Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nincs szabad akarat, és az...

Nincs szabad akarat, és az ember találta ki Istent. Valóban így lenne?

Figyelt kérdés
Yuval Noah Harari szerint, csak egy programozható és meghekkelhető állatok vagyunk lélek nélkül. Csak biokémiai folyamatok eredménye a tudat.

2022. ápr. 8. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Az ő vallása a tudomány, ezt a szektát úgy hívják hogy transzhumanizmus. Alapvetően nem lenne probléma a létezésük, ha nem lenne ekkora pénzügyi és politikai háttér mögöttük. Én személy szerint úgy látom hogy ezek az ideológiák inkább rombolnak mint építenek.
2022. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

A tudomány nem vallás, de ez, amit itt leírtál, nem tudomány.

A tudomány ennyit mond: "programozható és meghekkelhető állatok vagyunk".

A többit valaki hozzáköltötte.

2022. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
2-es Ez ugyanolyan szekta mint bármelyik vallási szekta, csak itt a tudomány a "vallásuk" alapja.
2022. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 8. 11:56
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

Tudom, hogy Jézus él.

Csak azt lehet követni, aki él, nemde?

Nem én találtam ki, de örülök, hogy tudom kinek a szavára kell figyelnem!

Egyszer Ti is találkoztok Vele!

Áldjon Benneteket az Úr, ma is!

2022. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Van szabad akarat, hiszen azmiatt választja a többség a rossz utat. A mondás is tartja hogy a pokolba vezető út jóakarattal van kikövezve.

Programozhatóak az emberek, ebben viszont igaza van. Nézd mennyi birka van, egyik felét sorosozással meg migránsozással, a másik felét meg liberális lmbt PC sz@rsagokkal programozzák tele, utána meg egymásnak ugranak a jelentéktelen dolgok miatt.

2022. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Yuval Noah Harari-nak egy könyvét (Homo Deus) olvastam. A szerző nagy tudású ember, de azért szerintem kicsit elengedte a fantáziát, az emberiség jövőjét illetően.


Az istenekre vonatkozóan félig-meddig el tudom fogadni az álláspontját, a vallásokat valószínűleg tényleg emberek találták ki. Azt viszont, hogy a vallásoktól független isten/istenek létezik-e nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni. Lehet van Isten. Lehet nincs (személyes vélemény).


Harari egyébként meleg, és nem tudom, hogy a nemi identitása mennyire befolyásolja az álláspontját a vallásokkal kapcsolatban.


Hajlankék arra is, hogy azt mondjam, nincs lélek, de én erre nem mernék fogadni.


Hogy van-e szabad akarat, azt nem tudom. Én inkább azt mondanám, hogy szabad döntés van.


Lehet vitatni Harari állításait, de az biztos, hogy érdekes témákat vet fel.

2022. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
7. Csakhogy ő konkrétan kijelenti hogy nincs szabad akarat, nincs lélek és az ember találta ki Istent. Kizárólag fizikai lények vagyunk, és a tudatunk nem más mint az agyban lévő biokémiai folyamat. És mellesleg, ő Klaus Schwab főtanácsadója. Ha utána nézel a transzhumanista mozgalomnak és a hozzájuk kapcsolódó ideológiáknak és milyen cégek, találmányok ill. mekkora pénzügyi forrás, politikai hatalom áll rendelkezésükre, ez nem puszta fantáziálás, hanem a közelgő valóságot írja le. És ami durva hogy nyíltan bevállalják, hogy egy másik emberi faj fog hamarosan együtt élni velünk mert Istenként, a saját paraméterek szerint újrakalibrálják az emberiséget.
2022. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8


Abból, amit írtál, most az jutott eszembe, hogy talán lesz az "új ateizmus" egyik vezéralakja, és azt a szerepet fogja betölteni, mint egykor Christopher Hitchens vagy most Richard Dawkins.


Amúgy a #7-es kommentemben említett könyve, számomra kifejezetten nyugtalanító volt. Ahogy elmondta, hogy a Homo Sapiens uralma véget ér, és részletezte, hogy mi várható a jövőben... Kissé borzongató olvasmány.

2022. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*hogy talán ő lesz
2022. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!