Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jelenleg a kereszténység a...

Jelenleg a kereszténység a legsérülékenyebb vallás a világon?

Figyelt kérdés

2022. jún. 22. 21:10
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:

11

"vicces, hogy sokan az egyház liberalizációját tartják megoldásnak Európában és Észak-Amerikában, de pont a legliberálisabb protestáns felekezeteknek csökken a leggyorsabban a létszáma."

Ilyen kijelentéseket nem lehet általánosságban tenni.

Pl. Finnországban, Svédországban az emberek nagy részét megkeresztelik evangélikusnak, és sokszor azok is tudatosan tagok maradnak (különböző okokból), akik nem gyakorolják a vallást, tehát a felekezet tagjai nincsenek kevesen.

A katolikusok nagy része nem Eszak-Nyugat-Európában van, és nem is ott nő a számuk. Az gyakorló anglikánoknak is Afrikában növekszik a száma, nem Angliában - névlegesen pedig továbbra is sok angol lesz anglikán, és arányaiban rengeteg angol gyerek jár anglikán egyházi iskolába.

Másrészt mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás: azért mennek el az emberek, mert liberális, vagy azért liberális, mert elmennek az emberek és meg akarják őket tartani? Ha szigorúbb lenne, több európai maradna vagy nem?

A német protestánsok és más nem katolikus nyugati egyházak rendszeresen követik az egyháztagok véleményét, a statisztikákat, hogy miért ment el, mitől jönne vissza stb., nem a hasukra ütve találják ki, hogy "legyünk liberálisak".

2022. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:

"A síitáknál nem lehet hazudni. A taqiya arra az esetre vonatkozik ha a vallása miatt életveszélybe kerül. Ezt a keresztények kiforgatják és behazudjék hogy a muszlimok hazudhatnak."


Nem lett kiforgatva semmi. Mindössze annyi történt hogy nem vetted figyelembe a szövegkörnyezetet.

Mert azt írtam hogy sok keresztény inkább választja a halált mintsem megtagadja a hitét. Jézus is kitartott a halálig!

Tehát ha egy muszlim életveszélybe kerül a vallása miatt és azt állítja hogy nem muszlim, de közben az akkor ezt hazugságnak nevezik.

- Tehát hazudik a hitéről azért hogy ne kelljen a hite miatt meghalnia. De ezt a vallása megengedi.

Ilyen viszont nincs a kereszténységben. Mit ahogy írtam is. Jézus kitartott a halálig!


"Valójában az iszlám a legüldözöttebb vallás a világon."


És hogy üldözik a muszlimokat?

2022. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
70%

"Nem lett kiforgatva semmi. Mindössze annyi történt hogy nem vetted figyelembe a szövegkörnyezetet.

Mert azt írtam hogy sok keresztény inkább választja a halált mintsem megtagadja a hitét. Jézus is kitartott a halálig!"


De ezt keresztények folyamatosan kiforgatják. Azt állítják a muszlimok általánosságban hazudhatnak más vallásúaknak ami nem igaz.



"Tehát ha egy muszlim életveszélybe kerül a vallása miatt és azt állítja hogy nem muszlim, de közben az akkor ezt hazugságnak nevezik."


Az iszlám védi az emberéletet továbbá az hogy ki miben hisz csak az egyénre és Allahra tartozik, amihez másnak semmi köze, Allah pedig tudja kinek mi van a szívében. Szóval ha emberélet múlik ezen nem látom hogy mi ebben a bűn. Te igen? Szerinted jobb ha meghal az illető?



"Ilyen viszont nincs a kereszténységben. Mit ahogy írtam is. Jézus kitartott a halálig!"


A négy Evangélium Jézus állítolagos kereszthalálát és feltámadását négy eltérő verzióban írja le. Nyilván csak egyféleképpen történhettek a dolgok tehát minimum három verzió hazugság, de lehet hogy mind a négy. Tehát a keresztény vallás még Jézus életét sem tudja leírni hazudozás nélkül. Ebből egyenesen következik hogy nem meglepő módon a keresztényeknél is feltünő jelnség a hazudozás különösen ha az iszlámról van szó, lásd a taqiya esetében.

2022. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
56%

"És hogy üldözik a muszlimokat?"


Mát írtam de akkor újból: Mianmarban konkrétan népirtást követtek el a muszlimok ellen. Kínában koncentrációs táborokba zárják a muszlimokat. Indiában folyamatosan muszlimellenes törvényeket fogadnak el. A keresztény világban iszlámellenes gyülöletkeltő kampány megy hosszú évek óta. Az utolsó Európai népirtást is keresztények követték el muszlimok ellen a délszláv háborúban. Az USA a sokadik muszlim országot rohanta le a hadseregével. Magyarország pedig azt sem engedi hogy egyetlen egy mecset müködjön Magyarországon.

2022. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
0%

"De ezt keresztények folyamatosan kiforgatják. Azt állítják a muszlimok általánosságban hazudhatnak más vallásúaknak ami nem igaz."


Ha nem érted a magyart ahogyan írtam neked azon nem tudok segíteni.

Azt kellene értelmezned amit én írtam neked.


"Az iszlám védi az emberéletet továbbá az hogy ki miben hisz csak az egyénre és Allahra tartozik, amihez másnak semmi köze, Allah pedig tudja kinek mi van a szívében. Szóval ha emberélet múlik ezen nem látom hogy mi ebben a bűn. Te igen? Szerinted jobb ha meghal az illető?"


Mint ahogyan írtam, Jézus a halálig kitartott!

De ha egyszer az állítod hogy nem vagy muszlim, közben még is az vagy azt akkor is hazugságnak nevezik. Tehát nincs kiforgatva ez egyszerűen így van.


"A négy Evangélium Jézus állítolagos kereszthalálát és feltámadását négy eltérő verzióban írja le."


Mind a négyben az van, hogy Jézus a halálig kitartott!

Nem futamodott meg! Ez ennyire egyszerű.

Van aki hiszi hogy meghalt van aki nem. Az ő dolguk, mindenki eldöntheti. Te is eldöntheted.


"Ebből egyenesen következik hogy nem meglepő módon a keresztényeknél is feltünő jelnség a hazudozás különösen ha az iszlámról van szó, lásd a taqiya esetében."


Vagy csak nincs aki elmondja nekik hogy hogyan is működnek a dolgok.

Képzeld el hogy én olyan ember vagyok aki nem úgy jött a világra hogy mindent tud.

Tanulnom kell a dolgokat ahhoz hogy tudásra tegyek szert.


"Mianmarban konkrétan népirtást követtek el a muszlimok ellen."


A zsidók ellen is követtek el népirtást! Észak-és Dél Amerikában az indiánok ellen. Afrikából meg Ruandát említeném.

A vitatott örmény népirtás. Ami viszont tény a török kormány kiadott egy kitelepítési törvényt.

A Vörös Khmer népirtás. De a lista vezető az még mindig Sztálin!


"Kínában koncentrációs táborokba zárják a muszlimokat."


A kik együtt raboskodnak a keresztényekkel, politikai foglyokkal és úgy általában mindenkivel aki a rendszer ellen van Kínában.

Kína egy kommunista ország aki eltér az megy a táborba. Tienanmen tér a saját népét sem kímélte Kína akkor miért kímélné a vallások tagjait?


"Indiában folyamatosan muszlimellenes törvényeket fogadnak el."


Amerikában meg keresztény ellenes törvényeket fogadnak el. Sőt igyekeznek lenyomni a gender propagandát a torkukon és ez van már Európában is.

A muszlim országokban van ilyen? Mert ha nincs akkor nagyon le vagytok maradva.


"Az utolsó Európai népirtást is keresztények követték el muszlimok ellen a délszláv háborúban."


Lesznek még háborúk és lesznek ilyen atrocitások.

A rendőrök elegendő létszámban és fegyverre rendelkeztek a helyszínen is ott voltak. A szülők könyörögtek nekik hogy menjenek be az iskolába. Vagy engedjék be őket.

Azt sem akadályozta meg senki hogy gyerekeket gyilkoljon halomra egy ámokfutó. De van egy kérdésem!

Miért nem akadályozta meg Allah a délszláv háborúban a muszlim népirtást?


"Az USA a sokadik muszlim országot rohanta le a hadseregével."


A muszlim országok mégsem üzentek nekik hadat! Egyetlen muszlim ország hadserege sem támadta meg az USA. Egyszerűen nincs aki szétrúgja a hátsójukat.


"Magyarország pedig azt sem engedi hogy egyetlen egy mecset müködjön Magyarországon."


Rákerestem a neten. Nem hogy egy hanem több mecset is van az országban. Sőt nem is csak Budapesten hanem vidéken is.

2022. jún. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 Demion ***** válasza:

#25

"Amerikában meg keresztény ellenes törvényeket fogadnak el."


Ezen megakadt a szemem. Mondj már erre példát, légyszi.

2022. jún. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
6%

Beteg dolog "a halálig kitartani" és meghalni valaki hite miatt.

Ugyanolyan beteg dolog, mint a hazáért meghalni. Nettó semmitérő baromság.

2022. jún. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:

"Ha nem érted a magyart ahogyan írtam neked azon nem tudok segíteni.

Azt kellene értelmezned amit én írtam neked."


Értem amit írtál neked viszont azt kellene meggértened hogy a legtöbb keresztény kiforgatja ezt.



"De ha egyszer az állítod hogy nem vagy muszlim, közben még is az vagy azt akkor is hazugságnak nevezik. Tehát nincs kiforgatva ez egyszerűen így van."


Tehát azt mondod egy ilyen esetben jobb ha az illetőt megölik?



"Mind a négyben az van, hogy Jézus a halálig kitartott!"


A négy Evangélium Jézus állítolagos kereszthalálát és feltámadását négy eltérő verzióban írja le, vagyis nem hiteles. Így az sem hiteles hogy Jézus meghalt a kereszten.



"Vagy csak nincs aki elmondja nekik hogy hogyan is működnek a dolgok."


Már ezerszer el lett mondva a GYK-n jelen lévő keresztényeknek, de ők ennek ellenére ugyanazokat a hazugságokat ismételgetik az iszlámról.



"A zsidók ellen is követtek el népirtást! Észak-és Dél Amerikában az indiánok ellen. Afrikából meg Ruandát említeném."


De a kérdés az volt hogy jelenleg melyik a legüldözöttebb vallás.



"A kik együtt raboskodnak a keresztényekkel, politikai foglyokkal és úgy általában mindenkivel aki a rendszer ellen van Kínában."


Nem hallottam hogy a keresztényeket is koncentrációs táborokba zárják Kínában. Nyilván őket is elnyomják, de nem zárják táborokba.



"Amerikában meg keresztény ellenes törvényeket fogadnak el. Sőt igyekeznek lenyomni a gender propagandát a torkukon és ez van már Európában is."


Amerikában nincs semmilyen keresztény ellenes törvény, de még Európában sem. A gender propaganda pedig nem törvény.



"Miért nem akadályozta meg Allah a délszláv háborúban a muszlim népirtást?"


Ez a kérdés eléggé ateistára sikeredett. Allah elmndta mit szabad és mit nem szabad, az emberek pedig szabad akaratukból eldöntehetik hogy betartják vagy nem. Aki nem tartja be azon számon lesz majd kérve. De ugye itt továbbra is az a kérdés melyik a legüldözöttebb vallás, az pedig tény hogy az utolsó Európai népirtást keresztények követték el muszlimok ellen a délszláv háborúban a 90-es években.



"A muszlim országok mégsem üzentek nekik hadat! Egyetlen muszlim ország hadserege sem támadta meg az USA. Egyszerűen nincs aki szétrúgja a hátsójukat."


Ez sajnos igaz, de ugye most nem ez a kérdés.



"Rákerestem a neten. Nem hogy egy hanem több mecset is van az országban. Sőt nem is csak Budapesten hanem vidéken is."


Amiket te találtál azok raktárépületek, családi házak, iraodaházak belülről átalakítva. De mecset mint épület egy sincs amit muszlimok használhatnak. Képzeled el hogy a keresztényeknek raktárépületben kellene misét tartaniuk. Ilyet a legdurvább diktatúrákban sem nagyon lehetett tapasztalni és mégis ez van ma Magyarországon muszlimok esetében és ez egyáltalán nem zavarja a keresztényeket.

2022. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
45%

"A négy Evangélium Jézus állítolagos kereszthalálát és feltámadását négy eltérő verzióban írja le, vagyis nem hiteles. Így az sem hiteles hogy Jézus meghalt a kereszten."


Konkrétan írd már le, hogy milyen LÉNYEGES KÜLÖNBSÉGEK vannak az egyes evangéliumok között Jézus Krisztus kereszthalálát tekintve.

2022. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
32%

"Ezen megakadt a szemem. Mondj már erre példát, légyszi."


Pl. egy amerikai cukrászt elítélt az USA legfelsőbb bírósága, mert nem volt hajlandó egy homoszexuális pár számára tortát készíteni.

De ugyan ez a helyzet áll fen egy másik esetben is. Csak ott egy weblapról van szó. De ebben az ügyben még nem született ítélet.


"Ugyanolyan beteg dolog, mint a hazáért meghalni. Nettó semmitérő baromság."


Na mond ezt az ukránoknak. Sőt óriás plakáton hirdesd a meggyőződésedet.

Nem valaki hite miatt meghalni hanem a saját hited miatt.


"Értem amit írtál neked viszont azt kellene meggértened hogy a legtöbb keresztény kiforgatja ezt."


Ja hogy te azt hiszed hogy én a világon élő összes keresztényt képviselem.

Nem tudom ezt miből gondolod de tévedsz. Nem képviselem őket!


"Tehát azt mondod egy ilyen esetben jobb ha az illetőt megölik?"


Nem! Ezt te mondod.


"A négy Evangélium Jézus állítolagos kereszthalálát és feltámadását négy eltérő verzióban írja le, vagyis nem hiteles. Így az sem hiteles hogy Jézus meghalt a kereszten."


Semmi nem hiteles! Tény hogy mind a négy evangéliumban az van írva hogy Jézus a halálig kitart!

Hiszed vagy nem hiszed. Az iszlámban is vannak olyan dolgok amiben hinni lehet vagy épp nem hinni.


"Már ezerszer el lett mondva a GYK-n jelen lévő keresztényeknek, de ők ennek ellenére ugyanazokat a hazugságokat ismételgetik az iszlámról."


És soha nem jönnek új emberek erre az oldalra?


"De a kérdés az volt hogy jelenleg melyik a legüldözöttebb vallás."


Nem az volt a kérdés.


"Nem hallottam hogy a keresztényeket is koncentrációs táborokba zárják Kínában. Nyilván őket is elnyomják, de nem zárják táborokba."


Kína nagyon odafigyel az emberi jogokra, igazad van!


"Amerikában nincs semmilyen keresztény ellenes törvény, de még Európában sem. A gender propaganda pedig nem törvény."


Még is a legfelsőbb bíróság ítélt el egy keresztényt az Amerikában.

Egy érvényben lévő törvény alapján.


"Ez a kérdés eléggé ateistára sikeredett."


A muszlimok soha nem tesznek fel olyan kérdést hogy Allah miért engedi meg ezt vagy azt? Ugye nem akarod azt mondani hogy a muszlim hívek azok nem gondolkoznak?


"Allah elmndta mit szabad és mit nem szabad, az emberek pedig szabad akaratukból eldöntehetik hogy betartják vagy nem."


Ez így van a kereszténységben is.


"Aki nem tartja be azon számon lesz majd kérve."


Ez is így van a kereszténységben is.


"De ugye itt továbbra is az a kérdés melyik a legüldözöttebb vallás, az pedig tény hogy az utolsó Európai népirtást keresztények követték el muszlimok ellen a délszláv háborúban a 90-es években."


Nem ez a kérdés.


"Ez sajnos igaz, de ugye most nem ez a kérdés."


De nem is kérdeztem, hanem leírtam hogy így van.


"Amiket te találtál azok raktárépületek, családi házak, iraodaházak belülről átalakítva. De mecset mint épület egy sincs amit muszlimok használhatnak."


Rákerestem azt írja hogy mecset. Benne van a nevében tehát az, ha nem az lenne akkor nem így neveznék. Szerintem eltudják dönteni nélküled is a muszlimok hogy minek nevezzék azt az épületet amiben összejönnek.


"Képzeled el hogy a keresztényeknek raktárépületben kellene misét tartaniuk."


Nem kell elképzelnem. Mi azt használjuk. Tudod hol mondta el Jézus a hegyi beszédet?

Segítek, benne van a nevében.


"Ilyet a legdurvább diktatúrákban sem nagyon lehetett tapasztalni és mégis ez van ma Magyarországon muszlimok esetében és ez egyáltalán nem zavarja a keresztényeket."


Azt írtad hogy a muszlimokat koncentrációs táborba zárják Kínában. De azt engedik nekik hogy mecsetet építsenek?

Tehát jobb lenne ha Magyarországon építhetnének mecsetet és inkább zárnák őket koncentrációs táborokba?

De zavarja a keresztényeket csak nagyon jól titkolják. Még is miért kellene hogy zavarja a keresztényeket?

Mert a muszlimok gyűjtést szerveznek hogy a keresztények ne raktárépületben tudjanak összejönni?

Na ezt majd akkor hiszem hogy azt a saját szemmel látom! Addig meg nem fog zavarni az sem hogy volt raktárépületben jövünk össze de az sem hogy a muszlimok is abban jönnek össze.

2022. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!