Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kistesóm valamiért folyamato...

A kistesóm valamiért folyamatosan Úr Istent és Jézust bántja. Szeretnék segíteni rajta hogy jobb útra térjen. Hogyan tehetném?

Figyelt kérdés
Ő 13 éves, én 16. Én magam nagyon vallásos vagyok, szóval többször látta már hogy imátkozom, meg róluk beszélek, ami szerinte elég cringe (jól ki is röhög ilyenkor, de most nem ez a lényeg). Eddig nem is lenne baj, ha nem káromolná Őket, amikor elb*sz valamit, vagy parodizálja őket meg a Bibliát csak mert rossz kedve van. Ő sajnos nem tudja felfogni 13 éves létére hogy ez szépen szólva nagyon nem ajánlott. Mit tegyek?

2022. szept. 25. 20:29
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
70%

55:

Igen a káromkodás sajnos megszokásból ered. Szülőktől, baráti körtől átveszi az ember a szavuk járását, és gondolkodás nélkül használja. Viszont a kimondott szavak akkor is visszahatnak az ember tudatalattijára. Nem mindegy milyen szavakat használ az ember gyakran. A beszéd visszahat a gondolkodásra.

2022. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
74%

Küldj már erről valami forrást légyszi, mert anélkül ez csak ezo blabla.

Mégis, mire hat vissza a tudatalattiban a káromkodás?


Veled ellentétben arra viszont tudnék tudományos kutatást mutatni, ahol a káromkodás összefüggésben van a magasabb intelligenciával.

2022. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
14%

62:

Ez nem intelligencia, hanem kultúráltság kérdése. Amúgy érdekes volna, ha ilyen egyszerű lenne fejleszteni valakinek az intelligenciáját, hogy rászoktatjuk a mocskos beszédre. :-)

Tudom vannak káromkodós emberek, akik magukat csak szabad szájúnak tartják. Szerintem egyszerűen felesleges. Vannak akik folyamatosan használják a mocskos szavakat, ettől szabadabbnak érzik magukat. De olyat még nem láttam, hogy valaki tudatosan erre tanította volna gyerekét. Érdekes.

A másik, hogy ha a környezetünkben valakit zavar a csúnya beszéd, akkor elég önző dolog ha nem vagyunk rá tekintettel. Lassan ott tartunk a mai világban, hogy már az önzés és az arrogancia se negatív tulajdonságok. Ilyen alapon akkor nincs is értelme erről beszélgetni.

2022. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
75%

63 (nem a 62es vagyok)


"Amúgy érdekes volna, ha ilyen egyszerű lenne fejleszteni valakinek az intelligenciáját,"

Nem írta azt hogy fejleszti az intelligenciát.


"De olyat még nem láttam, hogy valaki tudatosan erre tanította volna gyerekét. "

Ilyenről hol volt szó?

2022. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
68%

"hanem kultúráltság kérdése"

Leírni sem tudod helyesen azt, hogy kulturált....


Az meg egyértelműen mutatja a tudományos életben való jártasságod, hogy azt hiszed, a káromkodás fejleszti az intelligenciát. Ezt senki nem sugallta. Azt írtam, hogy az intellogens emberek általában többet káromkodnak.



"A másik, hogy ha a környezetünkben valakit zavar a csúnya beszéd, akkor elég önző dolog ha nem vagyunk rá tekintettel"


Ha a környezetemben valakit zavar, akkor ezután ne legyen a környezetemben. Nem nekem kell alkalmazkodnom mindenki ízleséhez, ha valaki nem szereti a piros színt, nekem kell kidobnom az összes piros ruhám? Ha valakit zavar, hogy tájszólásom van, akkor hagyjak fel vele? És ha valakit az zavar, hogy én húst eszek, akkor legyek rögtön vega? Idióta egy gondolatmenet.

2022. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!