Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erősen késztetést...

Nagyon erősen késztetést érzek az öngyilkosságra. Mit tegyek ha romokban az életem és kilátástalan helyzetbe kerültem?

Figyelt kérdés
Már csak az tart itt hogy félek, nem fog sikerülni és csalódást okozok mindenkinek a próbálkozással,de le fogom győzni ezt a félelmet is, kitalálok valami biztos módszert és meg van oldva. :)

2021. dec. 27. 23:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerül is, a családodnak ígyis hatalmas fájdalmat okozol

Próbálj szakemberhez fordulni, beszéld meg vele, mi bánt

2021. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha megteszed mindenképp csalódást okozol, ha sikerül, akkor pedig elviselhetetlen fájdalmat, traumát is a családodnak, ismerőseidnek, barátaidnak.

Nincs az az élethelyzet, amiből ne lehetne felállni. Amíg élsz minden lehetséges, csakis rajtad múlik!

2021. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Dehogynincs. Nézz csak rá pl. a hajléktalanokra. Nincs lakásuk, sehova nem veszik fel őket, hiába próbálkoznak. Van hogy nem lehet helyrehozni az életünket.
2021. dec. 27. 23:20
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is legalább egy olyan szintű kilátástalan helyzetben vagyok most, mint a hajléktalan.. Csak ez talán még rosszabb
2021. dec. 27. 23:20
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Meséld el, mi az a kilátástalan helyzet.
2021. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
A hajlektalanok laknak hajlektalanszállón, étkeznek ingyen konyhán. Így nem fagynak meg és nem halnak éhen. Ha nem tudod elkerülni akkor se legyél öngyilkos, szabadulj meg az összes elvárásodtól és igényedtől így könnyebb lesz. Ne tégy kárt magadban a beléd nevelt társadalmi elvárás miatt ami szerint megvetendő hajlektalannak lenni.
2021. dec. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
A hajléktalanok azért vannak az utcán, mert van valamilyen súlyos mentális betegségük, sokszor skizofrénia áll a háttérben, vagy valamilyen pszichotikus zavar, esetleg alkoholizmus. Általában tanulatlanok, írástudatlanok. Te a gyakorira írsz, értelmesnek tűnsz, ezért ne hasonlítsd magad egy hajléktalanhoz. A magánügyi problémáidat is meg tudod oldani, ha akarod. Ha nem akarod, akkor depressziós vagy, ami antidepresszánsokkal kezelhető.
2021. dec. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Épp ez hogy nekem is mentális problémám van, mégpedig elég súlyos depresszió, az utcára fogok kerülni attól félek
2021. dec. 27. 23:58
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8: de ha kezelve van, akkor ne félj ilyesmitől. Ha nem hat a gyógyszer, akkor mást kell választani, vagy cserélj pszichiátert. Olyan nincs, hogy ne segítene valamelyik. A SOTE szervez szupportív jellegű csoportterápiákati, amit átfizet a biztosító, elvileg jó.
2021. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Miért vagy depressziós, mitől félsz pontosan?
2021. dec. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!