Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire vallásosak az...

Miért ennyire vallásosak az általános iskolák?

Figyelt kérdés
Unokahugoméknak úgykell köszönni a tanároknak hogy dícsértessék a Jézus Krisztus! Misére is járni kell nekik, reggel tanulás előtt és utolsó óra végén is imádkozni kell! Ez már túlzás kb 2016-óta van ez, meg keresztény életmódra nevelik a gyerekeket, unokahugom 8.-osztályos, a hittan tanár tanitotta nekik milyen utálatos az Úr előtt az aki a saját neméhez vonzódik, megha pl ha valaki nem követi Jézust pokolba fog örökké égni szenvedni, ez durva félelemkeltés nemtudom miért van ennyire vallásos iskola 2015óta
2021. okt. 21. 18:51
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
most már csak provokálsz és veszekedni akarsz, Anjutca
2021. nov. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:

#50

A reformátusok is eretnek katolikusok.

2021. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
Dehogy vagyunk katolikusok kérem szépen meg Eretnekek sem de arra nem mondok semmit. Csak Isten látja igazán ki az igaz egyháza. És ha úgy vesszük az Ortodix az igaz vallás és se a katolikus se a református nem az. Csak az egyik előbb a skizma idején a másik meg 500 éve vált le. Ha megnézzük még mindig az Ortodox vallás az ami a legjobban ismeri és betartja a bibliai dolgokat. Evangélikus és protenstans az 2 dolog. Nekünk nincs oltár, szentkep, átváltoztatás sincs vagyis van de nem ismerjük el. Értsétek meg, az evangelikusok katolikusok csak el vannak eretnekesedve. A pápa kéne őket rekatolizálja. Ha megnézem egy evangélikus templomot rájössz hogy 1 híján katolikus és vissza kéne őket téríteni a katolikus egyházba. Mert a protenstánsokról semmi közük.
2021. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Evangélikusok vannak el eretnekesedve. Normális ember inkább megy katolikus templomba mint evangélikus a mert az Tisztán Katolikus vallás. Evangélikus meg van keverve.
2021. nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
57%
Én katolikus létemre evangélikus istentiszteletre szoktam járni, ott nagyon jól beszélnek a Bibliából, a katolikusoknál csak szertartás van.
2021. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni miket beszélnek. 2 rossz között a katolikus vallás tiszta. Ok tisztán a katokicizmust vallják de az evangélikusok kevertek. Csuda hogy senkinek nem jutott eszébe hogy visszavezesse őket katolikusnak. Hisz majdnem azok.

Hozzánk, Kálvinistákhoz nincs köze. A szertartás meg jobb mert az kötött, megtanulom, megszokodves mi dig tudod mit mikor mondj meg főleg hogy mikor van vége

2021. nov. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Igen, tudjuk, Anjutca: te óvodás korodban betámolyogtál egy evangélikus templomba, ahol oltárt találtál és meg akartad fogdosni. De az óvóno megfogta a kezedet és kivitt onnan.

Ez alapján kitaláltad, hogy protestáns csak református lehet. Kitaláltad, hogy az evangélikusok nem protestánsok. Sot, majdnem katolikusok. :-D

Jártál már egyáltalán evangélikus istentiszteleten?


Itt eskudozol a református hitedre napok óta, mikozben tudod, hogy hazudsz - akkor ki az "eretnek"?


Elárulom, hogy vannak reformátusok, akiknek van kereszt a templomában. Es a templom tornyán is. Vannak a falon is díszito képek. A reformátusoknal is van oltár, csak az Ur asztalának hívják.

2021. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

akit érdekel, ez az evangélikusok honlapja, és itt a kátéjuk

a történelmük, az egyház felépítése, programjaik stb.


[link]


[link]

2021. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

Elismerem soha nem jártam evangélikus misén. Nem az óvónő vitt ki onnan hanem a pap.

Az unokahugommal kapcsolatban mondtam hogy a református hitemre eskuszom hogy az ovodabol nem állami iskolába kerül mert az evangelikusok a katolikus iskolába teszik. Az anyja meg azt csinálja hova az óvoda ajánlja a gyereket. Ha vallásos életet élnének semmi furcsa nem volna hogy egyházi óvodába jár a gyerek. De éppen az hogy nem vallásosak, az apa munkanélküli volt és a gyereket nem vették be az állami oviba mert nem volt papír az apától hogy dolgozik. És úgy került egyházi oviba.

A másik unokatestvérem felesége és gyerekei katolikusok csak uncsim református,ott az anyai nagymama vallásos és a gyerekeket úgy neveli a m katolikus lányával eggyutt és nem lenne meglepő az egyházi óvoda de ott az ikrek meg pont állami óvodába járnak. De én ezek nem vallásosak egyáltalán és hidd el, nem esküdnék a hitemre ha nem úgy volna hogy egyházi ovibol nem katolikusba kerül.

2021. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Azt mondod vannak reformátusok kereszttel meg szentképekkel? Na meg olyat nem láttam. De az biztos hogy nem tiszta hitüek. Vagy legyen református vagy katolikus de Ne Keverje.
2021. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!