Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik helyes, keresztény....

Melyik helyes, keresztény. Vagy keresztyén, és miért van a katolikus Bibliaban több könyv mint a Károli forditásban, pl. makkabeusok könyve, sirák fia könyve stb. ők tettek hozzá vagy, a protestansok vettek el belöle?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 11:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Először is az utolsóra reagálnék: nem én nem azok közé tartozom, sőt vannak katolikus barátaim is, a múlt hétvégén éppen náluk voltuk vendégségben, és teljesen jól elfogadjuk egymást így, noha ők ismerik az én hitvallásomat és sokat szoktunk beszélgetni hitbeli dolgokról is.


A katolikus testvérem hozzászólására reagálva azt tudom elmondani, hogy személyesen ismerem dr. Reisinger János irodalomtörténészt, és megbízok abban, amit leírt. Természetesen vele sem mindenben értek egyet, szoktunk is vitázni néha dolgokon, de ezen a területen jóval nagyobb az ismerete mint nekem, talán nem véletlen, hogy az ELTE-n a TIT meghívására több mint 20 éve tart a Bibliáról ismeretterjesztő előadássorozatokat, és jelentet meg évente - szakemberek által is igen magas szinvonalúnak tartott - könyveket a Bibliáról. Egyébként abban sem értek veled egyet, hogy a Biblia történelmileg pontatlan lenne, a probléma szekuláris teológiai kronológiával van, ha a világi kronológia azon elemeihez társítjuk a Biblia történeteit ahova valók, épphogy bámulatos az összhang!


Üdv. Péter

2010. okt. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!