Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jelenleg a kereszténység a...

Jelenleg a kereszténység a legsérülékenyebb vallás a világon?

Figyelt kérdés

2022. jún. 22. 21:10
1 2 3 4 5 6
 31/55 Demion ***** válasza:
56%

#30

"Pl. egy amerikai cukrászt elítélt az USA legfelsőbb bírósága, mert nem volt hajlandó egy homoszexuális pár számára tortát készíteni."


Mert az USA-ban van egy törvény, amely szerint az eladó nem utasíthatja vissza a vevő kiszolgálását, ha a vevő ki tudja fizetni az árut/szolgáltatást.

2022. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%

"Ja hogy te azt hiszed hogy én a világon élő összes keresztényt képviselem.

Nem tudom ezt miből gondolod de tévedsz. Nem képviselem őket!"


Nem mondtam ilyet. Azt mondtam hogy a legtöbb keresztény kiforgatja ezt és hazudik az iszlámról.



"Nem! Ezt te mondod."


Nem. Én azt mondom hogy a ha a hite miatt az élete veszélyeben van valakinek akkor nem látom miért probléma ha nem mond igazat, ha ezzel megmenekül a haláltól. A kérdés az hogy te mit mondasz? Jobb ha meghal vagy az jobb ha nem mond igazat és életben marad?



"Semmi nem hiteles! Tény hogy mind a négy evangéliumban az van írva hogy Jézus a halálig kitart!"


De ha a négy Evangélium nem hiteles az sem hiteles hogy Jézus meghalt a kereszten.



"Hiszed vagy nem hiszed. Az iszlámban is vannak olyan dolgok amiben hinni lehet vagy épp nem hinni."


De ennek semmi köze a hithez :) Az hogy a Biblia vagy a Korán hiteles, nem hit kérdése hanem tudományos kérdés.



"És soha nem jönnek új emberek erre az oldalra?"


Nyilván jönnek, de ismerek több keresztényt itt az oldalon akik folyamatosan ugyanazt hazudják az iszlámról.



"Nem az volt a kérdés."


De ez volt a kérdés. Az egyik keresztény válaszoló azt állította hogy a kereszténység jelenleg a legüldözöttebb vallás amire én azt válaszoltam hogy nem igaz mert az iszlám a legüldözöttebb.



"Kína nagyon odafigyel az emberi jogokra, igazad van!"


Tudnál bármilyen bizonyítékot mutatni ami igazolja hogy Kínában a keresztényeket is koncentrációs táborokba zárják?



"Még is a legfelsőbb bíróság ítélt el egy keresztényt az Amerikában.

Egy érvényben lévő törvény alapján."


Ebből tudnom kellene hogy milyen törvény alapján és hogy mi volt a konkrét eset? :)



"A muszlimok soha nem tesznek fel olyan kérdést hogy Allah miért engedi meg ezt vagy azt? Ugye nem akarod azt mondani hogy a muszlim hívek azok nem gondolkoznak?"


De, muszlimok is felteszik ezt a kérdést kb gyerekkorukban és akkor megkapják azt a választ amit én is írtam.



"Ez is így van a kereszténységben is."


A kereszténységben nem így van. Ha elfogadod hogy Jézus Isten és elfogadod mint megváltó akkor bármilyen bűnt is követtél el, törlődnek és ingyen jegyet kapsz a Mennyországba.



"Rákerestem azt írja hogy mecset. Benne van a nevében tehát az, ha nem az lenne akkor nem így neveznék. Szerintem eltudják dönteni nélküled is a muszlimok hogy minek nevezzék azt az épületet amiben összejönnek."


Attól hogy úgy nevezik egy raktárépület nem fog mecsetté átalakulni. Vagy most játszod a hülyét? A magyar hatóság nem engedi hogy a muszlimoknak mecsetük legyen mint épület. Ezen mit nem értesz?



"Nem kell elképzelnem. Mi azt használjuk."


Miért használjátok azt? Mert a magyar állam nem engedi hogy templomot építsetek? Gondolom nem ezért. Akkor a két eset nem ugyanaz a kategória.



"Azt írtad hogy a muszlimokat koncentrációs táborba zárják Kínában. De azt engedik nekik hogy mecsetet építsenek?"


Rentgeteg mecset van Kínában szóval igen. Ilyen tekintetben Kína megengedőbb mint a magyar állam ami megdöbbentő de így van.



"Tehát jobb lenne ha Magyarországon építhetnének mecsetet és inkább zárnák őket koncentrációs táborokba?"


Hogy jön ez ide? Magyarország papíron egy szekurális demokrácia. Ha így van akkor a vallásszabadság alapvető jog. Szóval szó nélkül engednie kellene hogy muszlimok használhassanak mecsetet.



"De zavarja a keresztényeket csak nagyon jól titkolják. Még is miért kellene hogy zavarja a keresztényeket?"


Végül is igazad van. A kereszténység nem egy toleráns vallás. A Biblia azt írja hogy a saját gyermeked is meg kell ölnöd ha más vallást akar követni így nem kell csodálkozni ha keresztények nem engedik hogy a muszlimoknak legyen mecsetük.



"Mert a muszlimok gyűjtést szerveznek hogy a keresztények ne raktárépületben tudjanak összejönni?"


A muszlimok engedik hogy a keresztények saját tempolmaikban imádkozzanak.


"Na ezt majd akkor hiszem hogy azt a saját szemmel látom! Addig meg nem fog zavarni az sem hogy volt raktárépületben jövünk össze de az sem hogy a muszlimok is abban jönnek össze."


Akkor javaslom utazz el néhány muszlim országba és nézd meg keresztények milyen emplomokban imádkoznak. Például tudom hogy Törökországban többszáz keresztény templom van amiből sok történelmi és keresztények használhatnak. Magyarországon pedig szinte az összes mecsetet lerombolták. Amit nem azt templommá alakították át és 1-2 múzeum szóval egyik sem a muszlimoké és újat sem lehet építeni mert a magyar állam nem engedi.

2022. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

31

Ez az Egyesult Kiralysagban volt, Eszak-Irorszagban, amikor meg nem volt legalis a meleg hazassag.

A par olyan tortat akart keszittetni, amelyen az a szlogen szerepelt, hogy "tamogasd a meleg hazassagot". A cukrasz kereszteny hitevel ellentetesnek tartotta, es nem vallalta el a munkat. A pert a meleg ferfi azon az alapon inditotta, hogy o diszkriminacio aldozata. Elso fokon neki adtak igazat, de a legfelsobb birosag a cukrasznak, hiszen vallasszabadsag is van. (Es nem, nem kotelezo elvallalni egy cukrasznak barmi munkat. A boltjaba vagy az ettermebe sem koteles beengedni a tulajdonos, csak itt kimondta, hogy a meleg szlogen miatt nem vallalja.)

Most a meleg ferfi az Europai Emberijogi Birosaghoz fordult, amely megsemmisitette a jogi eljarast, arra hivatkozva, hogy még nem meritett ki minden jogi lehetoseget a hazajaban.

Az eset 2014-ben tortent, es 2020 ota legalis a meleg hazasag Eszak Irorszagban.

Itt a vallasszabadsag es a melegek elleni diszkriminacio elleni torveny csattan ossze.

2022. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:

33+

[link]

2022. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
50%

"Mert az USA-ban van egy törvény, amely szerint az eladó nem utasíthatja vissza a vevő kiszolgálását, ha a vevő ki tudja fizetni az árut/szolgáltatást."


Demion! Ez a cukrász vallási meggyőződésből tagadta meg azt hogy elkészítse a tortát!

- Ha te oda viszel egy disznót egy amerikai muszlim hentesnek hogy vágja le neked akkor mit fog tenni az a muszlim hentes szerinted?

2022. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
69%

"Nem mondtam ilyet. Azt mondtam hogy a legtöbb keresztény kiforgatja ezt és hazudik az iszlámról."


Legyen úgy.

Tehát akkor te azt hiszed hogy én a legtöbb keresztényt képviselem?

De így sem változik a helyzet. Mert a legtöbb keresztény sem képviselem. Ebben is tévedsz!


"Nem. Én azt mondom hogy a ha a hite miatt az élete veszélyeben van valakinek akkor nem látom miért probléma ha nem mond igazat, ha ezzel megmenekül a haláltól. A kérdés az hogy te mit mondasz? Jobb ha meghal vagy az jobb ha nem mond igazat és életben marad?"



Én nem vagyok muszlim, miért nekem kellene eldöntenem hogy mit tegyen egy másik ember? Főleg úgy hogy még másik vallás tagjai is.

De attól amit tesz azt hazugságnak hívják! Én ezt állítottam az elejétől fogva!

És te kezdtél el azon rugózni hogy mit kell ilyenkor csinálnia egy ilyen helyzetben lévő embernek és nem én.

Én csak azt állítottam hogy Jézus nem futamodott meg a halál elől sem, hanem végig kitartott!


"De ha a négy Evangélium nem hiteles az sem hiteles hogy Jézus meghalt a kereszten."


Ezért írtam, hogy ebben lehet hinni. Vagy épp nem hinni.

Mohamednek állítólag egy angyal beszélt. Ez sem hiteles. Te láttál már angyalt?


"Az hogy a Biblia vagy a Korán hiteles, nem hit kérdése hanem tudományos kérdés."


Akkor bizonyítsd be Allah létezését tudományosan.


"Nyilván jönnek, de ismerek több keresztényt itt az oldalon akik folyamatosan ugyanazt hazudják az iszlámról."


Tehát te az új embereket mások alapján ítéled meg?


"De ez volt a kérdés. Az egyik keresztény válaszoló azt állította hogy a kereszténység jelenleg a legüldözöttebb vallás amire én azt válaszoltam hogy nem igaz mert az iszlám a legüldözöttebb."


Leírod hogy azt állította. Ha valamit állítanak akkor az nem kérdés!

Tehát nem az volt a kérdés. Mivel ez egy állítás volt. Senki nem kérdezte hogy melyik vallás a legüldözöttebb.


"Tudnál bármilyen bizonyítékot mutatni ami igazolja hogy Kínában a keresztényeket is koncentrációs táborokba zárják?"


Írd be a keresőbe hogy: "keresztényeket zárnak táborba"


"Ebből tudnom kellene hogy milyen törvény alapján és hogy mi volt a konkrét eset?"


Nem kell tudnod de ahhoz bőven elég hogy utánanézz magadtól amennyiben érdekel.


"De, muszlimok is felteszik ezt a kérdést kb gyerekkorukban és akkor megkapják azt a választ amit én is írtam."


Tehát ebből az következik hogy a muszlim gyerekek ateisták?


"A kereszténységben nem így van. Ha elfogadod hogy Jézus Isten és elfogadod mint megváltó akkor bármilyen bűnt is követtél el, törlődnek és ingyen jegyet kapsz a Mennyországba."


A kereszténységben is elmondja Isten hogy mit szabad és mit nem. És ők szabad akaratukból eldönthetik hogy betartják vagy sem.


"Attól hogy úgy nevezik egy raktárépület nem fog mecsetté átalakulni. Vagy most játszod a hülyét? A magyar hatóság nem engedi hogy a muszlimoknak mecsetük legyen mint épület. Ezen mit nem értesz?"


Azt nem értem, ha egyszer nem mecset, akkor miért adják a muszlimok azt a nevet neki hogy mecset?

Ha egyszer az a neve hogy mecset akkor az mecset és kész. Mivel ha nem az lenne akkor nem úgy hívnák. És több ilyen is van az országban.

Tehát van mecsete a muszlimoknak.


"Miért használjátok azt? Mert a magyar állam nem engedi hogy templomot építsetek? Gondolom nem ezért. Akkor a két eset nem ugyanaz a kategória."


Miért kellene templomot építeni? Nem értem a problémádat?


"Rentgeteg mecset van Kínában szóval igen. Ilyen tekintetben Kína megengedőbb mint a magyar állam ami megdöbbentő de így van."


Magyarországon is van néhány. Bár nem sokra mennek velük a Kína muszlimok ha táborokban vannak. Akkor hiába van mecsetük.

A magyar muszlimoknak is van mecsetük és el is mehetnek oda. Szerintem a magyar állam jobb mint a kínai. Legalább is ebben biztosan.


"Hogy jön ez ide?"


Úgy hogy Kínában fordítva van.


"Magyarország papíron egy szekurális demokrácia. Ha így van akkor a vallásszabadság alapvető jog. Szóval szó nélkül engednie kellene hogy muszlimok használhassanak mecsetet."


Rákerestem nem is egy mecset van Magyarországon és használhatják a magyarok muszlimok az országban lévő mecseteket. Szó nélkül használhatják azokat nincs nekik megtiltva.


"Végül is igazad van. A kereszténység nem egy toleráns vallás. A Biblia azt írja hogy a saját gyermeked is meg kell ölnöd ha más vallást akar követni így nem kell csodálkozni ha keresztények nem engedik hogy a muszlimoknak legyen mecsetük."


Neked viszont nincs igazad! Mivel nem ölik halomra a gyerekeiket. Ez egyértelmű bizonyítéka annak hogy Magyarország nem csak papíron szekuláris demokrácia, hanem a gyakorlatban is az.


"A muszlimok engedik hogy a keresztények saját tempolmaikban imádkozzanak."


A keresztények is engedik hogy a muszlimok a mecseteikben imádkozhassanak.

De nem ez volt a kérdés. Mert bizony most kérdeztem.

a kérdés az volt hogy a muszlimok gyűjtést szerveznek hogy a keresztények ne raktárépületben tudjanak összejönni?


"Akkor javaslom utazz el néhány muszlim országba és nézd meg keresztények milyen emplomokban imádkoznak."


A muszlimok gyűjteni fognak pénzt az utazásaimhoz?


"Például tudom hogy Törökországban többszáz keresztény templom van amiből sok történelmi és keresztények használhatnak."


Azt is tudod hogy mikor kezdenek el gyűjteni az utazásaimhoz?


"Magyarországon pedig szinte az összes mecsetet lerombolták. Amit nem azt templommá alakították át és 1-2 múzeum szóval egyik sem a muszlimoké és újat sem lehet építeni mert a magyar állam nem engedi."


Vannak mecsete az országban nem is egy és használhatják is a muszlimok.

2022. jún. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
45%

@36

Rákerestem az általad megadott kulcsszavakra (keresztényeket zárnak táborba). Nálam az első találat a pendulum lap, amire kattintva a szövegtörzsben található egy link, ami felsorolja az országokat rangsor szerint, hogy melyekben a legüldözöttebbek a keresztények:

[link]

A lista első 10 helyezettje közül 1 van, ami "vallástalan" (Észak-Korea, második helyezett), egy van, amelyik hindu (India, utolsó helyezett), az összes többi mind muszlim ország (3 van, amelyekben kb. fele-fele a lakosság keresztény-muszlim aránya, a többiben mind 95% feletti a muszlimok többsége). Érdekes lista.

Muszlim üldözöttségi térképet viszont egyszerűen nem találtam. Biztos csak én keresek bénán, de nem sikerült felhajtanom hasonló jellegű térképet az iszlám vallásúakról. Valaki tud esetleg egyet?

2022. jún. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

"De így sem változik a helyzet. Mert a legtöbb keresztény sem képviselem. Ebben is tévedsz!"


Ki mondta hogy a a legtöbb keresztényt képviseled? Én azt mondom hogy a legtöbb keesztény hazudik az iszlámról.



"Én nem vagyok muszlim, miért nekem kellene eldöntenem hogy mit tegyen egy másik ember? Főleg úgy hogy még másik vallás tagjai is.

De attól amit tesz azt hazugságnak hívják! Én ezt állítottam az elejétől fogva!"


Nem azt kértem hogy döntsd el hanem azt kérdeztem szerited az a jobb ha megölnek valakit a hite miatt vagy ha nem mond igazat és ezzel megmenekül. Szóval melyik?



"Én csak azt állítottam hogy Jézus nem futamodott meg a halál elől sem, hanem végig kitartott!"


Egyébként ez sem igaz mert keresztény tanítás szerint Jézusnak mindenképpen meg kellett halni hogy megválthassa az emberek bűneit. Igazából fel lett áldozva. Igazából ez egy emberáldozati szertartás. Szóval nem is volt olyan opció hogy Jézus nem hal meg keresztény tanítás szerint.



"Ezért írtam, hogy ebben lehet hinni. Vagy épp nem hinni."


Én pedig írtam hogy ez nem hit kérdése hane tudományos kérdés.



"Mohamednek állítólag egy angyal beszélt. Ez sem hiteles. Te láttál már angyalt?"


Ez nem tudományos kérdés de sok más vizsgálható a Bibliában és a Koránban.



"Akkor bizonyítsd be Allah létezését tudományosan."


Ez bizonyítható de hosszú lenne és más téma. Amiről én beszélek az a tárgyi és tartalmi hitelesség a Biblia és a Korán esetében. A Biblia bizonyítottan nem hiteles tárgyi szempontból a Korán viszont hiteles. A Biblia tartalmi szempontból sem hiteles mert például anégy Evangélium ugyanazt a történetet eltérően mondja el a Koránban viszont ilyen nem fordul elő.


"Tehát te az új embereket mások alapján ítéled meg?"


Nem, én általánosságban a keresztényekről beszélek.



"Leírod hogy azt állította. Ha valamit állítanak akkor az nem kérdés!

Tehát nem az volt a kérdés. Mivel ez egy állítás volt. Senki nem kérdezte hogy melyik vallás a legüldözöttebb."


Ő állított valamit én pedig mondtam hogy nem igaz és mást állítottam. Ebből alakult ki a vita tehát az a kérdés melyik a legüldözöttebb vallás jelenleg.



"Írd be a keresőbe hogy: "keresztényeket zárnak táborba"


Rákerestem de nem találtam.



"Nem kell tudnod de ahhoz bőven elég hogy utánanézz magadtól amennyiben érdekel."


Nem igazán érdekel mert tudom hogy általánosságban biztosan nem igaz.



"Tehát ebből az következik hogy a muszlim gyerekek ateisták?"


Az iszlám szerint a gyerekek nem cselekvőképesek és cask felnőtkortól számítanak a tettek és hogy ki miben hisz.



"A kereszténységben is elmondja Isten hogy mit szabad és mit nem. És ők szabad akaratukból eldönthetik hogy betartják vagy sem."


De ha nem tartják be a keresztények az sem baj, mert ha elfogadják hogy Jézus a megváltó, törlődnek a bűneik és mehetnek a Mennyországba. Nem így van?



"Azt nem értem, ha egyszer nem mecset, akkor miért adják a muszlimok azt a nevet neki hogy mecset?"


Mi másnak nevezzék? Magyarországi muszlimok raktárépületének? Keresztények is nevezhetnek templomnak egy raktárépületet de ettől még maga az épület nem lesz templom.



"Ha egyszer az a neve hogy mecset akkor az mecset és kész. Mivel ha nem az lenne akkor nem úgy hívnák. És több ilyen is van az országban.

Tehát van mecsete a muszlimoknak."


Akkor újra feltszem a kérdést? Most játszod a hülyét vagy tényleg éretlmi fogyatékos vagy? Mecset mint épület nincs Magyarországon muszlimok birtokában és nem is épülhet.



"Miért kellene templomot építeni? Nem értem a problémádat?"


Talán mert keresztények is szívesebben mennek misére egy templomba nem pedig egy raktárépületbe. Vagy ha szerinted nem így van, miért van tele Magyarország templomokkal?



"Magyarországon is van néhány. Bár nem sokra mennek velük a Kína muszlimok ha táborokban vannak. Akkor hiába van mecsetük."


Az ország nyugati újgurok lakta területeken élő muszlimokat zárják táborokba. A máshol élőket nem. Ha rákeresel hogy mosques in china látni fotgod hogy az országban mindenfelé vannak mecsetek és a 2000-res évek után is építettek újakat. Ilyet Magyaországon nem lehet mert a magyar állam tiltja.



"A magyar muszlimoknak is van mecsetük és el is mehetnek oda. Szerintem a magyar állam jobb mint a kínai. Legalább is ebben biztosan."


Kínában vannak mecsetek amiket a muszlimok használhatnak és újat is építhatnak. Magyarországon egyetlen mecset sincs amit muszlimok használhatnak és újat sem építhetnek. Szóval ilyen tekintetben sokkal a magyar állam sokkal rosszabb mint a kínai.



"Rákerestem nem is egy mecset van Magyarországon és használhatják a magyarok muszlimok az országban lévő mecseteket. Szó nélkül használhatják azokat nincs nekik megtiltva."


Ez hazugság. Magyarországon raktárépületek, irodaháza, családi házak vannak amiket mecstként használnak a muszlimok mert mecset nem épülhet Magyarországon, a történelmi mecsetek pedig le lettek rombolva, az a néhány ami nem, át lett alakítva templommá vagy múzeum.



"Neked viszont nincs igazad! Mivel nem ölik halomra a gyerekeiket."


Én nem arról beszélek hogy mit csinálnak a keresztények hanem arról hogy mi ír a Biblia. Márpedig a Biblia azt írja hogy a saját gyermeked is meg kell ölnöd ha más vallást akar követni:


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6 - 9 Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!



"a kérdés az volt hogy a muszlimok gyűjtést szerveznek hogy a keresztények ne raktárépületben tudjanak összejönni? "


Miért szervezzenek mikor muszlim országokban a keresztények templomokban imádkozhatnak?



"A muszlimok gyűjteni fognak pénzt az utazásaimhoz?"


Nem tudom, de az biztos hogy vannak muszlim szervezetek amik éretlmi fogyatékosoknak segítenek. Náluk például próbálkozhatsz, ha nem tudsz különbséget tenni egy raktárépület és egy mecset között.

2022. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

"Nálam az első találat a pendulum lap, amire kattintva a szövegtörzsben található egy link, ami felsorolja az országokat rangsor szerint, hogy melyekben a legüldözöttebbek a keresztények"


Megnéztem mit ír Törökországról. Aztért ezt néztem mert jól ismerem. Sokszor jártam ott, és vannak ismerőseim stb. Ezt írja:


Christians in Turkey experience incredible pressure from very strong – and increasing – religious nationalism in Turkey. The government continues to target even foreign Christians in its borders, along with the foreign spouses of Turkish citizens.


Azt írja a törökországi keresztények hihetetlen nyomásnak vannak kitéve a nagyon erős és egyre növekvő vallási nacionalizmus miatt. Ez hazugság. Ebből ki is derül hogy ez egy hazug keresztény oldal.



"A lista első 10 helyezettje közül 1 van, ami "vallástalan" (Észak-Korea, második helyezett), egy van, amelyik hindu (India, utolsó helyezett), az összes többi mind muszlim ország (3 van, amelyekben kb. fele-fele a lakosság keresztény-muszlim aránya, a többiben mind 95% feletti a muszlimok többsége). Érdekes lista."


Keresztények szeretik behazudni hogy a muszlim országokban üldözik őket. Valójában a Közel-Keleten ami ugye az iszlám világ szíve ma is 15-20 millió őslakos keresztény él. Az utóbbi évtizedekben megjelent terrorszervezetek mint az ISIS a keresztények által lett létrehozva és elsősorban a muszlimokat üldözik. Afganisztánban a keresztény USA nemrég adta át az országot a táliboknak akiket ők hoztak létre.



"Muszlim üldözöttségi térképet viszont egyszerűen nem találtam. Biztos csak én keresek bénán, de nem sikerült felhajtanom hasonló jellegű térképet az iszlám vallásúakról. Valaki tud esetleg egyet?"


Amiket felsoroltam bőven bizonyítják hogy az iszlám a legüldözöttebb vallás a világon.

2022. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
91%

"Ki mondta hogy a a legtöbb keresztényt képviseled?"


Folyton a legtöbb keresztényre hivatkozol. De én nem képviselem őket így nem is vagyok rájuk hatással.

Tehát olyan embert kell keresned aki hatással van rájuk.


"Nem azt kértem hogy döntsd el hanem azt kérdeztem szerited az a jobb ha megölnek valakit a hite miatt vagy ha nem mond igazat és ezzel megmenekül. Szóval melyik?"


Nem azt kéred hogy döntsem el. De még is azt kérdezed hogy melyik jobb. Akkor még is csak azt kéred hogy döntsem el.


"Egyébként ez sem igaz mert keresztény tanítás szerint Jézusnak mindenképpen meg kellett halni hogy megválthassa az emberek bűneit."


Keresztény tanítás szerint Jézusnak szabad akarata van!


"Igazából fel lett áldozva. Igazából ez egy emberáldozati szertartás. Szóval nem is volt olyan opció hogy Jézus nem hal meg keresztény tanítás szerint."


Igazából vállalta ezt az áldozatot szabad akaratából.


"Én pedig írtam hogy ez nem hit kérdése hane tudományos kérdés."


Miért tudományos?


"Ez nem tudományos kérdés de sok más vizsgálható a Bibliában és a Koránban."


De ez tudományos kérdés lehet vizsgálni hogy vannak angyalok vagy nincsenek!


"Ez bizonyítható de hosszú lenne és más téma."


Tehát ez hit kérdése és nem tudományos. Megértettem!


"A Biblia tartalmi szempontból sem hiteles mert például anégy Evangélium ugyanazt a történetet eltérően mondja el a Koránban viszont ilyen nem fordul elő."


Mind a 4 evangéliumba Jézust kitart a halálig. Nincs eltérés! Ez van megírva.


"Nem, én általánosságban a keresztényekről beszélek."


Én meg az új emberekről.


"Ő állított valamit én pedig mondtam hogy nem igaz és mást állítottam. Ebből alakult ki a vita tehát az a kérdés melyik a legüldözöttebb vallás jelenleg."


És akkor miért nem vele beszéled meg? De a fő kérdés akkor sem ez volt.


"Rákerestem de nem találtam."


Akkor kérj személyes segítséget olyantól aki tudja hogyan kell keresni.


"Nem igazán érdekel mert tudom hogy általánosságban biztosan nem igaz."


De még is rákerestél. Egyszerű dolgokat is nehezedre esik eldönteni?


"Az iszlám szerint a gyerekek nem cselekvőképesek és cask felnőtkortól számítanak a tettek és hogy ki miben hisz."


Tehát ateisták értelek!


"De ha nem tartják be a keresztények az sem baj, mert ha elfogadják hogy Jézus a megváltó, törlődnek a bűneik és mehetnek a Mennyországba. Nem így van?"


Nem így van.


"Mi másnak nevezzék? Magyarországi muszlimok raktárépületének?"


Te ne nevezz el semmit! De általánosságban a muszlimok majd adnak nevet annak aminek akarnak. És ha nem azt gondolnák hogy egy adott épület mecset akkor nem azt a nevet adják neki.


"Keresztények is nevezhetnek templomnak egy raktárépületet de ettől még maga az épület nem lesz templom."


De igen az lesz. Ha annak nevezik akkor az egy templom. Ezért nem érthető a problémád. Az ember adja a nevet az épületnek és nem fordítva.


"Akkor újra feltszem a kérdést?"


A megfogalmazás nem kérdésre utal.


"Most játszod a hülyét vagy tényleg éretlmi fogyatékos vagy? Mecset mint épület nincs Magyarországon muszlimok birtokában és nem is épülhet."


Neked van bajod annak a megértésével hogy azt a nevet adták az épületnek a muszlim hívek hogy mecset. És ha ezt a nevet adták akkor azt úgy is gondolják mivel az számukra egy mecset.

A keresztények esetében is nem az épület határozza meg hogy mi lesz a neve hanem a hívek. És azt úgy is gondolják.


"Talán mert keresztények is szívesebben mennek misére egy templomba nem pedig egy raktárépületbe. Vagy ha szerinted nem így van, miért van tele Magyarország templomokkal?"


Sok mindent megtudhatsz a történelemből. Kutakodj! Persze ne az interneten mert nem megy a keresés. De a könyvtárban segítenek neked személyesen.


"Az ország nyugati újgurok lakta területeken élő muszlimokat zárják táborokba. A máshol élőket nem."


Akkor ezek az ujgurok veszélyesek lehetnek. Biztosan megérdemlik ha csak őket zárják oda. De akkor viszont nem vallási alapon kerülnek táborokba. A bűnözők pedig oda kerülnek. Kínában meg a rendszer ellenségei is oda kerülnek.


"Ha rákeresel hogy mosques in china látni fotgod hogy az országban mindenfelé vannak mecsetek és a 2000-res évek után is építettek újakat. Ilyet Magyaországon nem lehet mert a magyar állam tiltja."



Csak engem egyáltalán nem érdekel hogy Kínában mi van a mecsetekkel.

De az sem érdekel hogy Magyarországon mi van a templomokkal.


"Magyarországon egyetlen mecset sincs amit muszlimok használhatnak és újat sem építhetnek."


Vannak mecsetek hiszen annak nevezik őket.

De van egy ötletem ha ekkora baj hogy nem lehet újat építeni. Menjetek Kínába és építsetek ott. Hiszen ott engedélyezik.


"Ez hazugság. Magyarországon raktárépületek, irodaháza, családi házak vannak amiket mecstként használnak a muszlimok mert mecset nem épülhet Magyarországon, a történelmi mecsetek pedig le lettek rombolva, az a néhány ami nem, át lett alakítva templommá vagy múzeum."


Tehát akkor csak van mecset hiszen annak használják és a neve is az.


"Én nem arról beszélek hogy mit csinálnak a keresztények hanem arról hogy mi ír a Biblia."


A Biblia azt írja hogy meg kell ölni a gyerekeket. De akkor ők nem keresztények hiszen nem azt teszik ami a Bibliában írva van.

Ebből következik hogy nincs igazad. Magyarország nem csak papíron szekuláris ország hanem a gyakorlatban is.


"Márpedig a Biblia azt írja hogy a saját gyermeked is meg kell ölnöd ha más vallást akar követni:"


De nem csak a gyerekekről van szó. Hanem a házastársról és a barátról is azokat is meg kell ölni.


"Miért szervezzenek mikor muszlim országokban a keresztények templomokban imádkozhatnak?"


Azért mert vannak olyan keresztények Magyarországon akik nem templomban imádkoznak. És ez zavarja a muszlimokat.


"Nem tudom, de az biztos hogy vannak muszlim szervezetek amik éretlmi fogyatékosoknak segítenek."


Így már több dolgot is értek veled kapcsolatban.


"Náluk például próbálkozhatsz, ha nem tudsz különbséget tenni egy raktárépület és egy mecset között."


Hát nem én adtam azt a nevet neki hogy mecset. Ti muszlimok adtátok. Ha van gond akkor az nálatok van.

2022. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!