Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mivel egy nagyon lusta ember...

Martin..... kérdése:

Mivel egy nagyon lusta ember vagyok ezért soha nem tudtam folyamatosan edzeni úgy hogy ne hagytam volna ki napokat, heteket. Hogyan vagy mivel tudnám magam motiválni? (valamiért nálam a zene nem segít)

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ahhoz is motiváció kell, hogy elkezdd, akkor offold. Semmi gond, nem mindenkinek való a konditerem, egyáltalán nem kötelező mindenkinek gyúrni, hiába divat pár éve. Emiatt ne szorongj, szimplán a súlyzós edzést nem neked találták ki. Keress olyan sportágat, ahol már az edzés gondolatától is motivált vagy, és menni akarsz, csinálni akarod.

Motiváció a testépítésben azoknak kell, akik már csinálják X éve, eljutottak egy adott szintre, és ott már olyan sokoldalú fókusz kell több szempontból a továbbjutáshoz, hogy motiváció nélkül a sportoló nem bírja. Ha már ahhoz is motiváció kell neked, hogy felvedd a melegítőt, és lemenj a konditerembe, akkor szerinted mi lesz jövőre? Vagy 5 év múlva? Vagy 10 év múlva? Vagy 20 év múlva? Már a jövő héten nem fogod csinálni, írjunk itt neked bármit is. Találd meg azt a sportágat, ahol a motiváció maga az edzés.

Én is erőltettem anno, hogy nekem márpedig bokszolónak kell lennem, hiszen a családban minden férfi bokszoló volt, úgyhogy ez nekem is kötelező. Kedvetlenül mentem le az összes edzésre, csomó tréninget el is lógtam, szarul teljesítettem, nem fejlődtem, nem voltam motivált, abbahagytam, megint újrakezdtem, megint abbahagytam, megint újrakezdtem. Van ennek értelme? Nincs, mert így mennek kukába az éveid. Rájöttem, hogy engem az erőemelés vonz, ez az én világom, ebben találom meg magam, ebben vagyok jó, ehhez nekem nem kell motiváció, mert hajt az egész magától. Neked is ezt kell megtalálnod valamiben.

Egyébként a legtöbbször azok az emberek járnak a te cipődben, akik nulla naprakész tudással, nulla infóval, nulla képzettséggel nekiállnak mell-bicepszezni, gépeket rángatni, durrantgatni, pumpálgatni, izolálgatni, maszatolni, és mivel nem teljesítmény alapon állnak az testépítéshez, hanem azt várják, hogy edzésről edzésre nőjjön a bicepszük, ezért persze, hogy hamar demotiváltak lesznek, ugyanis a body building nem így működik. Ha jó helyről szereznél információkat, képben lennél a súlyzós edzés és a sporttáplálkozás témájával, teljesítmény alapon közelítenéd meg a dolgot, reális célokat tűznél ki, akkor egyből látnád értelmét annak, hogy lemenj a konditerembe és dolgozz. Ha az ember csak bohóckodik gyúrás címszó alatt, akkor nyilván ahhoz is motiváció kell, hogy megvedd a kondibérletet.

2022. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez már nem nagyon lehet hozzátenni, az előttem lévő sporttárs leírta a lényeget.
2022. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!