Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire néznének ki, vagy...

Mennyire néznének ki, vagy lenne furcsa, ha ateistaként elmennék egy keresztény gyülekezetbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni egy keresztény gyülekezetbe. Olyan felemelő érzés lenne végre egy olyan társaságban lenni, akik keresztény értékeket képviselnek.

2022. aug. 14. 09:29
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ide, 13-as.


A lepontozás nem azt jelenti, hogy megátkoznak.

A lepontozás azt jelenti, hogy nem találják hasznosnak a válaszodat. Az itt válaszoló ateisták sem.

Nem véletlen, hiszen úgy általánosítasz egy élmény alapján, ahogy nem korrekt és nem hasznos. Otször voltál és egyszer megátkoztak, ami egy eset volt. Közben olyanokat magyarázol, hogy még optimista vagy, hogy hétből csak egy átkozná meg a kérdezőt. Ha 50 katolikus van egy misén, akkor heten megátkoznak egy ateista vendéget?

En már SZAMTALANSZOR voltam katolikus misén, és soha nem átkoztak meg. Es tudod, miért? Mert a kereszténységben nincs olyan, hogy egy keresztény valakit megátkoz. Megátkozni valakit bűn, az ókori kora keresztények kozott is bűn volt, Isten pedig nem engedi, hogy bármi nevében megátkozzanak valakit. Mindkettő benne van a Bibliában. Ehhez nem kell kereszténynek lenni, hogy tudd, bármikor utánanézhetsz.

Mondjuk, hogy téged megátkoztak: az lehet, hogy egy elmebeteg volt, de biztos nem igazi keresztény.

Es hogy zajlott ez a megátkozás?, mit csináltál, hogy egyáltalán kiderült, hogy ateista vagy? Ugyanis ha valaki csak figyeli a liturgiát, abból nem tudhatják, hogy ateista - lehet, hogy keresztény, csak nem római katolikus.

Szóval ne csodálkozz, hogy nem vagy népszerű ezzel .

2022. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%

"nem azt jelenti, hogy megátkoznak."

MONDTA EZT VALAKI?????


"Megátkozni valakit bűn"

Ez NAGYON nem érdekelte őt.

Halálbiztos, hogy keresztény volt. Igazi keresztény, csak legfeljebb rossz keresztény.

Te tudod, mi a különbség a kettő között?


"egyáltalán kiderült, hogy ateista vagy?"

Kiderült. Nem imádkoztam például. Annak, aki a mise helyett engem figyelt, egyértelmű volt.


Valami miatt azt érzem, hogy itt most szerecsenymosdatás folyik.

Ez az ember vagy gonosz volt, vagy fanatikus. Érzésem szerint inkább az utóbbi.

Aki lepontozott, az mindkettő lehetett.

2022. aug. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
41%

"Ez az ember vagy gonosz volt, vagy fanatikus.

Aki lepontozott, az mindkettő lehetett."

és te melyik vagy?

2022. aug. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

Én igyekszem normális lenni.

Például figyelmeztetem a kérdezőt egy olyan problémára, amire senki más, és ami nagyon lelombozó lehet, ha szembekerül vele.

Valaki tudja itt GARANTÁLNI, hogy ez nem fog megtörténni?

Nem.

Miért írtok mégis így?

Szerintem azért, mert abban reménykedtek, hogy a kérdező megtér.

Ezért pedig vállaljátok ezt az egyébként nem túl nagy kockázatot is.

2022. aug. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Igen, és ha valakit X szupermarketben egyszer megátkoz egy féleszű vásárló, akkor évekig kell mindenkit figyelmeztetni, hogy X szupermarketlánc vásárlói simán lehet, hogy megátkoznak.

Végül is tudja valaki GARANTÁLNI, hogy nem fog megtörténni?

Szerintem te vagy az az ateista, aki abban reménykedik, hogy az illető emiatt majd nem megy el:

"Simán előfordulhat, hogy megátkoz valaki, velem megtörtént."

"EGY ember reagálna rád pozitívan, míg HÉT elítélne"

"Ebből a hétből simán akadhat legalább egy, aki oda is megy hozzád, aztán..."

"egy misén látszik, ha valaki ateista"


Na, magadra hagylak a pontozáshisztiddel, számolgasd csak.

2022. aug. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
47%

"Szerintem azért, mert abban reménykedtek, hogy a kérdező megtér."

Ateista vagyok. Egyáltalán nem érdekel mit csinál.


"Kiderült. Nem imádkoztam például. Annak, aki a mise helyett engem figyelt, egyértelmű volt."

Ahha. Ezenfelül mit csináltál? A nem imádkozol és a bent vagy a templomban nem egy olyan dolog ami miatt nagyon felfigyelnének rád vagy bárki problémázna.


Arra se írtál semmit hogyan is zajlott ez a nagy megátkozás.



"Valaki tudja itt GARANTÁLNI, hogy ez nem fog megtörténni?"

Akkor én most figyelmeztetlek hogy ne menj ki az utcára mert beléd csap a villám. Ne számítógépez mert megrázhat az áram. Ne telefonoz mert felrobbanhat....


Rengetegszer voltam templomban. Volt hogy még kicsit be is aludtam pedig próbáltam ébren maradni (tehát én sem imádkoztam). Senki nem foglalkozott velem. Soha senki nem jött oda hozzám utána. Ezért is elképzelhetetlen számomra hogy:

-te csak ennyit csináltál

-a kérdező aki nyitottan és boldogan menne oda, vele bármi gond lenne



"Ez az ember vagy gonosz volt, vagy fanatikus. Érzésem szerint inkább az utóbbi.

Aki lepontozott, az mindkettő lehetett."

Csak simán haszontalan hülyeség az amit írsz. Ezért lepontozzák. Ahhoz hogy hívők és ateisták is lepontozzanak elég nagy hülyeséget kell írni.

2022. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"bent vagy a templomban"

MISÉN, ahogy mondtam is.

Még mielőtt kérdeznéd: hívővel voltam.


Ezen kívül gondolom feltűnt, hogy neked válaszolok, tehát hasznos, és így is minden válaszomat lepontozzák nullára.

Azért pontoznak le, mert kiderült, hogy ateista vagyok, nem másért.

Tehát most CSAK gonosz emberek vannak itt, meg olyanok akiket magasról nem érdekel az egész.

Te melyik vagy ezek közül?

2022. aug. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Drakula ***** válasza:
91%

"Azért pontoznak le, mert kiderült, hogy ateista vagyok, nem másért."

Nem tünt fel hogy más ateistákat nem pontoznak le ezen a kérdésen?

Azért az átkozos dolog ért pontoznak le, meg azért mert ugy teszel mintha csak a híted miatt cseszegetnének itt.

2022. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
28%

"Azért pontoznak le, mert kiderült, hogy ateista vagyok, nem másért."

Te komolyan el is hiszed amit írsz?

Már az elején is hajlottam a felé hogy csak bohóckodsz. De egyre inkább úgy gondolom.

Mint írtam is ateisták is lepontoznak téged és más ateisták is vannak itt akiket nem pontoznak le úgy mint téged. Az érved már a leírás előtt is hülyeség volt. De ezt neked is tudnod kellett így nagyon nagy esély van rá hogy csak bohóckodsz itt.


"Te melyik vagy ezek közül?"

Az amelyik hülyének néz téged.

2022. aug. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Nem is igaz ez az átkozás, csak kitalálta.


Olyanok is pontoznak, akik csak olvasnak, és nem mindenki pontoz, aki ír. Nem tudom, mit foglalkozik vele annyit.

"neked válaszolok, tehát hasznos" :-D

2022. aug. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!