Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kistesóm valamiért folyamato...

A kistesóm valamiért folyamatosan Úr Istent és Jézust bántja. Szeretnék segíteni rajta hogy jobb útra térjen. Hogyan tehetném?

Figyelt kérdés
Ő 13 éves, én 16. Én magam nagyon vallásos vagyok, szóval többször látta már hogy imátkozom, meg róluk beszélek, ami szerinte elég cringe (jól ki is röhög ilyenkor, de most nem ez a lényeg). Eddig nem is lenne baj, ha nem káromolná Őket, amikor elb*sz valamit, vagy parodizálja őket meg a Bibliát csak mert rossz kedve van. Ő sajnos nem tudja felfogni 13 éves létére hogy ez szépen szólva nagyon nem ajánlott. Mit tegyek?

2022. szept. 25. 20:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim válasza:
84%
Tulajdonképpen ha nem fogadod el a véleményeket, ne kérdezz.
2022. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
81%

"ez az oldal tényleg meg van szállva"

Jót röhögtem :D Nem a tesódnak kell segítség, hanem neked.

2022. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
85%

Isten az isten, mindenható meg minden: mégis mi baja lesz attól, hogy csúnyát mond rá?

Vagy inkább neked rossz?

2022. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
98%

"Vagy inkább neked rossz?"

Igen, neki. Minden vallásosnak rosszul esik, ha valaki káromolja Istent.

2022. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
85%

Én meg úgy gondolom aki csak egy kicsit is vallásos, az TUDJA, hogy az Úristent egybe írjuk, az Istent meg nagy betűvel.

Még én is tudom, pedig nem vagyok vallásos.

2022. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
92%

"úgy gondolom aki csak egy kicsit is vallásos, az TUDJA, hogy az Úristent egybe írjuk, az Istent meg nagy betűvel"

Tévedsz, nagyon sok olyan vallásos ember van, akinek csapnivaló a helyesírása. A kettőnek kb. semmi köze egymáshoz. Amúgy is lehet, hogy még csak nem olyan régóta vallásos valaki, így egy csomó minden még nem tudatosult benne, hiszen nem látott elég sok vallásos szöveget se.

2022. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete a kistesó nem akart véletlenül áttérni a zsidó hitre, csak akkor még 5 éves volt?
2022. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
25%
Mond el nekik hogy jézus az aki meghalt ő érte a kereszten és ő àltal lessz örök élete
2022. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
30%
Azt tudjuk hogy 21. században élünk, és még mindig rengeteg hülye van, aki hülyébbnél hülyébb istenekben hisz! Az olyan tróger disznók mint orbán, pedig ezzel fogják meg a népet örök rabszolgájuknak! De csak higgyetek, és szolgáljatok. Nektek biztosan van kit!
2022. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 Darius- ***** válasza:
87%

Igazad van, nem szép. De nem azért, mert nem vallasos. Én sem vagyok az. De mivel te hiszel benne sérti ezzel a hited és onérzeted.

Magyarazd el neki a helyzetet. Ha mégsem érti meg és csinalja ird ujra ki a kérdést, akkor mar drasztikusabban kell fellépned, ha az eset gyakori. Nem hagyhatod, hogy rad eroszakolja a véleményét. A vallas, Isten egy olyan dolog, amit nem tudunk van-e vagy nincs. Nincs bizonyiték egyik oldalon sem. Ezért nem kell idomulni mashoz, ha ugy tartod jonak higyj Istenben.

2022. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!