Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kihez lehet fordulni ilyen...

Kihez lehet fordulni ilyen kilátástalan helyzetben? (lent)

Figyelt kérdés

Aspergeres vagyok és egyben vallásos és homoszexuális is.

Sajnos egyre nehezebben megy az önfenntartás. Családom/barátaim nincsenek.


Nagyon nehéz így élni és az albérlet is egyre megfizetethetetlenebb.


Lehet ilyenkor valami kedvezményes lakhatási lehetőséget igényelni pl alapítványon vagy egyházon keresztül?


Próbáltam lakáshitelt (jelzálog) de nem elég rá a jövedelmem és az önerőm is túl kevés. Viszont mivel nem öröklök semmit a szüleimtől így ha ők meghalnak sem fogok tudni hol lakni.


Hogyan tudna egy ilyen helyzetben élő ember szingliként normális életkörülményeket szerezni magának? pl hogy ne legyen ráutalva az állandó albérletre



2022. ápr. 10. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Szia. Nekem hirtelen ez jutott eszembe bemásolni:

Máté 7. 7. Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

8. Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.

9. Avagy ki az az ember közületek, a ki, ha az ő fia kenyeret kér tőle, követ ád néki?

10. És ha halat kér, vajjon kígyót ád-e néki?

11. Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, a kik kérnek tőle?!

Szóval maradj a helyes úton, ne engedj a hamis kísértésnek és kilábalsz a bajokból.

2022. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már 12 éve kérek, ezért írtam ki a kérdést.
2022. ápr. 10. 13:08
 3/9 anonim válasza:
0%

Add el a lelked, sokan fizetnének érte és megkapsz mindent.

nem érdemes szenvedni ebben a világban, mert itt más parancsol.Amint jó ajtón kopogtatsz megkapsz mindent.

2022. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szp72 ***** válasza:
100%
Hát aki nem tudja megfizetni az albérletet, s nincs szolgálati lakása, az valójában hajléktalannak minősül. Vannak hajléktalanokat segítő központok, talán ott lenne érdemes tájékozódni. A hajléktalanságnak természetesen fokozatai vannak, s minél több valakinek a rendszeres fizetőképessége, a lakhatási lehetőségei is aszerint javulnak. Esetleg olyan is akadhat, ahol tűrhető áron nem kell a szobán osztozni, csak a többi helységen.
2022. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Kezdetnek felejtsd el, hogy aspergeres vagy és tanulj olyan szakmát, ami fizet. Vagy keress olyan helyeket, ahol betanítanak. Később a tapasztalat is többet ér.
2022. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Ebben lehet, hogy az önkormányzat jobban tud segíteni, függ attól is, hogy merre laksz.
2022. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Viszont mivel nem öröklök semmit a szüleimtől így ha ők meghalnak sem fogok tudni hol lakni."

" Családom/barátaim nincsenek."


Akkor van vagy nincs?


A 4,5,7 válaszolókat tudnám javasolni.


Annyi még hogy a vallás eddig inkább a pénzt vitte de hozni még nem tapasztaltam hogy hozná. Bár ha beszélsz papokkal talán tudnak segíteni.


Próbálj munkát találni és a gyengeségeidből előnyt kovácsolni vagy azok ellenére is elérni a dolgokat.

Ismerek olyat például akinek tanulási nehézségei vannak (legalábbis voltak) ennek ellenére éltanuló volt.

2022. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5

"Kezdetnek felejtsd el, hogy aspergeres vagy"

jo nagy hulyeseget mondtal, ne haragudj

2022. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, de ha a reformatus es evangelikus egyhaz diakonia szolgalataval felveszed a kapcsolatot, ok lehet, hogy tudnak segiteni, ha mas nem, abban, hogy merre indulj el.


[link]

evangelikus: "Intézményhálózatunk többségében idősek gondozásával foglalkozik, de a fogyatékkal élők gondozásától a hajléktalanellátáson keresztül a szenvedélybetegek megsegítéséig a szociális szolgáltatásoknak szinte mindegyike megtalálható portfóliójában."


reformatus:

[link]

szinten reformatus

[link]


A diakonia, tehat az egyhaz szeretetszolgalata felekezet- es vallasfuggetlen, nem baj, ha mas vallasu vagy.

Imadkozom erted, hogy sikeruljon talalni valamit.

2022. ápr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!