Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelt ember lehet...

Megkeresztelt ember lehet ateista, ha nem hisz istenben?

Figyelt kérdés

2022. okt. 18. 12:30
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bőven
2022. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem kétszer is megkereszteltek. Gyermekkorban a Római Katolikus Egyházban, és volt felnőttkeresztségem is, a Hetednapi Adventista Egyházban.


A két keresztség ellenére idővel ateista lettem.

2022. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, voltak és vannak is így jópáran.
2022. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 qkker1 ***** válasza:
100%
Persze, jópáran vagyunk így.
2022. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem apai nagyanyám kérésére megkereszteltek, mikor már nagyon beteg volt.

A szüleim nem akartak ellentmondani neki, ha ez megnyugtatta.

Ettől függetlenül ateista vagyok.

Mikor csecsemőként megkereszteltek, nemigen lehetett beleszólásom a dolgokba, de haldokló nagyanyám ettől megnyugodott. A szüleim (és ma már én is) úgy gondoljuk, hogy ez nem oszt, nem szoroz abban, hogy hívők leszünk vagy ateisták.

Én speciel nem tartom azt a vizet szenteltnek, maradok ateista.

Nem hiszek semmiféle balzsmban vagy csodában, az istenekről nem is beszélve.

Végső fokon mit számít három csöpp (állítólag) szentelt víz?

2022. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Apum azt mondta, hogy az nem ateista, de én is úgy tudom, hogy azokat ateistáknak hívják
2022. okt. 18. 16:11
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6


Apukád rosszul tudja. A gyerekkori keresztségnél az embernek választási lehetősége sincs.

A felnőttkori keresztség után meg változhat az ember nézete, ahogyan velem is történt: nem hiszek már Istenben, meggyőződésem szerint az Univerzum spontán módon alakult ki. Mi ez, ha nem ateizmus? #2 voltam

2022. okt. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy valaki hisz vagy nem hisz valamiben, az nem attól függ, hogy tehetetlen csecsemőmőkorában megkereszteltelték-e vagy sem.

A hit vagy az ateizmus később alakul ki, mikor az ember saját véleményt alkot, magától vagy a neveltetése által.

Az, hogy engem 3 hónapos korombam ezért vagy azért megkereszteltek, semmit sem számított későbbi meggyőződésemben, mert ez csak egy tudtomon kívüli rituálé volt, hogy megfeleljen egy bizonyos "közösségnek".

Később, mikor már eszméltem, az ateizmus olyan természetszerű volt nekem, mint az, hogy 2x2=4.

Fölösleges ezen agyalni, mindenki a saját útját és filozófiai meggyőződéet követi.

Nem hinném, hogy ez sokat változtatna az életútján, de ami tény, az az, hogy a keresztelés annyit sem számít, mint pár csepp víz a homlokodon.

Se többet, se kevesebbet.

Nálam semmit sem számított, de tiszeltem nagyszüleim hitét, amik semmit sem ártottak vagy változtattak a mai véleményemen.

2022. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Most nem értem mi a probléma.


A teizmus / ateizmus csak arról szól, hogy hiszel-e egy vagy több istenben.


Én is megvagyok keresztelve, de volt beleszólásom? Nem.


Ezzel csak próbálja apád bonyolítani a dolgokat.

Hogy ne mond ateistának magad, mert az lehet a szemében szégyen.

De nem az.

Attól még lehetek ateista.

2022. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ő se hisz istenben, csak azt mondta, hogy ha megvagyok keresztelve, akkor nem lehetek ateista, szóval csak itt magával a szóval volt félreértés, azt hiszi, hogy az ateista az, hogy nincs is megkeresztelve és nem is hisz istenben, de azok a pogányok
2022. okt. 19. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!