tizedikes volt már.
2021. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
Anjutka, azért csak rendes lány lett belőle, nem?
2021. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
Te, templomba nem jár. Elege lett a templomokbol. Amúgy egyszer beszéltem vele mert nem egy szalagok dolgoztunk és kölcsön voltam.adva ahol ő volt. Aztán mivel akkoriban a gyárban a dél koreaiak kitalálták hogy először próbaidő én dolgozzanak 1 hónapot, azután 3 hónap határozott időt és aztán véglegesítették úgy a nő 1 hónap után elment vagy kitettek nem tudom. Én meg előző évben voltam felvéve amikor mi senkit határozatlan időre vettek és 2010 vén találták ki ezt a határozott munkaidő hülyeséget. Nagyon sok embert felvették akkor nyáron és januárban még akit nem tettek ki az elment magától. Samsung gyárnak dolgoztunk be, dél koreai cég volt Biharon.
2021. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
A családba egy uncsim se járt egyházi iskolába se a gyerekeik nem járnak olyanná mégsem zullenek.
2021. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
Hit nélkül hogy lehet szalagmunkát dolgozni? Én ezen csodálkozom.
2021. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:

A reformátusok is hisznek. Megszegik mi vagyunk az igazi keresztények meg ha nem is Krisztus alapított minket.

A katolikusok eltértek a krisztusi szeretetről amikor volt az inkvizíció, hugenottak megölése és az ellenreformáció. Az átkozott katolikusok börtönbe zárták a református papokat és szentmisére kényszerítették őket. Minimum a pokol tüze járna ezért a katolikus vallásúaknak de még az is hogy kapják vissza azt az üldöztetést amit a Reformátusoknál tették. Azt még sem említem hogy gályarabnak is adtak el.a papjaink közül mert számomra a Szentmisére való kényszerítés rosszabb mint a galyarabsag. Ott csak dolgoztál és kész, de a börtönben a lelkedet tették tönkre. Az ellenreformációért második János pápa motyigott valamit Debrecenben és amilyen hülyék meg is bocsátották neki. Az ellenreformaciót soha nem szabad megbocsátani a katolikusoknak hanem ha lehet az orruk ala dorgolni. És még hazudnak is hogy a reformátusok ölték meg a kassai papokat. Elárulom a katolikusok tértek hogy ráfogják a reformátusokra. Lehet jelenteni.

Mi reformátusok egyetlen katolikust se uldoztunk soha és aki mást állít annak a pokol tüze a helye.

2021. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

31


"Nem mindegy hogy hetente kétszer 2 órát hallod vagy naponta 8 órát. Tudom én ezeket az egyházi iskolákat....volt egy koleganom o református. A gyárba mesélte hogy állandóan térdelni, imádkozni meg keresztet vetni kellett meg volt Szentmise"


Nem kell állandóan térdelni, imádkozni meg keresztet vetni. Nem napi 8 órában. Pláne nem annak, aki református.

Vasárnap van Szentmise, ami a reformátusoknak nem kötelező.

Különböző iskolai unnepek (pl. évzáró, ballagás) alkalmából lehet ünnepi mise, amin mindenkinek részt kell venni, tehát EL KELL MENNI. De a református diákok és tanárok nem térdelnek, nem vetnek keresztet és nem imádkoznak, ha nem akarnak.

A kolléganőd rosszul mondta.

Komolyan azt hiszed, hogy egész nap térdepelnek meg egész nap mise van?

2021. okt. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
Tudom én mi kötelező a reformátusoknak és a kolleganomet ne nevezzed hazugnak jó? Nem volt miért hazudjon mert mindketten reformátusok voltunk és nem a vallásról beszéltünk csak kérdezte hol végeztem, mondtam hogy a Mihai Viteazulban escakor mondta a Szent László iskolát. Én 21 éves voltam ő még vagy 12 évvel idősebb és a kilencvenes évek elején volt ez amikor Tempfli József visszaszerezze az iskolát és akkor nem a jelenlegi helyén volt a suli ami szintén az egyhaze hanem a Kanonok soron. Amilxen szakon én végeztem a vegyes iskolában az került át vagyis a szak a jelenlegi Szent László liceumba 5 évvel hogy elvégeztem az iskolát. Ezért mondom hogy a Szűzanya megovitt engem hogy katolikus iskolába kerüljek mert az rossz lett volna mivel a szakmát el kellett volna végezzem. A véleményemet továbbra is fenntartom a katolikusokrol. Nincs köztük olyan aki nem csinálna meg az ellenreformaciót.
2021. okt. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
Református tanárok???? Én egyet sem ismerek. Akik atjottek a Mihai Viteazul ok mert a szakmát athoztak azok katolikusok. Lehet hogy elszórtan van ott egy vagy két protenstans tanár decât biztos hogy nem mondják róla. Komolyan azt hiszitek hogy a katolikus iskolák olyan lazák?
2021. okt. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

Figyelj ide, Anjutca, azért mert te nem ismersz egy református tanárt sem Nagyváradon a Mihai Viteazul-ban meg a Szent Lászlóban, attól meg máshol lehetnek.


Véletlenül én tanítottam Magyarországon katolikus gimnáziumban protestáns létemre, és hárman is voltunk. Pontosan el tudom mondani neked, milyen. Laudetur Jesus Kristus-szal köszöntek a gyerekek, és mi latinul válaszoltunk. Délben az üdvözlégy Máriát kellett a gyerekekkel imádkozni, amit megtanultam. Pénteken nem volt a menzán hús. Félévente 1-2 ünnepi mise, vagy áhítat a kápolnában vagy a templomban. Soha nem térdepeltem le és soha nem vetettem keresztet, amíg ott voltam. A gyerekek is tudták rólunk, hogy protestánsok vagyunk, és kedvesen segítettek a templomban, hogy mikor mi következik. Es kész. Soha semmi konfliktus ebből nem volt, amíg én ott voltam. Kultúrált emberek felfogják, hogy a másik felekezet tagja nem a patás ördög.

Az iskolában tanítás folyt és nem agymosás, a tananyag ugyanaz volt, mint az állami iskolákban - hiszen az érettségi stb. is ugyanaz volt.


úgy beszélsz, mintha a katolikusok éjjel-nappal reformátusokat ennének, és egyében sem járna az eszük, minthogy hogy fojtsák meg a protestánsokat. Es ne haragudj, de a válaszaid nagy része arról szól, hogy mikor melyik felekezet papjai, vezetői, hívei kárhozzanak el, mert megint kitaláltál valamit rájuk.


Ez már egyszerűen sértő, ezt a katolikusok és az ortodoxok nevében mondom.

2021. okt. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!