Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jelenleg a kereszténység a...

Jelenleg a kereszténység a legsérülékenyebb vallás a világon?

Figyelt kérdés

2022. jún. 22. 21:10
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

"Folyton a legtöbb keresztényre hivatkozol. De én nem képviselem őket így nem is vagyok rájuk hatással."


Kiderült hogy te is része vagy a leggtöbb kereszténynek akikről beszélek mert te is hazudtál. Behazudod hogy Magyarországon van mecset amit muszlimok használhatnak. Tehát te is ezt a hazug keresztény "csoportot" képviseled.



"Nem azt kéred hogy döntsem el. De még is azt kérdezed hogy melyik jobb. Akkor még is csak azt kéred hogy döntsem el."


Válaszolsz a kérdésre vagy nem? Szerited az a jobb ha megölnek valakit a hite miatt vagy ha nem mond igazat és ezzel megmenekül?



"Keresztény tanítás szerint Jézusnak szabad akarata van!"


Keresztény tanítás szerint ha Jézus nem hal meg a kereszten akkor nincs megváltás és mindenki elkárhozik. Ergo mindenképpen meg kellett halnia.



"Igazából vállalta ezt az áldozatot szabad akaratából."


És szerinted ez így korrekt hogy te követed el a bűnt és más kap ezért büntetést?



"De ez tudományos kérdés lehet vizsgálni hogy vannak angyalok vagy nincsenek!"


Ha a tudomány eljut arra a szintre akkor tudományos kérdés lesz de jelenleg szerintem nem az.



"Tehát ez hit kérdése és nem tudományos. Megértettem!"


Tehát te mint keresztény azt állítod Isten teremtette az univerzimuot de nem bizonyítható tudományosan Isten létezése? Na ezért menekülnek az emberek hanyat homlok a kereszténységből a fejlett világban.



"Mind a 4 evangéliumba Jézust kitart a halálig. Nincs eltérés! Ez van megírva."


Attól hogy ebben az egyben eyezik a 4 Evangélium még nem lesz hiteles. Sok másban meg eltérően írják le az egyes evangéliumok. Itt a kérdésem erről:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



"És akkor miért nem vele beszéled meg? De a fő kérdés akkor sem ez volt."


Mert nem válaszolt de te igen. Szóval akkor melyik szerinted a legüldözöttebb vallás ?



"Akkor kérj személyes segítséget olyantól aki tudja hogyan kell keresni."


Miért nem linkeled be? Te magad állítottad így kellene hogy bizonyítsd.



"De még is rákerestél. Egyszerű dolgokat is nehezedre esik eldönteni?"


Annyira nem érdekel hogy több időt fordítsak rá de itt megint az van hogy állítottál valamit de nem bizonyítottad.



"Tehát ateisták értelek!"


Látom egyre csak jönnek a hazugságok. Általában így szokott lenni mikor a keresztények látják hogy bukják a vitát akkor jönnek a hazugságok. Szóval nálad ha valaki nem cselekvőképes az egyenlő az ateistával? :)



"Nem így van."


Hát hogy van? Nem törli el Jézus a keresztények bűneit?



"Te ne nevezz el semmit! De általánosságban a muszlimok majd adnak nevet annak aminek akarnak. És ha nem azt gondolnák hogy egy adott épület mecset akkor nem azt a nevet adják neki."


Egy mmuszlim sem gondolja hogy egy raktárépület az egyenlő egy mecsettel.



"De igen az lesz. Ha annak nevezik akkor az egy templom. Ezért nem érthető a problémád. Az ember adja a nevet az épületnek és nem fordítva."


Nem látod a problémát? Ha például egy muszlim országban kidobnák a keresztényeket a templomokból és mecsetté alakítának át az összesset, a keresztényeknek pedig csak azt engednék hogy raktárépüéletekben misézzenek, nem látnál ebben sem semmi problémát?



"Neked van bajod annak a megértésével hogy azt a nevet adták az épületnek a muszlim hívek hogy mecset. És ha ezt a nevet adták akkor azt úgy is gondolják mivel az számukra egy mecset."


A muszlimok tarthatják mecsetnek de attól még egy raktár nem lesz mecset mint épület. Itt a normális reakció egy kereszténytől az lett volna ha azt mondod, a magyar állam súlyosan megszegte a vallásszabadság elvét és a magyar alkotmányt is és engednie kellene hogy a muszlimok mecsetet építhessenek vagy visszakaphassanak történelmi mecseteket. Ehelyett játszod a hülyét, úgy teszel minta ez nem is lenne probléma és mellébeszélsz. Ez is bizonyítja te is egy aljas keresztény vagy akinek köze nincs Jézus tanításához.



"Sok mindent megtudhatsz a történelemből. Kutakodj! Persze ne az interneten mert nem megy a keresés. De a könyvtárban segítenek neked személyesen."


Mellébeszélés.



"Akkor ezek az ujgurok veszélyesek lehetnek. Biztosan megérdemlik ha csak őket zárják oda. De akkor viszont nem vallási alapon kerülnek táborokba. A bűnözők pedig oda kerülnek. Kínában meg a rendszer ellenségei is oda kerülnek."


Egy egész nép koncentrációs táborba zárása szerinted megérdemelt? Mondom én hogy egy aljas keresztény vagy. Egyébként azért ott zárják a muszlimokat koncentrációs táborokba mert ott szinte csak muszlimok élnek.



"Csak engem egyáltalán nem érdekel hogy Kínában mi van a mecsetekkel.

De az sem érdekel hogy Magyarországon mi van a templomokkal."


Akkor minek mentél bele a vitába ha nem érdekel?



"De van egy ötletem ha ekkora baj hogy nem lehet újat építeni. Menjetek Kínába és építsetek ott. Hiszen ott engedélyezik."


Tehát szerinted nem az a megoldás hogy Magyarországnak engednie kellene a mecsetépítést, ami egyébként alkotmányos alapjog, hanem szerinted menjenek el Magyarországról a muszlimok. Bemutattad hogy milyen a magyar keresztény ember.



"A Biblia azt írja hogy meg kell ölni a gyerekeket. De akkor ők nem keresztények hiszen nem azt teszik ami a Bibliában írva van."


Ezt te mondtad nem én. Én arról beszélek mit ír a Biblia.



"Ebből következik hogy nincs igazad. Magyarország nem csak papíron szekuláris ország hanem a gyakorlatban is."


A keresztények kedvükre válohatnak a Bibliából. Ami nem tetszik nekik, arra azt mondják csak a zsidókra érvényesek vagy hogy csak arra a korra érvényes és megtagadják.



"De nem csak a gyerekekről van szó. Hanem a házastársról és a barátról is azokat is meg kell ölni."


És ti keresztények egy ilyen vallást követtek.



"Azért mert vannak olyan keresztények Magyarországon akik nem templomban imádkoznak. És ez zavarja a muszlimokat."


A magyar állam nem tiltja a templom építést, igaz? Ha van olyan keresztény aki nem templomban imádkozik azt akkor azért teszi mert neki jó úgy. A muszlimoknak viszont nem jó hogy nem imádkozhatnak mecsetben. Építetének de a magyar állam nem engedi.

2022. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

"Kiderült hogy te is része vagy a leggtöbb kereszténynek akikről beszélek mert te is hazudtál. Behazudod hogy Magyarországon van mecset amit muszlimok használhatnak. Tehát te is ezt a hazug keresztény "csoportot" képviseled."


Nem képviselek egyetlen csoportot sem!

És nem hazudtam. Leírtam neked hogy rákerestem és adott találatot arra hogy mecset.

[link]

- Kivan írva! És ha kivan írva akkor ez egy mecset hiszen ezt a nevet adták neki.

És még is ki csináltatta a táblát a Dalai Láma? Vagy a magyar muszlimok nem tudnak olvasni?

[link]

2022. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

És szerinted ezek úgy néznek ki mint egy mecset vagy mint egy raktár, családi ház, társasház?


Ahogy mondtam, egy normális kereszténytől az lett volna a helyes reakció ha azt mondod, a magyar állam súlyosan megszegte a vallásszabadság elvét és a magyar alkotmányt is és engednie kellene hogy a muszlimok mecsetet építhessenek vagy visszakaphassanak történelmi mecseteket. Ehelyett továbbra is játszod a hülyét, úgy teszel mintha ez nem is lenne probléma és mellébeszélsz. Ez is bizonyítja te is egy aljas keresztény vagy akinek köze nincs Jézus tanításához és egyre mélyebbre süllyedsz.

2022. jún. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
91%

"Ahogy mondtam, egy normális kereszténytől az lett volna a helyes reakció ha azt mondod, a magyar állam súlyosan megszegte a vallásszabadság elvét és a magyar alkotmányt is és engednie kellene hogy a muszlimok mecsetet építhessenek vagy visszakaphassanak történelmi mecseteket."


Azért tegyünk rendbe dolgokat mert nagyon a sötétség mint eddig gondoltam.

1. Magyarországnak már nincs alkotmánya. Mindössze alaptörvénye van.

Sőt már nem is vagyunk köztársaság csak Magyarország.

2. Nem szegte meg súlyosan az állam a vallásszabadságot.

Szabadon gyakorolhatod a vallásodat és szabadon hirdetheted a vallásodat.

Szabadon összegyűlhetsz a többi muszlimmal és nem kell attól félnetek hogy a vallásotok miatt rátok törnek a rendőrök. Sőt még pénzt is ad az állam ugyan úgy ahogyan a többi egyháznak is ad.

Azért annyira mégsem haragudtok a kormányra hogy visszautasítsátok a pénzt ugye?


"Ehelyett továbbra is játszod a hülyét, úgy teszel mintha ez nem is lenne probléma és mellébeszélsz."


Mert ez nem probléma! Nekem egyáltalán nem probléma hogy pl. egy raktárépületbe járok Isten tiszteletre. Sőt több dologra is használták és használják az épületet. De ez nem gond.

És ez nem mellé beszélés. Láttad te is a fényképet amit linkeltem ott a tábla és ki van rá írva hogy mecset. Ha a muszlim hívek nem gondolnák azt hogy az egy mecset akkor nem azt írták volna ki.

Tagadhatod, őrjönghetsz de akkor is az van kiírva és ez az igazság! Ez a színtiszta igazság amire van bizonyíték is.

Azok a muszlimok egy mecsetek egy általuk szent helynek tartott épületben gyűlnek össze. Az hogy te másként gondolod az semmit nem számít. Nem te hozod a döntéseket. Vannak a muszlim közösségnek is vezetői ők hozzák a döntéseket és ilyen döntés született!


"Ez is bizonyítja te is egy aljas keresztény vagy akinek köze nincs Jézus tanításához és egyre mélyebbre süllyedsz."


Ez az egész arra bizonyíték hogy ha valaki nem ért egyet veled akkor egyből elveszted a béketűrésedet.

Már ilyen csekélység esetén is. Egyszerűen elkezdesz őrjöngeni mint valami elkényeztetett gyerek aki nem azt kapta ajándékba amit akart.

2022. jún. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
91%

"Válaszolsz a kérdésre vagy nem? Szerited az a jobb ha megölnek valakit a hite miatt vagy ha nem mond igazat és ezzel megmenekül?"


Akkor én döntsem el azt hogy valakit hogyan vezessen a hite? Ezt akarod tőlem kérni?


"Keresztény tanítás szerint ha Jézus nem hal meg a kereszten akkor nincs megváltás és mindenki elkárhozik. Ergo mindenképpen meg kellett halnia."


Vállalta hogy meghal. Jézus így döntött.


"És szerinted ez így korrekt hogy te követed el a bűnt és más kap ezért büntetést?"


Valójában még a tanítványai sem tudták hogy Jézus mit is vállat csak a halála után döbbentek rá igazán hogy mi is történt. Senki nem kérte tőle hogy ne tegye meg.

Ez egy ajándék amit visszautasíthatsz vagy elfogadhatsz, te döntöd el hogy mit teszel. Nem kötelező.


"Tehát te mint keresztény azt állítod Isten teremtette az univerzimuot de nem bizonyítható tudományosan Isten létezése?"


Allah létezése nem bizonyítható tudományosan. A te írásod alapján gondolom így.


"Na ezért menekülnek az emberek hanyat homlok a kereszténységből a fejlett világban."


Látod! Ők képesek döntést hozni. Vegyél róluk példát, menekülj te is!


"Attól hogy ebben az egyben eyezik a 4 Evangélium még nem lesz hiteles. Sok másban meg eltérően írják le az egyes evangéliumok."


Mint ahogyan írtam is ez hit kérdése. Neked nem hiteles nem hiszel benne.

Ez nagyon egyszerű. Vagy hiszed vagy nem.


"Itt a kérdésem erről:"


De engem nem érdekel ez a kérdésed.


"Mert nem válaszolt de te igen. Szóval akkor melyik szerinted a legüldözöttebb vallás ?"


De nem erre válaszoltam és amúgy sem érdekel ez a téma. De ha téged ennyire érdekel, akkor miért nem írod ki kérdésként?


"Miért nem linkeled be? Te magad állítottad így kellene hogy bizonyítsd."


Te is állítottad hogy tudományosan bizonyítható.


"Annyira nem érdekel hogy több időt fordítsak rá de itt megint az van hogy állítottál valamit de nem bizonyítottad."


Az írod hogy nem érdekel. Ezzel a dolog meg is oldódott. Nem bonyolult ez sem.


"Látom egyre csak jönnek a hazugságok. Általában így szokott lenni mikor a keresztények látják hogy bukják a vitát akkor jönnek a hazugságok. Szóval nálad ha valaki nem cselekvőképes az egyenlő az ateistával?"


Aki nem cselekvő képes az vagy szellemi vagy testi fogyatékos. Vagy súlyos betegségben szenved.


"Nem törli el Jézus a keresztények bűneit?"


Azt írod a keresztény tanítás szerint. És mégsem tudod. Na ha érdekel akkor utána nézel ha meg nem akkor meg nem nézel utána.

Erre most tényleg kíváncsi vagyok. Vajon hogy fogsz dönteni?


"Egy mmuszlim sem gondolja hogy egy raktárépület az egyenlő egy mecsettel."


Akkor minek nevezik annak? Ennek így semmi értelme!


"Nem látod a problémát? Ha például egy muszlim országban kidobnák a keresztényeket a templomokból és mecsetté alakítának át az összesset, a keresztényeknek pedig csak azt engednék hogy raktárépüéletekben misézzenek, nem látnál ebben sem semmi problémát?"


Hidd el hogy a keresztények nem esnének kétségbe. Találnának alternatív megoldást. Tartanak Istentiszteleteket a szabad ég alatt is. Ne hogy azt hidd már hogy ez olyan nagy probléma.

Bolhából csinálsz elefántot. Az csak egy épület nincs jelentősége. Kivéve az olyan embereknek mint amilyen te is vagy. Szinte már bálványozod az épületet. Mecset nélkül nincsenek muszlimok?


"A muszlimok tarthatják mecsetnek de attól még egy raktár nem lesz mecset mint épület."


Akkor ha bemennek a muszlimok a raktárépületbe akkor ők csak elraktározott muszlimok lesznek az épületben? Az épület határozza meg hogy minek számít az ember? Láttam hogy elvileg muszlimok imádkoznak a szabad ég alatt. Akkor ők nem azok mert nem a mecsetben imádkoztak?

Nehogy már egy épület határozza meg hogy ki keresztény vagy nem az!


"Mellébeszélés."


Nem az. De részedről az érdeklődés teljes hiányát látom.


"Egy egész nép koncentrációs táborba zárása szerinted megérdemelt?"


Miért zárták őket oda? Azt állítottad hogy vallási alapon. Aztán kiderül hogy csak őket zárják oda más muszlimokat em. Tehát hazudtál azt illetően hogy vallási alapon kerülnek oda.


"Egyébként azért ott zárják a muszlimokat koncentrációs táborokba mert ott szinte csak muszlimok élnek."


De máshol is élnek muszlimok azokat meg nem zárják be. Sőt írod hogy országszerte építhetnek. Tehát akkor a Kína kormánynak nem a muszlimokkal van baja hanem csak az ujgurokkal.


"Mondom én hogy egy aljas keresztény vagy."


Félre akartál vezetni csak épp nem jött össze. És ezért most szidalmazol engem.


"Akkor minek mentél bele a vitába ha nem érdekel?"


Azt írtam nem érdekel hogy Kínában mi van a mecsetekkel.


"Tehát szerinted nem az a megoldás hogy Magyarországnak engednie kellene a mecsetépítést, ami egyébként alkotmányos alapjog, hanem szerinted menjenek el Magyarországról a muszlimok. Bemutattad hogy milyen a magyar keresztény ember."


Nem az! Ugyan is megszűnt az alkotmány.

Nem én mondom hanem te. Hiszen azt mondod hogy a Kínai kormány az jobb. Igaz hogy táborba zárat muszlimokat de enged építkezni. Ha ez a jobb akkor nem e oda kellene mennie a muszlimoknak. Te állítottad hogy ez a jobb.

Akkor csomagolj és indulhatsz is.


"Ezt te mondtad nem én. Én arról beszélek mit ír a Biblia."


De te a keresztényekről is beszélsz. És azt állítod hogy a Biblia azt írja hogy meg kell ölni a gyereküket ha más vallást akar követni. De nem ölnek meg gyerekeket vallási okból. Akkor még is kik a keresztények?

Hiszen a keresztényeknek kell ezt tenniük vagy nem? De ha nem teszik akkor nem keresztények. Sőt akkor én sem vagyok az.


"A keresztények kedvükre válohatnak a Bibliából. Ami nem tetszik nekik, arra azt mondják csak a zsidókra érvényesek vagy hogy csak arra a korra érvényes és megtagadják."


Tehát akkor nem keresztények. Na csak nekem lesz igazam hogy nem csak papíron szekuláris ország Magyarország hanem a gyakorlatban is.


"Ha van olyan keresztény aki nem templomban imádkozik azt akkor azért teszi mert neki jó úgy."


Nem ha! Van olyan keresztény nagyon is sok aki nem templomban imádkozik. Sőt szoktak imádkozni nyilvánosan a szabad ég alatt is vagy autóban, munkahelyen, kórházban, stb. nincs külön helyhez kötve vagy időponthoz.


"A magyar állam nem tiltja a templom építést, igaz?"


Nem tudom. Járj utána ha érdekel. Engem nem érdekel. Soha nem építenék templomot.


"A muszlimoknak viszont nem jó hogy nem imádkozhatnak mecsetben. Építetének de a magyar állam nem engedi."


Éljenek a muszlimok békességben az országban és ez legyen nekik a legfontosabb. Én ezt mondom.

2022. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

"1. Magyarországnak már nincs alkotmánya. Mindössze alaptörvénye van.

Sőt már nem is vagyunk köztársaság csak Magyarország."


Teljesen mindegy hogy alkotmánynak vagy alaptörvénynek nevezzük. Lényeg hogy a vallásszabdság alapvető jog.



"2. Nem szegte meg súlyosan az állam a vallásszabadságot"


De megszegte, méghozzá két pontban is. Az egyik, amiről eddig is szó volt, hogy a magyar állam nem engedi hogy muszlimok rendelkezzenek mecsettel. A másik pedig hogy a magyar állam iszlámellenes gyülöletkeltő propagandát folytat már hosszú évek óta.



"Sőt még pénzt is ad az állam ugyan úgy ahogyan a többi egyháznak is ad.

Azért annyira mégsem haragudtok a kormányra hogy visszautasítsátok a pénzt ugye?"


Én ilyen esetben a pénzt elfogadnám mivel az törvlényesen jár, de továbbra is haragudnék a kormányra mert nem engedi hogy muszlimoknak legyen mecsete és iszlámellenes propagandát folytat.



"Mert ez nem probléma! Nekem egyáltalán nem probléma hogy pl. egy raktárépületbe járok Isten tiszteletre. Sőt több dologra is használták és használják az épületet. De ez nem gond."


És ez kit érdekel? Egyébként is ha úgy gondolnátok hogy ez mégis gond akkor építhetnétek templomot de a muszlimok nem építhetnek mecsetet.



"És ez nem mellé beszélés. Láttad te is a fényképet amit linkeltem ott a tábla és ki van rá írva hogy mecset. Ha a muszlim hívek nem gondolnák azt hogy az egy mecset akkor nem azt írták volna ki.2


Ez továbbra is mellébeszélés és továbbra is játszod az értelmi fogyatékost.



"Tagadhatod, őrjönghetsz de akkor is az van kiírva és ez az igazság! Ez a színtiszta igazság amire van bizonyíték is."


És akkor mi van? Gondolom ti is kiirjátok a raktárépületre hogy templom de attól maga az épület még nem lesz az.



"Azok a muszlimok egy mecsetek egy általuk szent helynek tartott épületben gyűlnek össze. Az hogy te másként gondolod az semmit nem számít. Nem te hozod a döntéseket. Vannak a muszlim közösségnek is vezetői ők hozzák a döntéseket és ilyen döntés született!"


A muszlimok körében az a döntés született hogy mecsetet szertének építeni és már a hely is megvolt de a magyar állam nem engedte.



"Ez az egész arra bizonyíték hogy ha valaki nem ért egyet veled akkor egyből elveszted a béketűrésedet.

Már ilyen csekélység esetén is. Egyszerűen elkezdesz őrjöngeni mint valami elkényeztetett gyerek aki nem azt kapta ajándékba amit akart."


Ha ez ilyen csekélység szerinted, akkor a magyar állam miért tiltja? Még külön nyilatkozott is vezető kormánypárti politikus hogy nem épülhet mecset. Meg ugye itt nem az a kérdés hogy egyet értesz-e velem mert ez egy alapvető jog amit a magyar állam az iszlám vallás esetében korlátoz.

2022. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

"Az egyik, amiről eddig is szó volt, hogy a magyar állam nem engedi hogy muszlimok rendelkezzenek mecsettel."


És megkérdezted már Allahkot, hogy miért nem tesz valamit? Vagy hogy mi az oka?


"A másik pedig hogy a magyar állam iszlámellenes gyülöletkeltő propagandát folytat már hosszú évek óta."


És mit teszel vagy tesztek azért hogy megcáfoljátok a propagandát?


"És ez kit érdekel? Egyébként is ha úgy gondolnátok hogy ez mégis gond akkor építhetnétek templomot de a muszlimok nem építhetnek mecsetet."


Akkor engem vagy a többi keresztényt miért érdekelje hogy milyen problémái vannak a muszlimoknak?


"Ez továbbra is mellébeszélés és továbbra is játszod az értelmi fogyatékost."


Elhiszem hogy szembesülni az igazsággal számodra nehéz dolog. És az is látszik hogy nem megy a feldolgozás.

De ezektől függetlenül akkor is az van írva arra a táblára hogy mecset. Van rá bizonyíték! Őrjönghetsz! De bármit is csinálsz az a tényeken nem változtat.


"És akkor mi van? Gondolom ti is kiirjátok a raktárépületre hogy templom de attól maga az épület még nem lesz az."


Nem írjuk ki! De ha kiírnánk akkor az lenne. Egyébként hitünk szerint ezt az épületet Istentől kaptuk. Ha másik épületet szánnak nekünk, akkor kapnánk egy másik épületet.


"A muszlimok körében az a döntés született hogy mecsetet szertének építeni és már a hely is megvolt de a magyar állam nem engedte."


De megoldották a problémát, azért csak lett mecsetük.


"Ha ez ilyen csekélység szerinted, akkor a magyar állam miért tiltja?"


A magyar állam nem tiltja hogy ne értsek veled egyet. De akadsz ki ezen a dolgon, pedig ez egy kis csekélység.


"Még külön nyilatkozott is vezető kormánypárti politikus hogy nem épülhet mecset."


És te hiszel egy politikusnak?


"Meg ugye itt nem az a kérdés hogy egyet értesz-e velem mert ez egy alapvető jog amit a magyar állam az iszlám vallás esetében korlátoz."


Ez igaz, valóban nem volt kérdés hogy én egyet értek-e veled!

Mert te vagy az aki velem nem ért egyet. Ugye én azt állítom hogy van a magyar muszlimoknak mecsetük, nem is egy. Ki van írva táblán hogy az mecset. És abban biztos vagyok hogy nem a magyar állam adta a nevet és rakta ki ezeket a táblákat.

2022. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

"Akkor én döntsem el azt hogy valakit hogyan vezessen a hite? Ezt akarod tőlem kérni?"


Szerited az a jobb ha megölnek valakit a hite miatt vagy ha nem mond igazat és ezzel megmenekül? Ezen mit nem értesz? Na ez a másik dolog hogy a keresztények amellett hogy folyamatoasn hazudoznak nagyon szertnek mellébeszélni.



"Vállalta hogy meghal. Jézus így döntött."


Nem. Jézust senki nem kérdezte. A Biblia szerint Jézus azt mondta azt tette amit az Atya parancsolt tehát az hogy meghal az el lett döntve. Nem volt választása. Mondjuk ez is érdekes hogy az Atya aki Isten, megparancsolja Jézusnak aki szintén Isten hogy szülessen meg emberként és ölesse meg magát :)



"Ez egy ajándék amit visszautasíthatsz vagy elfogadhatsz, te döntöd el hogy mit teszel. Nem kötelező."


Megint mellébeszélsz. Azt kérdeztem szerinted az korrekt hogy te követed el a bűnt és más kap ezért büntetést?



"Allah létezése nem bizonyítható tudományosan. A te írásod alapján gondolom így."


Az én írásom alapján nem gondolhatod így mert egy szót nem írtam erről. Tehát te mint keresztény azt állítod Isten teremtette az univerzimuot de nem bizonyítható tudományosan Isten létezése?



"Látod! Ők képesek döntést hozni. Vegyél róluk példát, menekülj te is!"


Mivel az iszlám kötelezően előírja hogy foglalkozzunk tudománnyal, gondolkodjuk, keressük a tudományos bizonyítékokat, nekem muszlimként nem kell menekülnöm. A kereszténységnek van problémája a tudománnyal.



"Mint ahogyan írtam is ez hit kérdése. Neked nem hiteles nem hiszel benne.

Ez nagyon egyszerű. Vagy hiszed vagy nem."


Látom megint hazudozol. Az hogy a 4 Evangélium ugyanazt a történetet 4 eltérő verzióban írja le az nem hit kérdése. Ez tény. Így nem lehet hiteles azokban a pontokban sem amik egyeznek.



"De engem nem érdekel ez a kérdésed."


Pedig jobb lenne ha érdekelne mert "csak" a túlivilági életed múlik ezen.



"De nem erre válaszoltam és amúgy sem érdekel ez a téma. De ha téged ennyire érdekel, akkor miért nem írod ki kérdésként?"


De én tőled várom a választ. Szerinted melyik a legüldözöttebb vallás jelenleg?



"Te is állítottad hogy tudományosan bizonyítható."


De azt a kérdést nem lehet elintézni ez belinkelt oldallal de a tiédet igen.



"Az írod hogy nem érdekel. Ezzel a dolog meg is oldódott. Nem bonyolult ez sem."


Vagyis nem tudod bizonyítani.



"Aki nem cselekvő képes az vagy szellemi vagy testi fogyatékos. Vagy súlyos betegségben szenved."


Vagy kiskorú. Látom ezzel sem vagy tisztában és inkább hazudozol. A jelenlegi jogszabályok szerint egy gyerek nem cselekvőképes. Egyébként is te azt állítottad ha valaki nem cselekvőképes az egyenlő az ateistával :) Egyre nagyobb marhaságokat állítasz :)



"Azt írod a keresztény tanítás szerint. És mégsem tudod. Na ha érdekel akkor utána nézel ha meg nem akkor meg nem nézel utána.

Erre most tényleg kíváncsi vagyok. Vajon hogy fogsz dönteni?"


Ennek már rég utánanéztem te megint nem válaszoltál csak mellébeszélsz. Eltörli Jézus a keresztények bűneit vagy nem?



"Akkor minek nevezik annak? Ennek így semmi értelme!"


Mert funkcióját tekintve részben mecset de maga az épület nem mecset. Továbbra is játszod a hülyét vagy tényleg fogyatékos vagy?



"Hidd el hogy a keresztények nem esnének kétségbe. Találnának alternatív megoldást. Tartanak Istentiszteleteket a szabad ég alatt is. Ne hogy azt hidd már hogy ez olyan nagy probléma."


Á nem. Most is minden keresztény bahazudja hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás a világon aminek a fele nem igaz.



"Bolhából csinálsz elefántot. Az csak egy épület nincs jelentősége. Kivéve az olyan embereknek mint amilyen te is vagy. Szinte már bálványozod az épületet. Mecset nélkül nincsenek muszlimok?"


Ha nincs jelentősége akkor a magyar állam miért tiltja hogy muszlimok építhassenek mecsetet? Vagy egyáltalán miért robolták le a keeresztények szinte az összes mecsetet Magyarországon? Szóval akkor migiscsak fontops a keresztények számára is csak te akarod behazidni hogy nektek nem fontos. Sőt igazából neked is fontos, mert ha nem lenne az akkor nem hazudoznál arról hogy van mecset amit muszlimok használhatnak mert ki van írva. Sőt ha nem lenne fontos számodra akkor azt mondanád, simán engednie kellene a magyar államnak.



"Akkor ha bemennek a muszlimok a raktárépületbe akkor ők csak elraktározott muszlimok lesznek az épületben? Az épület határozza meg hogy minek számít az ember? Láttam hogy elvileg muszlimok imádkoznak a szabad ég alatt. Akkor ők nem azok mert nem a mecsetben imádkoztak?"


Az épületnek nincs köze az emberekhez. Újabb marhaságot írtál.



"Miért zárták őket oda? Azt állítottad hogy vallási alapon. Aztán kiderül hogy csak őket zárják oda más muszlimokat em. Tehát hazudtál azt illetően hogy vallási alapon kerülnek oda."


Nem hazudtam. Nyilván ott kezdik ahol a legtöbb muszlim él, ez pedig az ujgurok lakta terület.



"De máshol is élnek muszlimok azokat meg nem zárják be. Sőt írod hogy országszerte építhetnek. Tehát akkor a Kína kormánynak nem a muszlimokkal van baja hanem csak az ujgurokkal."


A kínai kommunista államnak az etnikai kisebbségekkel is baja van, de a koncentrációs táborokról kiszivárgott hirek alapján egyértelmű hogy pusztán azért is oda visznek embereket mert vallásos muszlim.



"Félre akartál vezetni csak épp nem jött össze. És ezért most szidalmazol engem."


Ugyanazt produkálod mint a többi hazug keresztény. Nálatok keresztényeknél a hazudozás úgy megy mint a vízfolyás. Ez a véleményem rólatok.



"Azt írtam nem érdekel hogy Kínában mi van a mecsetekkel."


Tehát ha megcáfolom at állításod akkor az nem érdekel téged? :)



"Nem én mondom hanem te. Hiszen azt mondod hogy a Kínai kormány az jobb. Igaz hogy táborba zárat muszlimokat de enged építkezni. Ha ez a jobb akkor nem e oda kellene mennie a muszlimoknak. Te állítottad hogy ez a jobb.

Akkor csomagolj és indulhatsz is."


Megint hazudsz mert nem ezt mondtam. Azt mondtam a kínai kormány engedi hogy épüljenek mecsetek a magyar kormány viszont nem így etéren a kínai kormány jobb mint a magyar. Nem érted mit jelent az hogy etéren?



"De te a keresztényekről is beszélsz. És azt állítod hogy a Biblia azt írja hogy meg kell ölni a gyereküket ha más vallást akar követni. De nem ölnek meg gyerekeket vallási okból. Akkor még is kik a keresztények?"


Ha a keresztény nem tart be egy parancsot a Bibliából akkor szerinted már nem is keresztény?



"Tehát akkor nem keresztények. Na csak nekem lesz igazam hogy nem csak papíron szekuláris ország Magyarország hanem a gyakorlatban is."


Keresztényeket én már többször is kérdeztem ki tekinthető kereszténynek. Sokféle válasz érkezett és leginkább azt mondták hinni kell a szentháromságban és hogy Jézus a megváltó. Azt nem mondták hogy minden Bibliai parancsot be kell tartani különben nem keresztény az illető.



"Nem ha! Van olyan keresztény nagyon is sok aki nem templomban imádkozik. Sőt szoktak imádkozni nyilvánosan a szabad ég alatt is vagy autóban, munkahelyen, kórházban, stb. nincs külön helyhez kötve vagy időponthoz."


De itt nem ez a kérdés. Minden vallásnak van egy erre a célra szánt épülete. Keresztényeknél ez a templom. A keresztények oda is járnak imádkozni. Ha van olyan keresztény akiknek nincs templomok csak mondjuk egy raktárépületük vagy családi házuk az nem azért van mert a magyar állam nem engedi hogy legyen nekik hanem saját döntésük ez vagy mert nincs pénzük templomépítésre.



"Nem tudom. Járj utána ha érdekel. Engem nem érdekel. Soha nem építenék templomot."


Te vallási vezető vagy? Mert ha nem akkor senkit nem érdekel hogy nem építenél tempolomot. Szerintem a keresztények minimum 95%-a tempolma jár, tehát templomba mint épület.



"Éljenek a muszlimok békességben az országban és ez legyen nekik a legfontosabb. Én ezt mondom."


Te akarod megmondani a muszlimoknak hogy mi legyen nekik a legfontosabb? Ráadásul támogatod hogy a muszlimoknak ne legyen mecsete ami egy ellenséges hozzáállás, de azt mondod a muszlimoknak a békesség legyen a legfontosabb számukra. Állszent hazug keresztény vagy.

2022. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

"Ezen mit nem értesz?"


Csak azt, hogy miért kérdezed ezt tőlem. Te nem tudod eldönteni?


"Szerited az a jobb ha megölnek valakit a hite miatt vagy ha nem mond igazat és ezzel megmenekül?"


Szerinted jobb hazudni, mint igazat mondani?


"Na ez a másik dolog hogy a keresztények amellett hogy folyamatoasn hazudoznak nagyon szertnek mellébeszélni."


De téged ez valójában nem zavar hiszen beszélsz velük.


"Nem. Jézust senki nem kérdezte. A Biblia szerint Jézus azt mondta azt tette amit az Atya parancsolt tehát az hogy meghal az el lett döntve."


Jézus meghozta a saját személyes döntését ebben a kérdésben.


"Nem volt választása."


Volt választása.


"Mondjuk ez is érdekes hogy az Atya aki Isten, megparancsolja Jézusnak aki szintén Isten hogy szülessen meg emberként és ölesse meg magát"


Igen ez tényleg érdekes.


"Azt kérdeztem szerinted az korrekt hogy te követed el a bűnt és más kap ezért büntetést?"


Jézus úgy döntött hogy ezt is vállalja. Van úgy hogy a gyermek rossz döntést hoz, de a szülő vállalja hogy őt büntessék meg. Ez a szeretet!

Korrekt hogy a szülő így szereti a gyermekét?


"Az én írásom alapján nem gondolhatod így mert egy szót nem írtam erről."


Pont ez az!


"Tehát te mint keresztény azt állítod Isten teremtette az univerzimuot de nem bizonyítható tudományosan Isten létezése?"


Nem állítottam ilyesmit. Ezt te írtad le többször is.

Én azt állítottam hogy Allah létezése nem bizonyítható tudományosan!


"Mivel az iszlám kötelezően előírja hogy foglalkozzunk tudománnyal, gondolkodjuk, keressük a tudományos bizonyítékokat, nekem muszlimként nem kell menekülnöm."


Bennem meg fel sem merült még elméleti szintem sem a menekülés lehetősége.


"A kereszténységnek van problémája a tudománnyal."


Allah nem teremtett sem állatot sem embert!


"Látom megint hazudozol. Az hogy a 4 Evangélium ugyanazt a történetet 4 eltérő verzióban írja le az nem hit kérdése. Ez tény. Így nem lehet hiteles azokban a pontokban sem amik egyeznek."


Rosszul látod. Kettő tényt közöltem.

1. Mind a 4 evangéliumban azt írja hogy Jézus meg halt.

Ez tény!

2. Hogy Jézus létezett, meghalt és feltámadt ez hit kérdése.

Ez is egy tény!

Természetesen minden kétséget kizáróan nem lehet bizonyítani. Így valóban nem hiteles. Ezért hit kérdése a dolog. Mivel ha lehetne bizonyítani akkor az már nem hit lenne. Így értelemszerűen nem is lenne hit kérdése.


"Pedig jobb lenne ha érdekelne mert "csak" a túlivilági életed múlik ezen."


De ahhoz hinnem kellene benne. De én nem hiszek benne. Tehát ez hit kérdése.

Bár neked az nem hiteles, szóval nem tudom hogy akkor mit magyarázol.


"De én tőled várom a választ. Szerinted melyik a legüldözöttebb vallás jelenleg?"


Oké várjad!


"De azt a kérdést nem lehet elintézni ez belinkelt oldallal de a tiédet igen."


Akkor már meg is kereshetted volna te magad is. De téged ez nem érdekel. Ezzel a téma le is van zárva.


"Vagyis nem tudod bizonyítani."


Azt írod hogy KÖTELEZŐEN! "Mivel az iszlám kötelezően előírja hogy foglalkozzunk tudománnyal, gondolkodjuk, keressük a tudományos bizonyítékokat"

Akkor gondolkodj és keresd a választ ha érdekel. De részemről le van zárva.


"Ennek már rég utánanéztem te megint nem válaszoltál csak mellébeszélsz. Eltörli Jézus a keresztények bűneit vagy nem?"


Ha utána néztél, akkor tudod a választ.


"Mert funkcióját tekintve részben mecset de maga az épület nem mecset."


Ugye hogy mecset! Tudtam én hogy gondolkodó emberek helyezték ki a táblákat!


"Most is minden keresztény bahazudja hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás a világon aminek a fele nem igaz."


Lehet hogy azért mondják ezt hogy megmeneküljenek.


"Ha nincs jelentősége akkor a magyar állam miért tiltja hogy muszlimok építhassenek mecsetet?"


Nem a magyar állammal beszélgetsz!


"Vagy egyáltalán miért robolták le a keeresztények szinte az összes mecsetet Magyarországon?"


Kérdezd meg azokat akik lerombolták!


"Szóval akkor migiscsak fontops a keresztények számára is csak te akarod behazidni hogy nektek nem fontos."


Nos ahogyan korábban írtam én nem képviselem a keresztényeket. Akkor sem ha te belesorolsz abba a csapatba.

Továbbra is azt állítom hogy nem fontos! És később sem fogok mást állítani.


"Sőt igazából neked is fontos, mert ha nem lenne az akkor nem hazudoznál arról hogy van mecset amit muszlimok használhatnak mert ki van írva."


Te magad is elismerted hogy így van. Pontosan itt írtad le. Köszönöm a megerősítést.

Van mecset, ki is van írva, és használhatják a muszlimok.


"Sőt ha nem lenne fontos számodra akkor azt mondanád, simán engednie kellene a magyar államnak."


De nem hihetsz nekem. Mert a keresztények hazudnak.


"Az épületnek nincs köze az emberekhez. Újabb marhaságot írtál."


De van köze! Mert folyton a magyar állam döntésén problémázol. Akkor csak van köze hozzá.


"Nem hazudtam. Nyilván ott kezdik ahol a legtöbb muszlim él, ez pedig az ujgurok lakta terület."


Ha ez igaz lenne akkor az ujgurok egyszerűen elköltöznének abba az országrészbe ahol nem csinálják velük ezt és a probléma megoldva.


"A kínai kommunista államnak az etnikai kisebbségekkel is baja van, de a koncentrációs táborokról kiszivárgott hirek alapján egyértelmű hogy pusztán azért is oda visznek embereket mert vallásos muszlim."


Kizárt dolog hogy azért mert muszlim. Hiszen akkor mindegyik muszlimot vinnék.


"Ugyanazt produkálod mint a többi hazug keresztény. Nálatok keresztényeknél a hazudozás úgy megy mint a vízfolyás. Ez a véleményem rólatok."


Azért mert nem értenek veled egyet mint ahogyan én sem így mindenki hazudik. Értem én hogy nem bírod feldolgozni az elutasítást. Gondolom nem sok sikerélményed lehet az életben és mivel a vallásodban nem találod meg a szükségest pluszt így kell valami amiben kiélheted magadat.


"Tehát ha megcáfolom at állításod akkor az nem érdekel téged?"


Az érdekes lenne mert soha nem írtam sehol hogy érdekelnek a kínai mecsetek.


"Megint hazudsz mert nem ezt mondtam. Azt mondtam a kínai kormány engedi hogy épüljenek mecsetek a magyar kormány viszont nem így etéren a kínai kormány jobb mint a magyar. Nem érted mit jelent az hogy etéren?"


Te meg nem érted, hogy akkor csomagolj és indulhatsz is? Hiszen ez ad annyi pluszt hogy lelépj. Vagy annyira azért még sem fontos egy épület. Ja hogy a hitedért szenvedni kellene fizikailag akkor már egyből nem ér annyit egy épület. Jó itt ebben az országban is ugye? Ilyenkor már nem is annyira rossz.


"Ha a keresztény nem tart be egy parancsot a Bibliából akkor szerinted már nem is keresztény?"


Ha nem öli meg a gyerekét vagy egyéb rokonát ahogyan az áll az igében akkor te kereszténynek tartod?


"Sokféle válasz érkezett és leginkább azt mondták hinni kell a szentháromságban és hogy Jézus a megváltó. Azt nem mondták hogy minden Bibliai parancsot be kell tartani különben nem keresztény az illető."


Akkor miért hozod fel azt hogy meg kell ölni a gyerekét ha az más vallást akar követni. Hiszen nagyon jól tudod hogy nem az a keresztény aki ezt betartja. Hiszen te magad írod hogy milyen válaszokat kaptál.


"Keresztényeknél ez a templom."


Nem!

Jézus tanítványai nem templomokban jöttek össze hanem magán házaknál. Az apostolokról van szó.

A szentszellem amikor kitöltetett akkor sem templomban voltak. Pedig az egy nagyon jelentős esemény. (ha nem tudnád)


"A keresztények oda is járnak imádkozni. Ha van olyan keresztény akiknek nincs templomok csak mondjuk egy raktárépületük vagy családi házuk az nem azért van mert a magyar állam nem engedi hogy legyen nekik hanem saját döntésük ez vagy mert nincs pénzük templomépítésre."


Akiknek volt pénzük azok sem templomot építettek. Neked nagyon bálvány dolog ez az épület kérdés. Le is borulsz épületek előtt?


"Szerintem a keresztények minimum 95%-a tempolma jár, tehát templomba mint épület."


Hát persze! A muszlimok meg keresztet varratnak a ruhájukra. Írj még ilyen jó vicceket ez tetszett. :D


"Te akarod megmondani a muszlimoknak hogy mi legyen nekik a legfontosabb?"


Részletesen leírod hogy milyen véleményen kellene hogy legyek.

"Ahogy mondtam, egy normális kereszténytől az lett volna a helyes reakció ha azt mondod, a magyar állam súlyosan megszegte a vallásszabadság elvét és a magyar alkotmányt is és engednie kellene hogy a muszlimok mecsetet építhessenek vagy visszakaphassanak történelmi mecseteket."

- Te akarod nekem megmondani hogy mi legyen a véleményem?


"Ráadásul támogatod hogy a muszlimoknak ne legyen mecsete ami egy ellenséges hozzáállás, de azt mondod a muszlimoknak a békesség legyen a legfontosabb számukra."


És megkérdezted már Allahkot, hogy miért nem tesz valamit?

A muszlimoknak van mecsetük egyébként. Ez a válasz! Azért nem tesz semmit mert már van.

Igen a békesség! Hogy is köszöntik egymást a muszlimok?

Na ez kellene hogy legyen a te életedben. De az nincs. Szánlak ezért. Imádkozom érted Jézus Krisztus nevében!

2022. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

"És megkérdezted már Allahkot, hogy miért nem tesz valamit? Vagy hogy mi az oka?"


Te amúgy keresztény vagy? Mert ilyen kérdéseket ateisták szoktak feltenni.



"És mit teszel vagy tesztek azért hogy megcáfoljátok a propagandát?"


Minden esetben elmondjuk hogy ez nem igaz és bizonyítékokkal támasztjuk alá.



"Akkor engem vagy a többi keresztényt miért érdekelje hogy milyen problémái vannak a muszlimoknak?"


A kettőnek mi köze egymáshoz? Keresztényeknek lehet templomok. Ha nincs akkor annak az az oka hogy nem akarnak. Muszlimoknak viszont nem lehet mecsete mert a magyar állam megtiltotta.



"De ezektől függetlenül akkor is az van írva arra a táblára hogy mecset. Van rá bizonyíték! Őrjönghetsz! De bármit is csinálsz az a tényeken nem változtat."


Rá van írva de attól még maga az épület nem mecset.



"Nem írjuk ki! De ha kiírnánk akkor az lenne. Egyébként hitünk szerint ezt az épületet Istentől kaptuk. Ha másik épületet szánnak nekünk, akkor kapnánk egy másik épületet."


Ezzel azt akarod mondani hogy Isten döntése hogy muszlimoknak nem lehet mecsete Magyarországon?

2022. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!