Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire néznének ki, vagy...

Mennyire néznének ki, vagy lenne furcsa, ha ateistaként elmennék egy keresztény gyülekezetbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni egy keresztény gyülekezetbe. Olyan felemelő érzés lenne végre egy olyan társaságban lenni, akik keresztény értékeket képviselnek.

2022. aug. 14. 09:29
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Nyilván mazohista vagyok, imádok 30 lepontozást beszerezni.

Megtörtént a dolog.

A kérdéseidre válaszolok.

Egy kissé erkölcstelen dolog kérdezni, majd lepontozni.

Ugyanúgy erkölcstelen olyan színben feltüntetni utána, hogy tömegével repülnek a lepontozások.

Azért foglalkozok vele, mert igazságtalan.

A kérdezőnek meg annyit: addig bánnak vele jól, amíg úgy néz ki, hogy meg akar térni. Ha kiderül, hogy nem, rögtön változik a hangnem.

2022. aug. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnálom, hogy itt viaskodtok egymással!

Pont azért szeretnék, egy gyülekezetbe elmenni, mert belefáradtam az állandó "harcba" ami körülöttem folyik.

A gyűlölködésbe, képmutatásba, hazugságba, egymás megcsalásába.

Remélem egyszer találok egy társaságot, ami az egymás elfogadásáról, tiszteletéről, szeretetéről szól.

Amúgy én nem pontoztam le senkit. Egymást pontoztátok le.

2022. aug. 17. 09:44
 33/39 anonim ***** válasza:
74%

"Sajnálom, hogy itt viaskodtok egymással!"

Ha nem itt akkor másik kérdés alatt. :D

Mindig lesz olyan aki állít valamit ami a másik szerint nem úgy van. Ezt pedig elkezdik megvitatni. Amíg ez vita szinten meg marad addig oké. Amikor már veszekedés van belőle akkor már nem.


"Pont azért szeretnék, egy gyülekezetbe elmenni, mert belefáradtam az állandó "harcba" ami körülöttem folyik."

Vallással kapcsolatban rengeteg harc van. Ha ezektől el akarsz menekülni akkor pont hogy el kéne zárkóznod a vallásoktól.


"A gyűlölködésbe, képmutatásba, hazugságba, egymás megcsalásába."

Gyűlölködés van a templomokban is, ahogyan képmutatás, hazugság is.

Azt pedig hogy ki csal meg kit nem tudom miből látod egyébként. De hívők esetén is ugyan úgy előfordulhat.


"Remélem egyszer találok egy társaságot, ami az egymás elfogadásáról, tiszteletéről, szeretetéről szól."

Ez részemről a családi és a baráti társaság.


Nem akarlak egyébként lebeszélni se rábeszélni arra hogy templomba menj. De szerintem a céljaidnak nem az lenne a legmegfelelőbb. Persze a puding próbája az evés. Arról nem is beszélve hogy nem tudni hogy ahova te mennél ott milyen emberek vannak. De nem gondolnám főleg mostanában hogy a templomban annyira megszabadulnál azoktól amik elöl menekülsz.

2022. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

#33 Sokmindenben egyetértek veled.

Hosszú éveken keresztül csak a családnak éltem, de sajnos csalódnom kellett.😐

Sokmindent hanyagoltam, például a baráti kapcsolataimat is, mert azt hittem, hogy családomban örök boldogságom lesz. Tévedtem!

Tudom, hogy a vallásokban sok a gyűlölködés. Nem is elsősorban, templomba mennék, hanem valami kisebb gyülekezetbe, ahol családias hangulat van és a felek összefognak és segítik egymást.

2022. aug. 17. 11:26
 35/39 anonim ***** válasza:
74%

"ahol családias hangulat van és a felek összefognak és segítik egymást"

Ilyet nem tudom hol fogsz találni és hogy idegenként mennyire fogadnak majd be ha találsz.


Talán azt tudnám javasolni hogy ne keresztényt válasz.

Voltam például valami spirituális szertartáson. Nem hiszek az ezoterikus és hasonló dolgokban de ott nagyon kedvesen fogadtak. Mindenki barátságos és nyugodt volt. De akár egyéb vallásokat is meglehetne nézni. Amit eddig hallottam például a wicca-ról ott is lehet hogy szívesen látnának akkor is ha nem hisszel benne.


Sok elfogadóbb és lazább vallás van a kereszténynél. Lehet a természet közelibbek között kéne keresgélned. Én úgy tapasztaltam azok sokkal inkább a béke, harmónia, barátság követői mint a kereszténység vagy hasonlók.

2022. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

#35 Igazad lehet!

Onnan indultam ki, hogy a nővérem aki hívő, elvitt egy ilyen gyülekezetbe, ahol nagyon kedvesek voltak velem. Jók voltak a zenék, énekek... bár a szövegükkel nem értek egyet, jól éreztem magam.

Tudom, hogy nagyon összetartóak, segítik egymást.

De mivel vidéki, így abba a gyülekezetbe nem tudok járni.

Itt pesten nem tudom, hogy fogadnának és nyilván hosszú távon én sem érezném jól magam, hiszen, mint ateista, kilógnék közülük. Őket, pont az tartja össze, amiben én nem hiszek.

Utána nézek a többi vallásnak is, hátha találok valami, hozzám közelebbit.

2022. aug. 17. 12:10
 37/39 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit foglalkozol a pontjaiddal. Pl. én nem is szoktam nézni. Most megnéztem: volt olyan itt, hogy 48%-ot kaptam, volt, ahol 100%-ot. Amikor veled beszélgettem, nem adtam a válaszaidra semmit, most sem. Ha nem akarod, hogy pontozzanak, ne válaszolj a kérdésekre.


Kedves Kérdező, szerintem általában igaz, hogy a keresztény közösségekben nyugodtabbak és barátságosabbak az emberek. Mondjuk én csak történelmiben jártam, ott is inkább református és evangélikusban. Altalában a keresztény családok, főleg a lelkész családok jóindulatúbbak, jobb a hangulat. De kivétel itt is van, és persze minél feljebb látsz, a vezetésbe, annál több visszásságot látsz.


Viszont ha nem hiszel Istenben, nehezen tudom elképzelni, hogy tartósan befogadjanak, és kirándulni járjanak veled meg énekarra, esetleg szervezési feladatokat osszanak rád. Hiszen ők is azért járnak, hogy keresztények között legyenek.

Valószínűleg félreértettünk, azt hittük, hogy templomba akarsz elmenni.

2022. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
83%

Szia, én úgy mentem gyülekezetbe legelsőnek, hogy hittem Jézusban, de nem beszélgettem vele sokat, én tudatában voltam, hogy van és hogy, azt akarja, hogy vele legyek. Az első napomon amikor bekerültem egy gyülekezetbe, aznap megtértem, felemelő érzés volt. Minden héten járok, mindig jól esik, hogy tudom Jézus rám vár, és szeret és tudom, hogy értékes vagyok. Sokáig kértem a gyülekezetbe a Szent Szellemét, amikor jött Németh Sándor meg is kaptam, mert aki kér az kap. Szerintem nem furcsa úgy odamenni, de idővel szerintem nem fogsz ateista maradni.


Menj bátran és bízz az Úrban. <3

Üdv.: Egy 19 éves keresztény lány

2022. aug. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj el, egy normális gyülekezetben nem fognak elutasítani :))
2022. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!