Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kollegam a Jehova Tanui...

Jasminka12 kérdése:

A kollegam a Jehova Tanui kozosseg tagja es sosem unnepeli velunk a szuletesnapokat de szeretnem ha o is reszese lenne az esemenynek. Arra gondoltam,amikor a tobbi kollegat megkinalom neki kulon csomagolva atadom a sutit.mi a velemenyetek?van jobb?

Figyelt kérdés

2023. jan. 17. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg inkább hagyd békén.

Ha ő nem erőlteti rád a vallási nézeteit, akkor te is tartsd tiszteletben, hogy ő, mint Jehova tanúja nem ünnepel születésnapot.


Vagy azt is megteheted, hogy ezt az ötletet elmondod neki, hogy mit tervezel.

De semmiképp se erőltesd a szülinapot, ha ő nem kíván ebben részt venni.

2023. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén. Nekem is volt több JT kollegám, a munkahelyen soha nem térítettek, cserébe mindenki tiszteletben tartotta a vallásukat, és a hátuk mögött se szólta meg őket senki. Ha volt valami közösségépítő program, arról a főnök mindig külön megkérdezte, nekik belefér-e, és ha nem, nem volt kötelező.
2023. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy zsidót vagy muszlimot elhívnál disznóvágásra?

Neki ez a hite, amit lehet nem szeretni, de neki nem fér bele, hogy titeket ünnepeljen.

2023. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Ők ezt nem úgy fogják fel, hogy valami jóból kimaradnak, nem kap süteményt vagy egyéb, hanem úgy, hogy a sátáni dolgokból maradnak ki büszkén. Szóval valószínűleg a szülinapi csomagolt sütit is rossz néven venné, bármilyen okból is adod.
2023. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most képzeld magad el, hogy mondjuk Koreában élsz magyarként, és a munkatársai rendszeresen kutyát esznek. Te nem akarsz ebben részt venni, mert idegenkedsz tőle. Erre a kollegád merő jószándékból, hogy ki ne maradj a jóból, csomagolna neked kutyahúst. Hátha rájössz, hogy ez igazából milyen jó, vagy nem tudom.

Nem éreznéd baromi kellemetlennek az egészet?

2023. jan. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Elfogadni egy szelet süteményt csak nem bűn.
2023. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 KZitus ***** válasza:
83%

Szia

Engedd meg kérlek, hogy neked a kérdést, a válaszolóknak a toleranciát, megértést és a kellemes hangnemet köszönjem meg.

Jehova tanúja vagyok, és amiről kérdeztél én hosszú éveken keresztül megéltem. Ezért tudok róla írni neked/nektek.

Eleinte minden munkahelyi összejövetelen, születés- és névnapokon, nőnapi ünnepen, állami ünnepeken együtt "buliztam a kollégáimmal, úgy egy 20-25 főből állt általában a társaság. Nagyon barátias, meleg hangulat volt közöttünk, jó volt együtt dolgozni, szinte családias a kapcsolat.

Egy idő után elkezdtem olvasni a Bibliát, és alkalmazni azt, amit Isten elvár az embertől.

Sehol nem írja Biblia azt, hogy nem kell, vagy kell a születésnapot megtartani. Mint ahogyan a dohányzásról, vagy más bizonyos szokásokról sem. De ha az ember kitartóan olvassa Isten Szavát, megismeri Isten gondolkodását, és tudja mi az, amivel bánthatja, vagy megörvendeztetheti.

Pl egy fiatal, akinek nincsen jogosítványa, de a barátja valamilyen okból(pl.alkoholt ívott) nem akar volánhoz űlni, rábeszéli a társát, hogy vigye el egy bizonyos helyre, akár haza is. A barát bár tud vezetni, nem hajlandó erre hiszen nincsen jogsija. Azt is tudja pontosan, a szülei milyen döntést hoznának a helyében és azt is mennyire ellene lenne a szülő ha volánhoz űlne....

Nos hasonló a helyzet például a születésnappal is. Két születésnap van a Bibliában említve, pogányok ünnepelték és mindkét alkalommal gyilkosság történt. Ezen kívül Krisztustól nagyobb ember nem született, Isten mégsem jegyeztette le a születése napját(viszont a halálának napját igen). Ezen kívül egyetlen első századi keresztény sem ünnepelte a születésnapját, nem ír erről a Biblia. De vannak más alapelvek is, ami miatt nem tartjuk meg. Elvi kérdés ez, és mi ragaszkodunk ahhoz, ami Jehova szemszögéből helyes. Ha nem szeretnél lelkiismeretfurdalást okozni a munkatársadnak, akkor inkább később kedveskedj neki egy sütivel.

Volt-e már valaha lelkiismeretfurdalásod? Ha volt, akkor tudod milyen az, és ezt okoznád neki, ha "kényszerítenéd" hogy részese legyen az eseménynek.

Látom tiszteled a munkatársadat, nem érdemes ezt a jó kollegális kapcsolatot megrontani.

Az én kollégáim is elfogadták a bekövetkezett "másságom" és nem romlott meg a kapcsolatunk, mert tiszteltük és értékeltük egymást valamennyien hosszú időn át..

2023. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Ez így van, ahogyan KZitus fogalmazott.


Az itt írók toleranciája tényleg példaértékű! Egyébként szerintem könnyen fel lehet oldani ezt a süti ajándék kérdést. Ha pl az illető más címen, nem az olyan ünnepekkel kapcsolatban adja a Tanú kollégájának ezeket az ajándékokat, amely ünnepeket Jehova Tanúi nem ünneplik.


Ha pl azt szelet sütit szeretetből, a jó munkatársi kapcsolat miatt adja, azzal szerintem semmi baj nincs.


Egyébként viszont tényleg értékesebbek tartom a spontán ajándékot, az ilyen előírt alkalommal adottakkal szemben. Mert ez valahol kényszer ajándékozás, azért csinálja sok ember, mert a társadalom elvárja és nem akar kilógni a sorból. Ez talán legdurvábban decemberben jön elő. Van úgy hogy bizony egyáltalán nem szívből ad, aki ad, csak azért teszi mert pl névnapja van.


Sokkal nemesebb, ha akkor adok valakinek bármit, amikor tényleg szívből jön, amikor tényleg így gondolom hogy most adni akarok!


Nem?

2023. jan. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Szerintem erdemes tudnotok hogy mar nagyon reg kollegak vagyunk es sok eve mar latom hogy mikent eli meg az ilyen esemenyeket. Latom azt hogy nagyon szereti a kozossegunket, akarcsak a vallasi kozosseget es neha eszrevehetoen rosszul esik neki hogy kimarad dolgokbol. Ezert tortent az hogy annyi sok ev utan vegre eljott egyszer egy olyan ceges bulira amit eddig tabunak tekintett, amiatt hogy a tematikajat megvaltoztattuk,hogy ne legyen a vallasi nezeteivel ellentetes, es nagyon jol erezte magat. Ennek a tettenek a kovetkezteben gondoltam ugy hogy mar elege van a sok kimaradasbol es valamikeppen legyen reszese a dolgoknak o is.

Szerintem a koreai kutyas peldanak semmi koze ehhez, mert nem azert nem eszek kutyat mert sajnalom oket,vagy mert bun enni,hanem mert a kutya mint etel nem a menum resze, o viszont fogyaszt sutemenyt,csak nem akkor amikor mas is.

Elgondolkodtato volt minden nezopont.

2023. jan. 18. 05:37
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

De szerintem sosem szabad senki lelkiismerete helyett dönteni, mert az ő élete és az ő döntése. Minden szellemi irányzatot tiszteletben kell tartani akkor is, ha nem értünk vele egyet.


Abban azért biztos vagyok hogy nem ezek az ünnepekre kihegyezett céges bulik a leghatékonyabb eszközei a csapatépítésnek.

Vannak olyan vállalati alkalmazások különböző cégeknél, amelyek alapja pl nem ezek az ünnepek. És szerintem jól tesszik hogy vannak.


Még ezeken kívül is lehet közösségi, kollégák közti kapcsolatokat ápolni különböző hobbi és egyéb kikapcsolódással.


Azt kell megérteni, hogy egy tanúnak a hittársai, az a szellemi közösség, amelybe tartozik, olyan mint a család. Ha a vérszerinti családja is ott van, szerencsés. Viszont sajnos sok ember szűk családi kapcsolatai sem olyan erősek, mint a Tanúk hitközössége. Ez persze természetes, hiszen a közös szellemiség és cél, sokkal erősebb, mint szó családban ennek a hiánya! Ezen a vérszerinti kapcsolat önmagában nem segít.


Ezért érdemes odafigyelni, hogy nehogy valakinek ilyen módon a "családi" kapcsolataiba avatkozzunk bele.

2023. jan. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!