Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Megbocsát...

Kedves keresztények! Megbocsátható Isten szemében a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés
Világi családba születtem, nevelkedtem, de a legjobb barátom hatására 16-17 éves koromban megtértem. Azonban azóta rengeteg megpróbáltatás ért, kiszakadtam a támogató közösségemből (IFI), mert más városba mentem suliba, utána meg még ugyan, mert elkerültem egyetemre egy szintén más városba... Ezeken a helyeken rengeteg kísértés ért engem és nemrég elkövettem egy végzetes bűnt: házasság előtt szexeltem egy olyan lánnyal, akit épp aznap ismertem meg tinderről... Ez kicsit ironikus, mert a környezetemnek mindig azt sugallom, hogy a megtérés jó dolog és keresztényként is viselkedek. És ez valóban így is van... Azonban ezzel a cselekedettel teljesen ellent mondtam Istennek, az Ő Szent Írásának... Vajon ezek után még van megbocsátás? Már imádkoztam ezért Isten színe előtt és nagyon, de nagyon megbántam, amit tettem. Ennek ellenére nem hagy nyugodni a gondolat, hogy így talán nem jutok a mennybe, hiszen ez egy megbocsájthatatlan bűn Isten szemében...

2022. szept. 10. 12:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
Kedves kérdező! Tiszteletben tartom a te nézeteidet. Mivel, mások is olvassák a Gyakorit, talán elgondolkoznak és felnyitja a szemüket a vallás körüli szemfényvesztés. Az embereknek kell a hit, mert gyengék. Segíts magadon, az Isten is megsegít, de csak akkor! Aki bűnbe esik, pokolra jut. Már itt kialakítanak egy félelmet az emberekben, pedig a pokolban van a termálfürdő. Jó csajokkal lubickolhatsz a különféle hőmérsékletű kalandokba, sok ismerőssel találkozhatsz!🤣👍🤔
2022. szept. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha megbántad és imádkoztál Istenhez akkor megbocsátott neked. Már az itteni kérdésed feltevése előtt.
2022. szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
Minek teszel fel olyan kérdést, amire tudod, mi lesz a válasz?
2022. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A lány nem fog megbocsátani, ha terhes lett tőled! Ezen már Isten tudna csak segíteni!🤣👍
2022. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

9 -az idézeted a vakhitnek erősít be - ennek az áldozata vagy te is!

Ha megbánod, nem kerülhetsz a pokolba - lásd az 5 választ!

Én mindig szakítok 5 percet egy kettyintés után arra, hogy megbánjam...

2022. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nyugi nyugi semmi agály! A Pokol bezárt! Spórolnak a fűtéssel,nincs gáz! Most home ofice van, otthon teszik az életüket pokollá.🤣👍😪
2022. szept. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%
Isten a Szentlelek karomlason kivul mindent megtud bocsatani csak oszinten kell megbannod
2022. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
24%

A Teremtő azt mondá: szaporodjatok!

Hát, dugás nélkül elég nehéz megfelelni neki!

2022. okt. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Isten minden bűnt megbocsát, amit őszintén megbánnak. Magad írod, hogy megbántad tettedet, így nincs mitől félned. Ha katolikus vagy, bátran gyónd meg, teljesen biztos lehetsz Isten bocsánatában. Maga Jézus mondta, mikor tanítványai kérdezték: hányszor kell megbocsájtani, hogy nemcsak hétszer, hanem hetvenszer hétszer. Tehát akárhányszor. Isten minden bűnbánót irgalmas szívvel fogad.


Szent Fausztinának mondta:


"Egy lélek se féljen közeledni hozzám, még ha a bűnei skarlátpirosak lennének is. Irgalmam oly nagy, hogy sem az angyali, sem az emberi értelem nem bírja kikutatni az egész örökkévalóságon át. Minden, ami csak létezik, irgalmamból származik. Az örökkévalóságban minden lélek irgalmamról és szeretetemről fog gondolkodni."


"Hirdesd, hogy Isten legfőbb tulajdonsága az irgalom. Kezem minden művét

irgalmasságom koronázza meg."


[link]

2023. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!