Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vagy a liberalizmus...

Az iszlám vagy a liberalizmus jelent nagyobb veszélyt a kereszténységre?

Figyelt kérdés
Korábbi kérdésnél belefutottam egy olyan válaszolóba aki a liberalizmussal és LMBTQ ideológiával azonosul. Kijelentette hogy ő befogadóbb a keresztényekkel mint a én mint muszlim vallást követő. Kíváncsi vagyok keresztények véleményére. Hogy látjátok, szerintetek az iszlám vagy a liberalizmus jelent nagyobb veszélyt a kereszténységre? Veszély alatt azt értem hogy egy keresztény önszántából a liberalizmus hatására ateista lesz, vagy az iszlám hatására önszántából muszlim lesz.

2022. okt. 11. 09:47
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hol. Nyugaton nyilván nem az iszlám elnyomás lesz a probléma, de egy közel-keleti keresztény számára az iszlám lesz a fajsúlyosabb, ami miatt az ott élő keresztények száma az utóbbi 100 évben töredékére csökkent.
2022. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

#40

Az állítás ez volt: "de szerintem továbbra sem azért fideszesek a katolikus hívek elég nagy arányban, mert a katolicizmust a fidesz hozta volna létre, hanem azért, mert a baloldali propaganda annyira vérforraló, hogy ezt eredményezte"

Idézed a szövegből, hogy hol szerepel a jobboldalra húzás. Ha nem sikerül, akkor legyen annyi gerinced, hogy beismered, hogy most hazudtál.


De ha már itt tartunk. Az érved azért sem állja meg a helyét, mert egyébként a fidesz harmadikutas fasiszta és nem jobboldali.

Magyarország 3 tömb van a politikában, ami jobboldalra tehető:

Mihazánk: szélsőjobb

Jobbik: mérsékelt jobb.

MZP: méréskelt jobb.


"elsősorban a baloldal egyházellenes politikájának és rákosista örökségű narratíváinak is"

Most azt írtad le, hogy a vallásos emberek hülyék ,mivel nem azt veszik figyelembe, hogy most mit mond valaki, hanem azt, hogy valaki, aki régen azonos politikai oldalon volt, de adott esetben tök más ideológiát képviselt, az mit mondott.

Tőlem elfogadhatjuk, hogy szellemi fogyatékosok a vallásos emberek, és indulhatunk innen, de szerintem ez a feltevésed eléggé félrevinne minket.


"papok agymosó politikai hittérítést tartanak azzal, ha mondjuk az abortuszt kevésbé toleráló politikákkal értenek egyet"

Ha ez igaz lenne, akkor senki nem járna egyházba.

Azért keresik az emberek az egyházi vezetőket, mivel a szemükben tekintélyük van, ezért amit mond az egyházi vezető, az követendő példává válik.

2022. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%
hiába koptatod a szádat, nézd már meg mit műveltek a kommunisták a katolikus egyházzal még rendszerváltás után is
2022. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

"Azért keresik az emberek az egyházi vezetőket, mivel a szemükben tekintélyük van, ezért amit mond az egyházi vezető, az követendő példává válik."


ez inkább a balos bizniszegyházakra igaz

a saját magát istennek képzelő donáth lászlóra pölö

2022. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

#43

Jó, te egy elég jó érv amellett, hogy értelmi fogyatékosokként kezeljük a vallásos személyeket.

De egyébként semmi olyat nem írtam, ami az állításodnak ellentmondana.


Viszont ilyet én is tudok.

Nézd már meg az egyház mit művelt a középkor során a tudósokkal, akik felfedeztek valamit, ami szembe ment az egyházi tanításokkal, így mindenki aki diplomás és vallálos az disszociatív személyiségzavarban szenved.

Persze csak a te logikád szerint.


#44

Jah, véletlenül se köpködtek Hodász atyára, amikor azt mondták a magyar egyházi személyek, előtte érdekes módon semmi gond nem volt vele.

Szóval most csak szimplán hazudtál egyet.

2022. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%
te is vallásos vagy csak te a rákosi propagandát követed vallásosan
2022. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%

#46

Ez már a sokadik érvelési hibád, szóval a szokásos részt ugorjuk és...

...nem, veled ellentétben, én semmilyen propagandát nem követek. Tudod, akinek agya van, annak erre nincs szüksége.

2022. okt. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 NTBS ***** válasza:
0%
A liberalizmus. Ha nem lenne az iszlám bevándorlást is meg lehetne fékezni Európában.
2022. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

Szép kis keresztények a fideszesek, némi ízelítő róluk:


Borkai prostizott, csalta az asszonyt

Szájer melegorgián vett részt, csalta az asszonyt

Szijjártó azt hazudta, hogy dolgozik, miközben egy nyaralt egy jachton, amit megvesztegetést gyanánt kapott kölcsön.

Varga Judit hazudott arról, hogy magyar ellenzéki civileket is lehallgatnak a Pegasus kémprogrammal, és jogtalanul vette fel a CSOK-ot.

Gulyás Gergely valószínűleg meleg, vagy mégis kinek tartogatja magát 41 évesen?

Orbán Viktor folyton hazudik....

De napestig lehetne sorolni a bűneiket.

2022. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
16%
A liberalizmus vallásellenes. Az iszlám viszont vallásszabadságot hirdet. Meg lehet nézni hogy az utóbbi néhány évben milyen rohamosan csökken Magyarországon a keresztények száma, de a 150 éves török uralom alatt keresztény maradhatott az ország.
2022. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!