Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vagy a liberalizmus...

Az iszlám vagy a liberalizmus jelent nagyobb veszélyt a kereszténységre?

Figyelt kérdés
Korábbi kérdésnél belefutottam egy olyan válaszolóba aki a liberalizmussal és LMBTQ ideológiával azonosul. Kijelentette hogy ő befogadóbb a keresztényekkel mint a én mint muszlim vallást követő. Kíváncsi vagyok keresztények véleményére. Hogy látjátok, szerintetek az iszlám vagy a liberalizmus jelent nagyobb veszélyt a kereszténységre? Veszély alatt azt értem hogy egy keresztény önszántából a liberalizmus hatására ateista lesz, vagy az iszlám hatására önszántából muszlim lesz.

2022. okt. 11. 09:47
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%

igy altalanossagban megfogalmazva egyik sem

az 1800-as evek eleje ota letezik liberalis keresztenyseg, tehat az, hogy

"egy keresztény önszántából a liberalizmus hatására ateista lesz"

nem tomegjelenseg

arrol sem tudok, hogy vallasukat gyakorlo keresztenyek tomegevel ternenek at az iszlamra barhol

mindketto elofordul, de "veszelyt" nem latok

2022. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
51. A manicheista kereszténység többekközt így szűnt meg.
2022. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
Egyik sem veszélyes a másikra. Nincs veszélyesebb, mint az emberi hülyeség! Amikor ott lát ellenséget, ahol a testvérét kellene látnia!
2022. okt. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

53. Isten: Ne ölj!

Random rövidtávú memóriával bíró hittudós aki csak az utolsó szóra emlékszik: Hmm hívek és most isten nevében öljünk.

2022. okt. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, hogy a kultúrmarxistákig a liberálisok nem gondolták a kereszténységet a liberalizmussal összeegyeztethetetlennek


hogy mit nem mondjak a felvilágosodás számos alakja volt elég erőteljesen vallásos pl Newton, Adam Smith maga teológus is volt, a modern bológia elképzelhetetlen lenne Mendel nélkül

szóval hagyjuk ezt a marxista történelemhamisítást, hogy voltak a hülyék meg a vallási dolgokon felülemelkedő tisztánlátók

2022. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Kedves #9-es! Szeretném elmondani, hogy a mai értelemben vett "liberális" embernél kevés beszűkültebb van...(ma magukat liberálisnak valló emberek többségére értem) Egyáltalán nem nyitottabbak, csupán a saját eszmerendszerükbe akarják önellentmondásokat megtűrve belenyomorítani a világot.


Másrészről a keresztény vallás (pl. katolikus) egyáltalán nem mutat ütközést a tudományokkal, épp ellenkezőleg. (Mai helyzetet tekintsünk.)


Egy harmadik dolgot szeretnék felvetni. A hitet képes egy ember egyedül gyakorolni, vallást nem. A vallás erős feltétele a közösség, a hovatartozás.


Valamint köszönöm, hogy kommented végén kitértél a liberális definíciókra, ez nagyon ideillő, szuper :)


Legyen szép napod!

2022. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
A mesterséges ellentétkeltések jelentenek nagyobb veszélyt. Az egykönyvúség, a gyűlölet. Ebből a szempontból inkább a "liberalizmusra" tenném a voksot. Fontosnak tartom viszont megemlíteni, hogy nem túl szerencsés definiálatlanul beszélni a liberalizmuson, mert mindenki mást ért / mást akar érteni alatta...
2022. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!