Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom meg melyik...

Honnan tudhatom meg melyik keresztény egyház,felekezet nézetei,hitelvei állnak hozzám a legközelebb? Van erre valamilyen kitöltendő teszt?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyik áll hozzám a legközelebb. Szeretném kideríteni.

Létezik ehhez valamilyen teszt,útmutató,kérdőív?

Az most nem működik,hogy elolvasom a Bibliát így kérem ezt a választ mellőzni.



#vallás #kereszténység,keresztyénség, #protestáns,evangélikus,református, adventista,unitárius,baptista #katolikus,ortodox,örmény,grúz,kopt
2021. dec. 13. 22:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

8.

Akkor mondd meg, hogy melyik az.

2021. dec. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
16%

11.

A 8. vagyok:

Nagyon gyülekezet és vezető függő, de hitvallásokat tekintve a református/kálvini/evangelikál irányzat a helyes és Biblikus.

2021. dec. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"de hitvallásokat tekintve a református/kálvini/evangelikál irányzat a helyes és Biblikus"

Most melyik? Mert a két irányzat között nagyon jelentős eltérések vannak, hogy lehet egyszerre helyes mind a kettő?

2021. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
A református kalvini. A saját vallasokat tartom helyesnek
2021. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

12-nek


8 vagyok

a 13 nem en vagyok

ha esetleg nem vilagos :-)

2021. dec. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

akarom mondani, kedves 12-es:


11 vagyok! :-D


a 13 nem en vagyok

a 15-t hagyd figyelmen kivul...

2021. dec. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nincs időm elolvasni a Bibliát. Annyira nagyon nem hajt a vallásos hevület.

Nem az a kérdés,hogy melyik a helyes,mert úgysem tudják eldönteni az emberek.

Egyszerűen csak kíváncsi vagyok,hogy az a kevés tudásom,a nézeteim melyikhez állnak a legközelebb. Nem jelenti azt,hogy csatlakozni is akarok.

Szerintem pl értelmetlen a pokol,nem kell a karácsonyt ünnepelni hiszen Jézus nem kérte. Úgy gondolom nem kell hozzátenni a Bibliához.

2021. dec. 23. 18:29
 18/25 anonim ***** válasza:
Szerintem alapíts egy új szektát, úgy is van már több ezer és akkor ott azt fogják hinni, mint te. Mert valószínűleg nem találsz majd olyat, ami minden elképzeléseddel azonos lesz.
2021. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo


a 3-as vagyok.

En teljesen ertem, mit kerdezel es miert.

Nem is ertem, masoknak mit nem lehet ezen erteni.

Engem is ateistanak neveltek, es mikor hinni kezdtem, olyan felekezetet kerestem, ami a legkozelebb allt hozzam es a megerzeseimhez. Nem ahhoz csatlakoztam, akinek a tagja eloszor szolitott meg az utcan.

18-as Minek alapitson szektat? mikor pont az erdekli, halvanyan, hogy a meglevok kozul melyik allna hozza kozelebb, ha csatlakozni akarna. De nem akar.

Ti mind bementetek hittanra 8 evesen es mindent elhisztek azota? Az sem baj, csak kerdezem. Nem voltam abban a helyzetben.

2021. dec. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Mint gondolsz az eleve elrendelésrõl? És a bemerítkezésrõl? Az elragadtatásról?
2021. dec. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!