Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az, hogy valaki a Jehova...

Mi az, hogy valaki a Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
2008. jan. 2. 20:37
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
69%
Jehova Tanúit a tagadás apostolainak is hívják. Jézus szerintük nem Isten- Mihály arkangyallal azonosítják. Szerintük Jézus már eljött másodszorra 1914-ben láthatatlanul, elkezdett uralkodni és megalapította Isten Királyságát! Szerintük halál után a lélek megsemmisül. Továbbá:1975-ben az Őrtorony Társulat azt tanította, hogy a magvető a mustármag példázatában (Mt 13) a Sátán. Később, de ugyanabban az évben a Társulat már az tanította, hogy a magvető Jézus.(Ilyen esetből nagyon sok van!!) Szerintük a 144 ezer zsidó szűz férfi közülük lesz kiválasztva, hiába nem zsidók és nem szüzek és nem férfiak. Aztán: a biblia a vérevést tiltja és nem a vérátömlesztést. Sajnos ők valóban egy szekta! Mint a robotokat, úgy programozzák őket. Saját gondolatuk nem lehet, párbeszédeket gyakoroltatnak velük,hogy mindenre tudjanak válaszolni. A bibliát nem ismerik,csak jó pár igét a saját igazuk bizonyítására. Nincs személyes kapcsolatuk az Istennel. És valóban: már többször prófétáltak hamisan! sorolhatnám....
2009. márc. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
26%

Elég elszomorító látni, hogy sokan (mint pl. az előttem lévő) nem értik ami a Bibliában le van írva. Elfogadják amit a pap mond és kész. Nem kutatnak utánna, hogy valóban azt írja-e a Biblia amit a pap prédikál. Ellenben Jehova Tanúi megvizsgálják az írásokat és aszerint élnek.


Az előttem lévő hozzászólásokból látom, hogy sokan a pletykának/hazugságoknak hisznek. De nem látok egy biblia verset se ami alátámasztaná (a szerintük) Jehova Tanúi tévedését...

2009. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
14%

"Szerintük a 144 ezer zsidó szűz férfi közülük lesz kiválasztva, hiába nem zsidók és nem szüzek és nem férfiak."



Csak test szerinti zsidók tartoznak a 144 000-hez?

Jel 7:4–8: „És hallottam az elpecsételtek számát: száznegyvennégyezer, Izrael fiainak minden törzséből elpecsételve: Júda . . . Rúben . . . Gád . . . Áser . . . Naftali . . . Manassé . . . Simeon . . . Lévi . . . Issakár . . . Zebulon . . . József . . . Benjámin törzséből.” (Ezek nem lehetnek a test szerinti Izrael törzsei, mivel József törzse sohasem létezett, Efraim és Dán törzsét pedig nem tartalmazza a felsorolás, továbbá a léviták a templomi szolgálatra voltak kiválasztva, de nem számították őket a tizenkét törzshöz. Lásd: 4Mózes 1:4–16.)



Róma 2:28, 29: „nem az a zsidó, aki külsőleg az, és a körülmetéltség sem az, amelyik külsőleg van a testen, hanem az a zsidó, aki belsőleg az, és az ő körülmetéltsége a szív körülmetéltsége szellem által, nem pedig írott törvénygyűjtemény által.”



Gal 3:26–29: „Ti valójában mindannyian Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusba vetett hitetek által . . . Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézussal egységben. Ezenfelül, ha Krisztushoz tartoztok, valóban Ábrahám magva vagytok, örökösök egy ígéretre való tekintettel.”



Je 14:4

"Ezek azok, akik nem szennyezték be magukat asszonyokkal; igen, ők szüzek. Ezek követik a Bárányt, bárhová megy is. Ezeket az emberek közül vették meg zsengéül az Istennek és a Báránynak"



Az, hogy a 144 000-ből álló osztály tagjai „szüzek”, nem jelenti azt, hogy szükségszerűen nem házas személyek.

A szüzesség szellemi értelemben jellemzi ennek az osztálynak a tagjait. Elkerülték a szellemi házasságtörést a világ politikájával és a hamis vallással (Jakab 4:4; Jelenések 17:5). Krisztus eljegyzett menyasszonyának tagjaiként megőrizték magukat tisztának és ’szeplő nélkülinek egy elferdült és elfajult nemzedék közepette’ (Filippi 2:15).



Gal 3:26–29: „Ti valójában mindannyian Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusba vetett hitetek által . . . Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézussal egységben. Ezenfelül, ha Krisztushoz tartoztok, valóban Ábrahám magva vagytok, örökösök egy ígéretre való tekintettel.”

2009. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
64%

Nem azt hiszem, amit a pap mond, mivel nem ismerek egy papot sem!


Sajnos nem olvastad el, mi áll az általad említett ige előtt, ebből látszik, hogy kiragadtok egy-egy igét és ezt használjátok bizonyítékként. Sajnos nektek a Biblia egy eszköz az Őrtorony állításainak igazolására, nem értitek az igét.


Mert használ ugyan a körülmetélkedés, ha a törvényt megtartod; de ha a törvényt áthágod, a te körülmetélkedésed körülmetéletlenséggé lett.

Ha tehát a körülmetéletlen pogány megtartja a törvénynek parancsolatait, az ő körülmetéletlensége nem körülmetélkedésül tulajdoníttatik-é néki?

És a természettől fogva körülmetéletlen ember, ha a törvényt megtartja, megítél téged, a ki a betű és körülmetélkedés mellett is a törvényeknek megrontója vagy.

Mert nem az a zsidó, a ki külsőképen az; sem nem az a körülmetélés, a mi a testen külsőképen van:

Hanem az a zsidó, a ki belsőképen az; és a szívnek lélekben, nem betű szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektől, hanem Istentől van.


Ha jól tudom, sátáninak tartjátok a nyelveken szólást. Ime a bibliából néhány ige:

Apcs 2,38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Márk 16,17.Azok pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben démonokat űznek; új nyelveken szólnak.

Apcs 10,46.Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent...

Apcs 19,6. És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken, és prófétálnak vala.



Lehet, hogy ezeket is kimagyarázod...

Próbálj a szíveddel közeledni Istenhez!


1978-ban a Társulat a Jel 22:12-13-ban lévő "Alfa és Ómegát" Jehovával azonosította (Isten, az Atya), de öt héttel később már Jézussal.


Az, hogy az Őrtorony Társulatnak mennyire nem sikerül helyesen értelmeznie a Bibliát, még világosabban látszik tanításbeli bukfenceiben. Először az A álláspontot tanítja, majd megváltoztatja B álláspontra, az állítva, hogy Isten "új világosságot" adott. Később mégis visszatér a régi tanításhoz (A álláspont), amit néha visszaállít a B álláspontra. Íme néhány példa:


A szodomai emberek feltámadása


1879 - Fel fognak támadni.


1952 - Nem fognak feltámadni.


1965 - Fel fognak támadni.


1988 - Nem fognak feltámadni.



Az "Úr" kiléte a Róm 10:12-16-ban


1903 - Az "Úr" Jézus.


1940 - Az "Úr" Jehova.


1978 - Az "Úr" Jézus.


1980 - Az "Úr" Jehova.



A "felsőbb hatalmak" kiléte a Róm 13:1-ben


1916 - A "felsőbb hatalmak" a kormányzatok


1943 - A "felsőbb hatalmak" Jehova Isten és Jézus Krisztus


1964 - A "felsőbb hatalmak" a kormányzatok.



A "juhok és kecskék" szétválasztása (Mt 25:31-46)


1919 - A nagy nyomorúság ideje után fog megtörténni.


1923 - Most történik, a nyomorúság előtt.


1995 - A nagy nyomorúság után fog megtörténni.



Az a kérdés, hogy a fenti tények ismeretében merhetünk-e bízni az Őrtorony Társulatban? Legalább hat alkalommal prófétált hamisan a világ végéről, és a jóslatokat a követői megfélemlítésére használta.



A Biblia szerint egyetlen hamis prófécia is hamis prófétává teszi azt, aki kijelentette. Mivel az Őrtorony Társulat hamisan prófétált az 1914, 1915, 1918, 1920, 1925 és 1975-ös éveket illetően, kétségtelenül bizonyítja, hogy hamis próféta. Ez a vallási szervezet ráadásul ismétlődően megváltoztatta a tantételeit és ellentmondott korábbi nézeteinek, mindvégig állítva, hogy kizárólagosan birtokolja az igazságot. Összhangban van ez Isten tökéletességével és szentségével?



-A „Jehova” nevet abból kiindulva, hogy eredetileg biztos benne volt a görög nyelvű Írásokban, önkényesen behelyettesíti az Úr és az Isten szavak helyére, 155 esetben akkor is, amikor nem ószövetségi idézetben fordul elő. Több Septuaginta kéziratra, valamint késő-középkori újszövetségi héber fordításra hivatkozik az Új Világ fordítás, ahol szerepel a JHVH kifejezés. Ezzel szemben az a tény, hogy több, mint ötezer görög nyelvű újszövetségi irat, vagy töredék maradt fenn, de egyik sem tartalmazza a JHVH kifejezést.


Minden volt Jehova Tanúja az írásaiban megemlíti, hogy már a legelején feltűnt nekik, hogy milyen szájbarágósan etetik őket „az Igazsággal”.



Ezt mondta Jézus:

Mát 10,8. Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, démonokat űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok.

Márk 16,15. És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.


De Ti nem ezt teszitek, ebből csak az maradt meg, hogy kettesével jártok!


Mát 15,14. Hagyjátok őket; vakoknak vak vezetői ők: ha pedig vak vezeti a vakot, mind a ketten a verembe esnek.

2009. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos nincs lehetőség arra, hogy itt beszéljünk meg minden Biblia verset vagy rágalmazást. Viszont annyit elmondanék (mert látszik, hogy nem jártál utánna), hogy Jehova Tanúi nem a világvégét jósolták meg 1914-re, hanem egy forduló pontra egy jelentőségteljes időpontra hívták fel a figyelmet (amit néhányan félreértettek). A többi időpont meg amit írtál azokban az időkben a hitehagyottak 'találták' ki, hogy jön a vég és terjesztették is...


Végezetül:

Csak annyit tudok mondani neked, hogy mielőtt írsz valamit, mindig kutass utánna, hogy tényleg igazak-e azok a szavak, ne mások 'kitaláliciójára' vagy félreértésére hagyatkozz.


SZÍVESEN FOLYTATNÁM VELED A BESZÉLGETÉST, DE EZ A TÉMA NEM ARRA VALÓ. LÉGYSZÍVES TOVÁBBÁ A "Mi az, hogy valaki a Jehova Tanúja?" TÉMA CÍMMEL KAPCSOLATBAN ÍRJ HOZZÁSZÓLÁST.

KÖSZÖNÖM MEGÉRTÉSEDET!



Tesszalonika2 11:12

11: Ezért engedi hát az Isten, hogy tévelygésnek munkálkodása érje el őket, hadd higgyék el a hazugságot, 12: hogy mindannyian megítéltessenek, mivel nem hitték az igazságot, hanem az igazságtalanságban lelték kedvüket.

2009. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
30%

""Ezt mondta Jézus:

Mát 10,8. Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, démonokat űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok.""

------------------------------------------------------------


A Máté 10:5 versében ez áll: "Ezt a tizenkettőt küldte el Jézus, és a következő utasításokat adta nekik:"


Tehát láthatod, hogy a Te általad idézett Biblia versben Jézus az első században élő 12 apostolhoz szólt, nem pedig nekünk, Isten követőinek.



Az 1korintusz 13:8 verséből pedig kiderül, hogy ezek megszűntek az apostolok halála után.


"A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva."



A Biblia nem tanítja azt, hogy a manapság véghezvitt "csodák vagy gyógyítások" Istentől származnának.



Máté 7:22,23

22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!

2009. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
81%

Ezek nem vádak, hanem tények. Az Őrtorony szervezet próbálja eltüntetni a bizonyítékokat arra, hogy ők hamis próféták, de kevés sikerrel. Nézzél nyugodtan utána!

Amit előbb leírtam, azok bizonyítékok. Azt ugye nem állítod, hogy kivált tagok folytatták az Őrtorony írását???


Neked egy szervezettel van kapcsolatod, nekem Istennel!

1Ján 2,18. Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok, eljő, így most sok antikrisztus támadt; a honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra.


1Ján 2,22. Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.


1Ján 4,1. Szeretteim, ne higyjetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a lelkeket, ha Istentől vannak-é; mert sok hamis próféta jött ki a világba.

2. Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

3. És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.


2Ján 1,7. Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus.


Előttem lévő mondá:

Az 1korintusz 13:8 verséből pedig kiderül, hogy ezek megszűntek az apostolok halála után.

Én: Hát csak ennyi időre küldte volna el az Isten az ő Lelkét, aki által van pl. a nyelveken szólás?

Idézem az Igét:

1Kor 3:18- Senki se csalja meg magát. Ha valaki azt hiszi, hogy bölcs ti köztetek e világon, bolond legyen, hogy bölcscsé lehessen.

Ez nem bizonyítja az állításodat, hanem csak azt, hogy kiragadsz egy Igeszakaszt és felhasználod az állításaid igazolására. Nagyon kevés sikerrel.

Ha valaki ismeri az Urat, akkor a Jehova Tanúi nem tudják megtéveszteni.

Válaszoljanak az Igék!

Apcs 2,38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.


Jak 5,16. Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.


Róm 10,9. Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.


Luk 24,47. És prédikáltatni az ő nevében a megtérésnek és a bűnök bocsánatának minden pogányok között, Jeruzsálemtől elkezdve.


1Kor 14,39. Azért atyámfiai törekedjetek prófétálásra, és a nyelveken szólást se tiltsátok.


Márk 16,17. Azok pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.


Pünkösd előtt:

5. Hogy János ugyan vízzel keresztelt, ti azonban Szent Lélekkel fogtok megkereszteltetni nem sok nap mulva.



Pünkösdkor:

Apcs 2,4. És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok.


1Kor 3,16. Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?


Apcsel 2:33 Annakokáért az Istennek jobbja által felmagasztaltatván, és a megígért Szent Lelket megnyervén az Atyától, kitöltötte ezt, a mit ti most láttok és hallotok.


Apcs 8,15. Kik mikor lementek, könyörögtek érettük, hogy vegyenek Szent Lelket


Apcs 8,17. Akkor kezeiket reájuk veték, és vőnek Szent Lelket.


Ef 1,13. A kiben ti is, minekutána hallottátok az igazságnak beszédét, idvességetek evangyéliomát, a melyben hittetek is, megpecsételtettetek az ígéretnek ama Szent Lelkével


1Thess 4,8. A ki azért megveti ezeket, nem embert vet meg, hanem az Istent, a ki Szent Lelkét is közlé velünk.


Luk 12,10. És ha valaki valamit mond az embernek Fia ellen, megbocsáttatik annak; de annak, de a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, meg nem bocsáttatik.


Luk 12,12. Mert a Szent Lélek azon órában megtanít titeket, mit kell mondanotok.


2Tim 1,14. A rád bízott drága kincset őrizd meg a bennünk lakozó Szent Lélek által.


Tit 3,5. Nem az igazságnak cselekedeteiből, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által

Zsid 10:

14. Mert egyetlenegy áldozatával örökre tökéletesekké tette a megszentelteket.

15. Bizonyságot tesz pedig erről mi nékünk a Szent Lélek is, mert minekutána előre mondotta:

16. Ez az a szövetség, melyet kötök velök ama napok után, mondja az Úr: Adom az én törvényemet az ő szíveikbe, és az ő elméjökbe írom be azokat,

17. Azután így szól: És az ő bűneikről és álnokságaikról többé meg nem emlékezem.

18. A hol pedig bűnök bocsánata vagyon, ott nincs többé bűnért való áldozat.


Zsid 2,4. Velök együtt bizonyságot tevén arról az Isten, jelekkel meg csodákkal és sokféle erőkkel s a Szent Léleknek közléseivel az ő akarata szerint.


Jézusból isteni mivolta:

Márk 5,30. Jézus pedig azonnal észrevevén magán, hogy isteni erő áradott ki belőle, megfordult a sokaságban, és monda: Kicsoda illeté az én ruháimat?


Róm 15,6. Hogy egy szívvel, egy szájjal dicsőítsétek az Istent és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyját.


2Kor 11,31. Az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, a ki mindörökké áldott, tudja, hogy nem hazudom.



Kol 1,3. Hálát adunk az Istennek és a mi Urunk Jézus Krisztus Atyjának, mindenkor ti értetek könyörögvén,


Adjon az Isten a JT-nak megtérést az igazság megismerésére.

2Tim 2,25. A ki szelíden fenyíti az ellenszegülőket; ha talán adna nékik az Isten megtérést az igazság megismerésére


(egyeseknek ide helyezhetném az egész Ó és Újszövetséget,de egy-egy Igével megtagadná az Istennek szent beszédét.)

2009. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
16%

Akkor megkérlek arra, hogy írd le ide melyik vallási szervezethez (vagy netán szektához) tartozol!?

Köszönöm!

2009. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes reakció ez Isten Igéjére. Nem egy szervezet állásponját, gondolatait továbbítom ill. képviselem, hanem Isten Igéjét. Ne egy-egy Igét ragadj meg és helyettesítsd számodra kedvező kérdéshez, hanem összefüggésében olvasd. Nem azért van Igékre bontva...


Nem az a téma, hogy én melyik vallási szervezethez tartozom...(Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!)


Büszke vagyok a gyülekezetemre, de szerintem Te azért tetted fel a kérdést, hogy negatív véleményt nyílváníts róla, ezzel bizonyítva a Te igazad. Úgyhogy szerintem se a kérdés, se a válasz nem illik ide.


Ui.:

-Ha szeretnél többet megtudni Istenről és Jézusról, aki szintén Isten (Szentháromság), akkor nyisd meg a szíved Őelőtte és ne egy szervezetnek higyj...


-Vagy nyiss egy olyan témát, ahol ez belefér....


Ján. 20:27. Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő.

28.És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!

2009. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
35%

Először is leszögezném, hogy nem vagyok Jehova Tanúja, de rendszeresen eljárok az összejövetelekre.


Előző válaszolónak: Előkerestem neked a zöld "Jehova Tanúi Isten királyságának hírdetői című" (Jehova Tanúi kiadványa) könyvet (biztos tudod melyik az hisz gondolom már megvizsgáltad).

A 629. oldalt a "Szükségessé válik a tantételbeli nézetek finomítása" cím alatt bővebben kifejti, miért váltak szükségessé.


Már az első mondat ellentmond az egyik válaszodnak miszerint "Az Őrtorony szervezet próbálja eltüntetni a bizonyítékokat arra, hogy ők hamis próféták, de kevés sikerrel.".

Így hangzik: "Jehova Tanúi nyíltan elismerik, hogy Isten szándékával kapcsolatos nézetük számos kiigazításon ment keresztül az évek során..."

(másfél odalas cikk ezért nem rakom be ide).



Mindenki: Sikerült végig olvasnom az egész topic-ot és megvizsgáltam az összes 'rágalmat' ami Jehova Tanúival kapcsolatban elhangzott. Kutatásaim során egyre több bizonyítékot találtam arra, hogy ezek a rágalmak tévesek vagy esetleg kitaláláción alapulnak. (a Biblia versek helytelen értelmezésére is találtam...)

Ez idő alatt sokat fejlődtem amit elsősorban Nektek köszönhetek, és a hitem is erősödött affelől, hogy valóban Jehova Tanúi az IGAZ vallás.


Bízom benne, hogy Jehova mindenkit, akik tiszta szívvel szeretné megismerni őt, segít elvezetni az angyalai által az egyetlen IGAZ valláshoz.


Ez az utólsó válaszom ebben a topic-ban, tehát az elkövetkezendő kérdésekre, kritikákra, rágalmakra nem fogok tudni válaszolni (ennek több oka is van...).


Sziasztok!

2009. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!