Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom meg melyik...

Honnan tudhatom meg melyik keresztény egyház,felekezet nézetei,hitelvei állnak hozzám a legközelebb? Van erre valamilyen kitöltendő teszt?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyik áll hozzám a legközelebb. Szeretném kideríteni.

Létezik ehhez valamilyen teszt,útmutató,kérdőív?

Az most nem működik,hogy elolvasom a Bibliát így kérem ezt a választ mellőzni.



#vallás #kereszténység,keresztyénség, #protestáns,evangélikus,református, adventista,unitárius,baptista #katolikus,ortodox,örmény,grúz,kopt
2021. dec. 13. 22:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Az eleve elrendelés egy éreznek tanítás. Én kálvinista református vagyok de nem hiszem el és ha arra kerülne a sor akkor inkább a vallasokat tagadják le mint elhigyjek olyat hogy Isten szemelyvalogató. Ti se higyjétek. Ne hallgassák a református papokra. Tudom hogy nem igaz mert nem egyezik Jézus tanításaval.

Bemeritkezni csecsemőkorban kell mindenkit mert ha gyerekkorban meghal mielőtt megkeresztelnek akkor a pokol tornácára jut. Elég ha nyakig bemeritik, nem kell teljesen mert megfullad a pici baba. Nem egy baba halt meg ortodox keresztelés közben.

Az elragdtatást úgy képzelem el hogy a jó emberek fokozatosan meghalnak szivinkfartusban, agyvérzés én, stb, szóval hirtelen halnak meg. És maradunk mi akik el kell szenvedjük ami jön.

2021. dec. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező véleménye érdekel hogy be tudjuk lőni melyik felekezet lesz neki jó
2021. dec. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

20,Mint gondolsz az eleve elrendelésről? És a bemerítkezésről? Az elragadtatásról?


hm,nem biztos,hogy azt értem alatta amit kell,de ezt gondolom.


Nem hiszem,hogy Isten előre eldöntené,hogy ki lesz hívő és ki nem. Lehet,hogy előre tudja,de akkor dönthetne úgy is, hogy mindenki hisz benne. Ha szabad akart van akkor miért befolyásolná a sorsunkat. Ahogy másba úgy szerintem ebbe sem szól bele. Szerintem eleve nem szól bele az életünk be,nem segít. Hiszen a hívőre meg a hitetlenre is egyformán esik az eső.

2,Jézus is felnőttként keresztelkedett meg így nem látom miért lenne baj ha egy gyereket nem keresztelnek meg. Tudatos döntésnek kell lennie,hogy valaki megkeresztelkedik.Akarnia kell. A gyereknek nincs beleszólása. Lehet,hogy nem is választja majd Jézus követését így meg mit ér,hogy megkeresztelték...

3,

Az elragadtatáshoz nem tudok hozzászólni. Ha benne van a Bibliában biztos úgy van.


Kezdem úgy gondolni,hogy nem kell hozzárakni az ott írottakhoz.Kérdés az értelmezése. Mert ugye senki se el nem vehet se hozzá nem tehet semmit.

Pl a karácsony,Jlzus születésének az ünneplése sem kötelező a Biblia szerint.

2021. dec. 28. 19:58
 24/25 anonim ***** válasza:

Kerdezo, en nem a 20-as vagyok, de:


Akkor hozzad szerintem leginkabb a neoprotestans felekezet nelkuli kisegyhazak kozul allna valamelyik kozel.

Ok csinaljak a bemeritkezest kereszteles helyett. Ok nem hisznek az eleve elrendelesben. Es ok allnak fundamentalista modon a Bibliahoz ("senki se el nem vehet se hozzá nem tehet semmit").

Esetleg a baptistak.


Bar szerintem olyan kereszteny egyhazat nehezen talalsz, ahol azt gondoljak, hogy "Szerintem eleve nem szól bele az életünk be,nem segít".

Ezt a Bibliaval is nehezen lehet osszeegyeztetni, hiszen Jezus azt mondta, hogy a fejunkrol egy hajszal sem esik le anelkul, hogy Isten akarna.

2021. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
24, Akkor ezek szerint sokaknak akar rosszat,mert megengedi,hogy az a hajszál leessen.
2021. dec. 30. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!