Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, mit gondoltok erről?

Vallásosak, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mi van, ha azok, akiknek átadták ezeket a vallási tanításokat, és látták a természetfeletti lényeket (én ezt nem vonom kétségbe), mi van, ha valójában nem angyal volt, csak annak hitte? Némelyik bibliai idézet ami megjelenik egy sorozatban, ami miatt elgondolkodtam ezen, valóban mintha vámpírtól származna, és a sorozatban is a vallásos pap, teljesen abban a hitben volt, hogy egy angyal az a rémes, ránézésre sem jóságos, vérszívó vámpír. Én el tudom képzelni, hogy ki tudja, ki adta át az ilyesmi tudásokat, honnan tudhatná egy ember? Miért gondoljuk azt, hogy ahogy írja is a biblia, hogy az angyal rémületet keltő és ijesztő, mi van ha nem is angyal volt akit láttak? Hogyan lehetne a megtestesült "jó" ijesztő, rémisztő, gonosznak tűnő? Talán csak az ember akarta azt hinni hogy angyal az, aki átadta a prófétáknak ezeket, és a próféta is ezt akarta hinni de valójában nem angyalok voltak.


Nem vonom kétségbe, hogy vannak angyaloktól származó tanítások, és azt sem, hogy ahogy az angyalok léteznek, úgy vámpírok vagy démonok is léteznek, de vélhetően egy angyal különbözik egy démontól vagy vámpírtól mind megjelenésében mind viselkedésében, és ha valami rémületet kelt az ember szívében, akár megjelenésében akár a tetteiben, attól, hogy ő egy természet feletti lény, és szárnya van, még nem feltétlenül angyal.


A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy elképzelhetőnek tartjátok-e azt, hogy különböző próféták, vagy látók nem csak angyalokkal, hanem más teremtményekkel is találkoztak, és az ő tanításaikat vélték angyali tanításnak?


2021. nov. 22. 14:24
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Igen, a sorozat miatt jött a kérdés, de amikor a kérdésben megjelent a sorozat, valamelyik túlbuzgó végig se olvasva átrakatta a filmek kategóriába. Na mindegy, így figyelmeztesd a spoilerre némelyiket...

Igen, valahol itt ütött sziget a fejemben. Azt elfogadom hogy az angyalok nem feltétlenül szépek (bár tartanám magam ahhoz, hogy a kisugárzás többet jelenthet mint a külső, de most ettől eltekintve), de a sorozatban tettek is voltak, amiről ha normálisan átgondolja, rájöhetett volna hogy nem helyes. Az a nő meg, akit a legjobban utáltam benne, a szenteskedő minden lében kanál, meg fejből nyomta úgy a bibliát, úgy forgatta, hogy meg tudott magyarázni bármit, ha érdeke úgy tartotta. Pl, hoy miért igyon vért Riley. Hogy ez miért normális. Vagy hogy miért ég el a napon. Vagy hogy miért teljesen normális, hogy az atya (bár véletlenül, de) megölt valakit.

2021. nov. 23. 11:27
 12/12 anonim ***** válasza:
# 11 az a nő kiragadta a verseket a szövegkörnyezetből
2021. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!