Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kollegam a Jehova Tanui...

Jasminka12 kérdése:

A kollegam a Jehova Tanui kozosseg tagja es sosem unnepeli velunk a szuletesnapokat de szeretnem ha o is reszese lenne az esemenynek. Arra gondoltam,amikor a tobbi kollegat megkinalom neki kulon csomagolva atadom a sutit.mi a velemenyetek?van jobb?

Figyelt kérdés

2023. jan. 17. 09:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon érdekes feltevés. Nem egy Jehova tanúi ismerősöm van. Sokat tudok róluk. Alapból tagadnak mindent és tartózkodnak mindentől, viszont egy csapdában egy álszent életet élnek. Sok tiltás van náluk mégis megcseleksziok azokat. Ha kitudódik akkor a nagy tanács a "vének" előtt kell felelniük. Nagyon különös egy megzsarolt csapdában élnek, amiből nagyon nehéz kiszabadulniuk. Több hozzászólásban kommentben olvastam, hogy a Jehova tanú és szimpatizánsai szerint tisztelik és tiszteletben tartják a J. tanúkat. Ez közel sem így van. Mindnki bolondoknak tartja őket. Az én J.T. kollegám is visszautasította a fizetés emelést a hitvallásra hivatkozva. szerintetek ez normális? Vagy csak mind ezt azért, hogy ne kelljen mégtöbbet befizetnie a vallási közösségbe.


A szomszéd család úgyszintén J.t. ahol tiltják a kávét a kólát a karácsonyfát stb. mégis kávéznak, kóláznak és megtartják a karácsonyt fenyőfával. A híveket lehúzzák pénzel. Amúgy az életük is botrányos. Na mindegy. Az a lényeg, hogy ez a vallás egy képmutató vallás, ami szinte mindent tagad a Bibliából ezért is írták át a Bibliát Új fordítás címen a híveket pedig sakkban tartják.


Amúgy meg minden ember, mindenki maga dönti el, hogy mit akar, vagy hova akar tartozni. Ha ő úgy dönt hogy nem akar részt venni egy ilyen összejövetelen, akkor nem kell erőltetni. Megint más, ha nem mer, mert kényszerítve van. Akkor viszont jogi útra kell terelni a dolgot, mivel akarata ellenére kényszerítés alatt áll. Mit mond az illető??? Beszélt már valaki vele őszintén és megértően???? Megtudott bárki is bármit is az igazságról???

2023. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
16%

#11


Te meg a szavahihetîlőség csúcsa vagy, igaz? 😃


Sose értettem hogy amikor az ilyenek összehordanak mindenféle hazugságot, akkor tényleg azt képzelik, hogy mindenki olyan rosszindulatú és ostoba, mint ők?

2023. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

#12#


Én nem hordtam össze semmiféle hazugságokat. Te hazudtoltál meg engem. Én igazat írtam tapasztalatból. Nem egy gyűlésükön is résztvettem. A kiadványaikat, könyveiket betéve ismerem van belőlük jó néhány a gyüjteményeim között. Rendszeresen szoktam beszélgeti J, tanákkal az utcákon és tereken. Nem vitatkozom velük, meghallgatom őket illedelmesen. Akkor kezdenek kiakadni, amikor igen fontos és lényeges keresztkérdéseket teszek fel nekik amire nem tudnak megválaszolni, ill. nem akarnak. A vége mindig az, hogy menjek el a "Királyság terembe" és beszéljek a "vénekkel". Írjak még??? Bőven van mit ezt te is nagyon jól tudod!!!


Nem az én szavamat kell kétségbe vonni és megkérdőjelezni, ezt te is nagyon jól tudod.

2023. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
16%

Amit én "nagyonb jól tudok", hogy amit írtál, annak a fele sem igaz a Tanúkra! Tőlem mentegetheted magad ezerrel, ez az írás akkor is butaság! 😉


Most én is csak arra tudok hivatkozni, hogy ezt minden őszinte ember tudja, aki kicsit is ismeri őket (de azt legalább pontosan), tehát nem fogok nekiállni elemezgetni...

2023. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#14#

OK. Minden rendben, semmi gond. T etudod, ahogy gondolod.

2023. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!