Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalok (15-29 évesek)!...

Fiatalok (15-29 évesek)! Milyen vallást követitek és miben hisztek? Vallásosak, hívők vagytok?

Figyelt kérdés

Többször is hallani, főleg egyébként idősebb emberektől, hogy manapság a fiatalok többsége nem követ semmilyen vallást vagy egyszerűen nem érdekli őket a vallás és teljesen kizárják az életükből, a szélsőségesebb véleményekről nem is beszélve. Írtam már ki kérdést más témákban, amik nagyjából hasonlóan társadalommal kapcsolatosak, csak más témakörökben. Szeretném egy kicsit megvizsgálni, hogy az ezt a kérdést olvasó fiatalok hogy vélekednek ezen témakörben saját magukról.


Vallásos vagy? Melyik vallást követed?


Sajnos kevés lehetőséget lehet megadni a szavazásnál, ezért, ha valamilyen más hitrendszert gyakorolsz, akkor válaszban írd meg, hogy mit! Ha másként, egyénileg vélekedsz a témában, azt is írd le hozzászólásban! A 8. lehetőségnél megadtam például a spiritualitásra nyitottságot is, ami manapság divatos lett, nem kifejezetten vallásosak között is. Ők is jelezhetik megjegyzésben, hogy csak az utóbbit követik. Fontos, hogy vannak tévhitek a témában, amiket főleg a nem hozzáértők terjesztenek, ezért írtam is röviden a lehetőségekről. Fontos, hogy vallás és hit alatt, nem a kultúrvallásosságot értem, vagyis amikor valaki csak mondja, hogy hisz, mert kulturálisan valamennyire egyes vallási jellemzők "rátapadtak", hanem a valódi hitet.



2021. nov. 16. 21:16
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Na azért tegnapelőtt még össze lehetett szedni tuvai zsákfaluk végén néhány 90 éves átát és ezsét, akik nem az újhullámos tengrizmust képviselték. Tajga mélyén láttál már sátorlakó hanti meg evenki bábuskát? Jön a Nagy Fenyő, két kör balra, két kör jobbra, aztán ott hajolgatnak. És nem az interneten tanulták, mint az európai pogányságokat. 2000 km-re a legközelebbi villanypóznától.
2021. nov. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!