Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kezdjek az eltompult...

Mit kezdjek az eltompult lelkiismeretemmel?

Figyelt kérdés

Hogy őszinte legyek az utóbbi időszakban eléggé hanyag voltam a hitem gyakorlását illetően és akkor még finoman fogalmaztam. Mondhatjuk azt is, hogy elkezdtem visszafelé kacsintgatni a régi életem felé, mielőtt még ismertem volna az igazságot és hívő lettem volna. És mint mondtam a bűnök folyamatos gyakorlásának köszönhetően eléggé eltompult, elcsendesedett a lelkiismeretem.

Korábban mindig volt bennem egy egészséges bűntudat, jó néha talán kicsit túlzottan is bűntudatom volt bizonyos dolgok miatt, ha esetleg valami rosszat tettem vagy valami rossz dolog megtevésén törtem a fejem, olyakor egyből éreztem, hogy szól a belsőm, hogy ezt nem kellene.

Mostanság viszont már alig érzek bűntudatot akármiről is legyen szó. Mintha a lelkiismeretem kezdene megnémulni. Persze tudom, hogy ez az én hibám, mert magam választottam a bűnt, de szeretnék ebből megtérni és remélem hogy még lehetséges.

Borzasztóan félek attól, milyen lehet lelkiismeret nélkül lelkiismeret furdalás nélkül élni, és megtenni bármit, hiszen nincs bűntudatom semmi miatt.



2022. júl. 12. 21:38
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10-es

Nem. Ez kicsit más. Ha azért hinnék, mert félek attól, hogy mi lesz, ha nem hiszek, nem pedig azért, mert felismertem, hogy Isten és Jézus az egyetlen, amire ebben az életben és mindenkor szükségem van, akkor nem lennék hívő. Ezt inkább úgy mondanám, hogy vannak esetek, illetve volt olyan időszak, amikor a jó és rossz cselekvése, azaz az igazság és a bűn cselekvése közül, azért döntöttem az igazság mellett, mert tudtam, hogy ha a bűnt választom, akkor bizony nagyon megszívom. Alapvetően viszont egyáltalán nem félelemre alapul a hitem. Véleményem szerint az nem is lenne igazi hit. Az, hogy olykor olykor ott szerepel a motivációm között a bűn következményétől való félelem, és ezért választom a jót azaz Istent, habár nem mindig füllik hozzá a fogam, az nem jelenti azt, hogy én csak azért hiszek, hogy elkerüljem Isten büntetését.

2022. júl. 15. 19:11
 12/12 anonim ***** válasza:
#11 értem, ok.
2022. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!