Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az, hogy valaki a Jehova...

Mi az, hogy valaki a Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
2008. jan. 2. 20:37
1 2 3 4 5
 11/50 anonim válasza:
79%
Ez azt jelenti, ha valaki tagja a nemzetközi Jehova Tanúi egyháznak. A "Jehova" lényegében a héber iratokban (Ószövetségben) több ezerszer előforduló YHWH un. tetragrammaton latinosítva kiejtett változata. A "Jehova" tehát Isten neve. A Karoli Gáspár féle Biblia-fordításban ez így olvasható: "Töltsd el orczájukat gyalázattal, hogy keressék Uram a te nevedet, Szégyenüljenek meg és rémüljenek el örökké, és piruljanak és pusztuljanak, Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön." (Zsoltárok 83:17-19) Ebből látható, hogy a "Jehova" nevet nem Jehova Tanúi találták ki. Európában "Jehova" felirattal még pénzt is nyomtattak. A magyar irodalomban Madách használta nagy előszeretettel Isten Jehova nevét. De Jókai is az "Egy az Isten" c. könyvében ezt írja: "Egy az Isten, a Jehova Isten".
2008. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim válasza:
84%

Sokféle választ olvastam de egyikben sem volt számomra tiszta, hogy milyen is az, aki Jehova Tanúja. Ez a vallási közösség nem tesz mást, mint szószerint próbálja értelmezni a Bibliát, hogy ez rossz-e azt nem tudom...

Egy biztos a keresztény emberek mind olvashatják a Bibliában, hogy téríteniük kell, ne vegyüljenek más vallási közösségekkel és szigorúan tartsák be az isteni parancsolatokat. (igen ha most belegondolunk, a mai modern világban ezt szinte egyetlen keresztény sem tudná kivitelezni, ezért is hajlottak a keresztény felekezetek egyre jobban a társadalom érdekei felé) Viszont a tanúk nem nagyon akarnak engedni ennek, hogy ez rossz-e, azt döntse el mindenki magának...

2008. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
67%

Tagja Jehova Tanúi egyházának. Jehova, vagyis az igaz Isten szolgája. A Biblia alapelvei szerint él. Jézus és az apostolok példáját követik.


AZ egyház a tagjaitól nem gyűjti a pénzt, hanem mindenki önkéntesen adományozhat, ha szeretne.

2008. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
75%

Jehova Tanúi a legtöbb szempontból olyanok, mint bárki más. Nekik is megvannak a maguk anyagi, fizikai és érzelmi gondjaik. Időnként hibákat követnek el, hiszen nem tökéletesek, nem irányítja életük minden mozzanatát természetfölötti erő, és nem is csalhatatlanok. De megpróbálják tapasztalataikból levonni a tanulságot, és szorgalmasan tanulmányozzák a Bibliát, hogy megtegyék a szükséges változtatásokat. Átadták magukat Istennek, hogy akaratát cselekedjék, és igyekszenek ezen önátadásuknak eleget tenni. Minden tevékenységük során Isten Szavának és szent szellemének a vezetését keresik.


Létfontosságú nekik, hogy hitük a Biblián alapuljon, és ne pusztán emberi okoskodáson vagy hitvallásokon. Úgy éreznek, mint Pál apostol, aki ihletés alatt kijelentette: „az Isten találtasson igaznak, még ha minden ember hazugnak találtatik is” (Róma 3:4). Amikor bibliai igazságként hirdetett tanításokról van szó, teljes mértékben egyetértenek a bereaiak eljárásmódjával, amit Pál apostol prédikálásakor követtek: „a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok” (Cselekedetek 17:11). Jehova Tanúi hiszik, hogy minden vallási tanítást ugyanígy meg kell vizsgálni, hogy összhangban van-e az ihletett Szentírással, akár a saját tanításukról van szó, akár valaki máséról. Felkérik — sőt egyenesen ösztönzik — arra, hogy Ön is ezt tegye a velük folytatott beszélgetésekkor.


Ebből nyilvánvaló, hogy Jehova Tanúi hiszik, hogy a Biblia Isten Szava. Hatvanhat könyvét ihletettnek és történelmileg pontosnak tekintik. A Bibliának arra a részére, amit általában Újszövetségnek hívnak, Keresztény Görög Iratok néven utalnak, az Ószövetséget pedig Héber Iratoknak nevezik. Mindkettőt — a Görög és a Héber Iratokat egyaránt — alapul veszik, és szó szerint értelmezik, kivéve ott, ahol a kifejezésmód vagy a szövegkörnyezet egyértelműen jelzi, hogy képletes vagy jelképes értelme van a szövegnek. Megértették, hogy sok bibliai prófécia már beteljesedett, más próféciák most teljesednek, ismét mások pedig még beteljesedésre várnak.


A NEVÜK


Jehova Tanúi? Igen, így hívják magukat. Ez a név leírást ad a viselőiről. Arra utal, hogy Jehováról, istenségéről és szándékairól tanúskodnak. Az „Isten”, „Úr” és „Teremtő” kifejezések olyan címek, mint az „elnök”, „király” és „tábornok”; ezeket számos kiemelkedő személyiségre lehet mondani. De a „Jehova” tulajdonnév egyedül a mindenható Istenre, a világegyetem Teremtőjére vonatkozik. Ezt tanúsítja a Zsoltárok 83:19, amely így szól: „Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.”


A Jehova név (vagy Jahve, amelyet a Katolikus fordítás és néhány tudós előnyben részesít) majdnem hétezerszer fordul elő az eredeti Héber Iratokban. A legtöbb Biblia nem használja ezt a nevet, hanem az „Isten” vagy „Úr” szavakkal helyettesíti. De még ezekben a Bibliákban is általában megállapítható, hol használták a Jehova nevet az eredeti héber szövegben, mert azokon a helyeken a helyettesítő szavak nagybetűvel vannak írva, például így: ÚR. Számos modern fordítás azonban használja a Jehova vagy Jahve nevet. Ezért az Ézsaiás 42:8 a New World Translation szerint így hangzik: „Én vagyok Jehova. Ez az én nevem.”


Az a szentírási beszámoló, ahonnan Jehova Tanúi a nevüket vették, az Ézsaiás könyve 43. fejezetében van. Ott a világ eseményeit egy bírósági tárgyalóteremben játszódó drámaként mutatják be: A nemzetek isteneit felszólítják, hogy vezessék elő tanúikat, akik bizonyítani tudják állítólagos igazságosságukat, vagy hallgassák meg a Jehova oldalán álló tanúkat, és ismerjék el az igazságot. Jehova ott kijelenti népének: „Ti vagytok a tanúim — így szól az ÚR —, és szolgáim, akiket kiválasztottam, hogy megismerjetek, higgyetek bennem, és megértsétek, hogy csak én vagyok. Előttem nem lett isten, és utánam sem lesz. Én, én vagyok az ÚR, rajtam kívül nincs szabadító” (Ézsaiás 43:10, 11, Újfordítású revideált Biblia).


Jehova Istennek több ezer évvel Jézus születése előtt is voltak tanúi a földön. Miután a Hébereknek írt levél 11. fejezete felsorol néhányat a hit emberei közül, a Héberek 12:1 ezt mondja: „Így hát, mivel a tanúknak ily nagy fellege vesz körül bennünket, vessünk le mi is minden súlyt és a minket könnyen behálózó bűnt, és kitartással fussuk az elénk helyezett versenyt.” Jézus ezt mondta Poncius Pilátus előtt: „Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúságot tegyek az igazság mellett.” Őt „a hű és igaz tanúnak” hívják ( János 18:37; Jelenések 3:14). Jézus ezt mondta tanítványainak: „erőt kaptok majd, amikor a szent szellem eljön rátok, és tanúim lesztek mind Jeruzsálemben, mind egész Júdeában, és Szamáriában, és a föld legtávolabbi részéig” (Cselekedetek 1:8).


Ma mintegy 7 000 000 ember több mint 236 országban hirdeti a jó hírt Jehovának a Jézus Krisztus uralma alatt levő Királyságáról. Mindannyian úgy érzik, hogy e munkájuk miatt méltán hívják magukat Jehova Tanúinak.

Talán ez a válasz kielégítőbb!

2008. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim válasza:
41%

Itt egy kis TUDATOS információ:


Nem! Jehova tanúi kicsit sem hasonlíthatók egy szektához. Össze lehet téveszteni a:"Aki belép, az ő is tag lesz". Nagy kakit! Csak az lehet Jehova tanúja akit MEGKERESZTELNEK, vagy hívják: alámerítésnek is. de nem olyan módon ahogyan más vallásokban, A vallásuk minden más vallástól különböző. És ha pl: az apád Jehova tanúja akkor őt nem úgy szólítják hogy: "Héj, Jehovás!" Hanem: Jehova tanúja. És igen, nem tartják karácsonyt, se a húsvétot, se bármi mást. Mivel a karácsony eredete egy POGÁNY ünnep, és ebből adódik hogy nem tartják meg, és én nem sajnálom azt a faluban élő kis gyereket (4. kommentelő)Térítések? JÁÁJ MÁÁ. Senkit sehova nem "térítgetnek". Olyan van, hogy mennek házról házra, és folyóiratot kínálnak, INGYEN! Nem arról szól hogy berontanak és rád kényszerítik hogy te most Jehova tanúja leszel! Nem-nem! Csöngetnek, oké, de ebből minek nagy ügyet csinálni? Ha nem mész ki, nem mész ki! És egyháznak sem mondható,kicsit sem. a többi vallást, vagyis a : hamis vallást. Ez nem arról szól hogy lenézik pl a Katolikusokat vagy más vallásból származó embereket, nem az embereket nézik le, hanem a vallásukat!


am, minek irkáltok ilyeneket, ha tájékozatlanok vagytok?

és végül is nem tudjátok megfogalmazni hogy mi is ez?

2008. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim válasza:
60%
Jehova tanui az bizony egyház és nem szekta/bejegyzett egyház.A biblia tanításait veszik alapul az életükben.Ezért is van annyi félreértés körülöttük.
2009. jan. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim válasza:
59%
Jehova tanui nem térítenek! Azt a katolicizmus teszi/tette/.Atanuk a bibliai tanok kizárólagosságára hívják fel a figyelmet és azért keresik fel az embereket mert abban van leírva/Jézus utasítása/.
2009. jan. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
58%
jehova tanui egy álkeresztény szekta akik már 4 szer hazudtak.ugyanis négyszer hazudták már azt hogy eljön a világvége.és egyszer sem jött el.ezek után lehet még hinni bennük?NEM!hisz ki akar olyan vallásnak hinni,amelyik hazudik?
2009. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
57%

hisz ki akar olyan vallásnak hinni,amelyik hazudik?.....

Na persze ,mert a katolikus egyház nem hazudik mi,meg a többi??? Az álszentek tartozz csak azokhoz akik még nagyobbat hazudnak...

Honnan vetted hogy négyszer mondtak ilyent,én maximum 1 ilyen időpontról tudok azt is sokan félreértették,ugyanis csak egy nagy változásról volt róla szó,ami 1914-1918-ig történt időszakra vonatkozik... mások inkább jósolgatnak,

NE KEVERJÜK össze őket Jehova Tanúival!!!

Ha mondunk vagy írunk valamit jobb annak utánanézni,nem mindjárt egyből vádaskodni.

2009. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
66%

Jehova Tanúi szekta, mert nem attól lesz hiteles vallási felekezet, hogy bejegyzett-e, vagy sem, hanem azért, mert követik-e híven a bibliai igazságokat, avagy sem. Jehova Tanúi tanítása az egyik legveszélyesebb. Vezető testületük van, akik tanítói hivatal, vagyis az önálló gondolkodás tílos. Próbálj nekik egyszer felajánlani egy könyvet, olyan lesz, mintha tüzet nyújtanál a markukba.

Próbáálj valami rosszat mondani a vezető testületre, döbbenetes lesz a reakció. Nem a vértranszfúzió megtagadása a legrosszabb, azt megtagadja más is, hanem az őnálló, saját tapasztalatok alapján megélt Isten élmény elvetése. Helyette csakis az őrtorony szervezet mondatai, és gondolata lehet a helyes. Tanításuk, amit rendszerint mosolyogva jutattnak el az embereknek, félelmet generál, majd kivesz a világból. Ellenben Jézus szavaival: a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, és nem azt kérem, hogy vedd ki őket a világból, hanem tartsd meg őket benne. (Atyjához intézett főpapi ima)

Egység látszatuk egyformaiság, amit összetévesztenek a szoros, összetartó közösségi élménnyel. Senki nem térhet el az előírt szabályoktól, mert nagyon hamar kiközösítés jár érte. A ki közösített embert leprásként kezelik, ahhoz nem szólnak, még akkor sem, ha az valaha barát volt, vagy sokat tett a közösségért. Lelkiismeretük nincs, csak a vezető testület által kimunkált félelmek által generált cselekedetek. Nem csak attól rendes egy ember, hogy nem lop, és csal, hanem erkölcsi érzéke a mindenkori közösslg javát szolgálja. JAhova Tanúi elszeparált, öntörvényű társaság, egyénekre lebontva is.

Személyes tapasztalatok alapján óvva intek mindenkit a szoros elkötelezettségtől irányukba. Hamar egy újvilágban találhatja magát, ahol megszűnik a helyes ítélőképessége, elvész a jövőképe, a szeretni tudása, s helyébe egy Krisztus várás helyetti armageddon várás lép, a kegyelem megtapasztalása helyett egy szünni nem akaró Istennek való megfelelés. A mi Atyánk kegyelmes Isten, aki lehajol az emberhez, a pislákoló gyertyabelet nem oltja ki, a megrepedt nádszálat nem töri, és Ő áldozta fel magát értünk, és nem nekünk kell ÉRTE. Mert akkor az áldozata hiábavaló lenne, és ha prédikációs óraszámokkal kilehetne váltani, azzal rettenetesen megalázó is.

Bibbe

2009. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!