Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire néznének ki, vagy...

Mennyire néznének ki, vagy lenne furcsa, ha ateistaként elmennék egy keresztény gyülekezetbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni egy keresztény gyülekezetbe. Olyan felemelő érzés lenne végre egy olyan társaságban lenni, akik keresztény értékeket képviselnek.

2022. aug. 14. 09:29
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

#5 Mi baj lehetne belőle?

Amúgy azért akarok keresztények közé menni, mert az az értékrend, amit képviselnek, az tetszik.

Látom a sok embert akik körbevesznek, képmutatóak, hazudnak, csalják egymást stb.

Jó lenne, ha igaz emberek vennének körbe.

Persze, tudom, hogy egy gyülekezetén belül is vannak ilyen emberek, de úgy gondolom, hogy jóval kevesebben.

2022. aug. 15. 08:59
 12/39 anonim ***** válasza:
62%

"de úgy gondolom, hogy jóval kevesebben."

Rosszúl gondolod.


De ha jól érzed ott magad akkor menj.

2022. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
20%

NEM.

Amint láthatod: a lepontozás az egyértelmű elítélés. Vagy szerinted csupa szeretetből pontoznak le a szeretet vallásában?

És még optimista vagyok, ha úgy képzelem, hogy a hétből csak egy jönne oda megátkozni.

Sajnos ebben a vallásban sok a gyűlölet.

Úgyhogy ennek fényében menj el egy misére.

2022. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 Drakula ***** válasza:
64%

Azt mondod hogy ha elmegy simán meg átkozzák mint ha ez minden napos lenne az összes felekezetnél hogy átkokat szorgálnak.

Ezért pontoztak le. És nem lehet tudni hogy akik lepontoztak keresztények voltak e vagy sem. Én sem vagyok keresztény de attól még ott vagyok a lepontozoid közt.

2022. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
0%

Igaz, hogy voltam legalább ötször, és abból csak egyszer átkoztak meg.

A többinél valószínűleg nem figyeltek, vagy tényleg normálisabb emberek voltak ott.

De itt ugye figyelnek - és az átok/lepontozás egy esetben SEM maradhat el.

Tehát akkor a templomban se maradna el, ha figyelnének.

Ennyire egyszerű.

A kérdezőnek ennél jobb útmutatás nem is kell.

2022. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
56%

Sokan szerintem már azért lepontoznak mert olyanokkal dobálózól mint átkok. Nem csak az általánosítás miatt ahogyan azt Drakula írta.


Részemről nem is értem honnan szalajtottak téged hogy hisszel az ilyen átkokban.

2022. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező

Nekem nem tudom hányszor kellett már ilyen-olyan indok miatt ateistaként templomba/misére mennem. Nem is akartam rejtegetni a véleményemet de persze nem is voltam bunkó hogy beordibáljam mise közben azt.


Semmi probléma nem volt. Nem is volt rá ok. Ha te barátságosan közeledsz akkor a legrosszabb ami történhet hogy elkezdenek a bibliával traktálni.

Eleve ugye a templom isten háza ami mindig nyitva áll mindenki elött (kivéve amikor bezárják). Tehát semmi joguk nincs a hitük szerint téged kiközösíteni onnét vagy bármin problémázni ha normálisan viselkedsz.

2022. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 Drakula ***** válasza:
100%
Azért pontoznak le mert azt dumálod hogy átkokat szórnának rá ha tudnák hogy ateista. Nem tünt fel hogy másokat nem pontoztak le akik szintén ateisták?
2022. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy hiszek benne.

Nem elég, hogy ők hisznek?

Joguk nincs hozzá, de azért megteszik.

2022. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Drakula ***** válasza:
84%

"Joguk nincs hozzá, de azért megteszik."

Joguk van hozzá hogy higgyenek.

2022. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!