Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet egy vallást...

Hogyan lehet egy vallást hirdetni?

Figyelt kérdés
Mivel lehet az emberek véleményét megváltoztatni a hitükkel kapcsolatban?

2022. okt. 7. 00:07
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
83%

#10

Ott a pont.


#7

Én elfogadok, hogy ezek létezhetnek materialistaként, de van bármel, bizonyítékod?

2022. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%

Szent Szellem a kulcs, Ő ismeri Istent


[link]

2022. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
30%
#10, #11 A példámat sem értettétek meg. Okkal hivatkoztam a látásra, amire egy vak ember nem képes, nem pedig a tapintásra, amire ugyan úgy képes mint az aki lát. Ha pulcsi helyett a fényt hoztam volna fel példának, mivel hárítottad volna rám a bizonyítási kényszert? Hiszen a fénynek is van színe, de nem tapintható. Nem tudom hogy lehetne neki bizonyítani, hogy a fény létezik.
2022. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 NTBS ***** válasza:
100%
Többféle módon, de fontos, hogy akik hallják legyenek nyitottak.
2022. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
4%
Nekem már sehogy. Megjártam az katolicizmust, és az adventizmust is. Ateista lettem, és határozott véleményem van a kereszténységgel kapcsolatban. Nem, soha nem mennék oda vissza.
2022. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Demion ***** válasza:
85%

#13

"A példámat sem értettétek meg. Okkal hivatkoztam a látásra, amire egy vak ember nem képes, nem pedig a tapintásra, amire ugyan úgy képes mint az aki lát."


Ez egy meglehetősen önkényes példa, de akkor már én is mondok egyet. Ha egy klausztrofóbiást felküldesz egy liftben a tizedik emeletre, akkor ő arról fog beszámolni neked, hogy a lift falai elkeztek közeledni hozzá és össze akarták préselni. Szó szerint látta a szemeivel ahogy a falak összezárnak és egyre szűkül a hely a liftben. Az emberi agy már csak ilyen, láttat és érzékeltet velünk olyan dolgokat, amik nincsenek.

A kérdés, hogy vajon mi vagyunk a vakok, akik nem látnak valamit, ami ott van, vagy te vagy az, aki olyasmit vélsz látni, ami igazából nincs.

2022. okt. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
30%
#16 A vakok országában a félszemű ember a király? Vagy csak egy bolond aki olyasmit érzékel és vél látni, ami igazából nincs?
2022. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

16


"Ha egy klausztrofóbiást felküldesz egy liftben a tizedik emeletre, akkor ő arról fog beszámolni neked, hogy a lift falai elkeztek közeledni hozzá és össze akarták préselni. Szó szerint látta a szemeivel ahogy a falak összezárnak és egyre szűkül a hely a liftben."


nem teljesen :-)

a klausztrofobias nem ezt latja, hanem pl. nagyon fél, hogy elakad a lift, és nem tud kiszállni, hogy elfogy a levego

a klausztrofóbia egy szorongásos probléma

ezzel sokat nem tettem a vitához, csak mondom, hogy nem jó a példa

2022. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Demion ***** válasza:
69%

18

Jó, akkor helyettesítsünk be a példába bármilyen képzelgéssel járó állapotot, a lényeg ugyanaz.

2022. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
48%

Hát mert szerinted az istenhit "képzelgés" - ezt akarod mondani.

De lehet, hogy van olyan, hogy egyesekben van spirituális érzékenység (avagy spirituális "intelligencia"), másokban meg nincs. Es akiben van, olyan dolgokat érez és ért meg, amit mások nem.

Minden attól fugg, melyik irányban vagy elfogult, és hogy szeretnéd hallani.

2022. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!