Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalok (15-29 évesek)!...

Fiatalok (15-29 évesek)! Milyen vallást követitek és miben hisztek? Vallásosak, hívők vagytok?

Figyelt kérdés

Többször is hallani, főleg egyébként idősebb emberektől, hogy manapság a fiatalok többsége nem követ semmilyen vallást vagy egyszerűen nem érdekli őket a vallás és teljesen kizárják az életükből, a szélsőségesebb véleményekről nem is beszélve. Írtam már ki kérdést más témákban, amik nagyjából hasonlóan társadalommal kapcsolatosak, csak más témakörökben. Szeretném egy kicsit megvizsgálni, hogy az ezt a kérdést olvasó fiatalok hogy vélekednek ezen témakörben saját magukról.


Vallásos vagy? Melyik vallást követed?


Sajnos kevés lehetőséget lehet megadni a szavazásnál, ezért, ha valamilyen más hitrendszert gyakorolsz, akkor válaszban írd meg, hogy mit! Ha másként, egyénileg vélekedsz a témában, azt is írd le hozzászólásban! A 8. lehetőségnél megadtam például a spiritualitásra nyitottságot is, ami manapság divatos lett, nem kifejezetten vallásosak között is. Ők is jelezhetik megjegyzésben, hogy csak az utóbbit követik. Fontos, hogy vannak tévhitek a témában, amiket főleg a nem hozzáértők terjesztenek, ezért írtam is röviden a lehetőségekről. Fontos, hogy vallás és hit alatt, nem a kultúrvallásosságot értem, vagyis amikor valaki csak mondja, hogy hisz, mert kulturálisan valamennyire egyes vallási jellemzők "rátapadtak", hanem a valódi hitet.



2021. nov. 16. 21:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm és jöhetnek még válaszok!
2021. nov. 17. 15:47
 12/21 anonim ***** válasza:

Egész életemben ateista voltam, kétlem, hogy valaha változni fog ez. Ugyanakkor mindig is érdekeltek a különböző hitvilágok (itt csakis a több isten hívő vallásokra gondolok), ezek közül némelyeket kifejezetten szeretek és sokat foglalkozok vele (ókori és skandináv vallások), némelyből pedig átvettem bizonyos elemeket, amikor alkalmazok a saját életemben, sőt, néha imákra is eljárok (buddhizmus).

23/L

2021. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#10.

Nem helytelen, vagyis pontosan annyira helytelen, mint mondjuk művészeti stílusoknál a neoromán stílus. Román stílus teljes mértékben, maximum keveset vett át más stílusirányzatokból, csak valamivel később volt népszerű.


De elvesztek. A középkor elején már elkezdték a háttérbe szorításukat. Egyáltalán nem épült bele, maximum vett át tőlük elemeket. Ha igen, akkor mutass nekem Zeusznak, Odinnak vagy Jupiternek emelt keresztény templomot, ahol ezeknek a pogány isteneknek tartanak szertartásokat! Vannak keresztény templomok (főként nyugati és katolikusok), amik hasonló stílusban épültek, de nem pogány rítusokat hajtanak benne végre. A karácsony, így mint karácsony, nem skandináv ünnep. A karácsonyt, már az ókeresztények is megülték, csak mindegyik közösség máskor. Később pogány ünnepek mellé helyezték, hogy az áttérőknek ne kelljen teljesen átrendezniük az életmódjukat, magyarul könnyebben át tudjanak állni és nem tudták Jézus születésének dátumát, illetve, mivel ezek a dátumok nagy ünnepek voltak a pogány vallásokban is, ezért a nagyobb keresztény ünnepnek is meg volt már a nagysága és központósága.

2021. nov. 17. 17:38
 14/21 A kérdező kommentje:

#12.

Köszi! Mit értesz ima alatt? Teljesen világi relaxációs órát vagy eljársz buddhista sztúpákba, templomokba, szentélyekbe, kolostorokba és imádkozol? A monoteista, de spirituális, misztikus tanok nem fognak meg (pl. kabbala, szufizmus, gnoszticizmus)?


Jöhetnek még válaszok!

2021. nov. 17. 17:53
 15/21 A kérdező kommentje:

#5.

Melyik deista irányzatot követed? Volt belőlük jó pár.

2021. nov. 17. 17:54
 16/21 anonim ***** válasza:

#14

Elmegyek egy templomba, ahol egy szerzetessel (aki már jól ismer) imádkozok, de több pogány imádságban is vettem részt (elsősorban Ásatrú hitűekkel).


Nem, ezek a tanok egyáltalán nem érdekelnek. Az általam említett vallásoknak az egyik legvonzóbb pontja számomra pont az, hogy politeisták. Számomra már ez többet ad, valamint ezek általában számomra sokkal szimpatikusabb értékrendeket és gondolatokat közvetítenek.

23/L

2021. nov. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#16.

A buddhizmus például nem hisz feltétlenül istenekben. Van ateista, agnosztikus, panteista és teista ága is, bár előbbi három a leggyakoribb és általánosságban valamelyik ezek jellemzik.


Amúgy köszi!


Jöhetnek még válaszok!

2021. nov. 17. 18:42
 18/21 anonim ***** válasza:
Atesita vagyok ez soha nem fog változni persze pl az ókori görög vallást érdeiesnke találom (sokkal érdekesebb meggyőzőbb mint a kereszténység átélhetőbb nem dogmatikus az istenek nem büntetnek azért mert rosszul vettél levegőt és ezért özönvizet zúdít rád mint egy pszihopata a a négyzeten) szóval én ateista vagyok de érdekesnek találom a görög hitvilágot
2021. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18.

Ezt csak azért mondod, mert külsőségekre alapozol és feltehetőleg nem olvastál a 4 nagy rokonvallás misztikus tanairól. Én teljesen objektíven írok, ha valaki a pogány vallásokat támadná, akkor azokat is megvédeném. A gnosztikus kereszténység vagy a filozófikus kereszténység például tipikusan nagyon erőteljesen elvont irányzat. Elmélkedő, meditatív, angyalokhoz szóló imák, bizonyos meditációk, természetben (Jézus mintájára) tartott szertartások, kozmológia, nagyon mély vallási filozófia stb. Különösen a keleti, délkeleti és ortodox egyházakra jellemző a misztikus tan, ott kimondottan vannak olyan szerzetesrendek, amik elzártak, de egyébként más egyházaknál is van ilyen. Egyébként Jézus pont a haragvó, egyszemélyű tan ellen lépett fel, ami a zsidó vallást jellemzi. Akkor meg még nem beszéltünk a Jelenések könyvéről.


A zoroasztriánusok eleve nagyon misztikus gondolkodásúak, hiszen a papságot is mágusoknak nevezik. A zoroasztriánus templomok közepén égő, soha ki nem alvó, hatalmas üstben égő tűz, a világok, a spirituális és materiális világ találkozását (is) szimbolizálja.


A judaizmusnál megemlítendő a kabbalisztika tan, amiről a Zohár c. könyvben (is) lehet olvasni. Sok neves spirituális rabbi élt már, akik tanítottak.


Az iszlámnál az előzőekhez nagyon hasonló a szufizmus. Ez is egy misztikus tan, aminek a gyakorlása főleg a dervisekre volt jellemző, akik aszkéta és magányos életet éltek, hasonlóan az ilyen keresztény szerzetesekhez és papokhoz. A filozófia, kozmológia itt is megjelent.


Szóval vannak itt is érdekes és meggyőző tanítások, tanok.

2021. nov. 19. 18:00
 20/21 anonim ***** válasza:

Spirituális vagyok. Minden vallás az enyém.


Istenszolga vagyok.


Hiszek a létezésben és annak mindem részében.

2021. nov. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!