Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek én melyik vallásho...

Szerintetek én melyik valláshoz tartozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (^-^")


((ELŐRE LESZÖGEZEM, HOGY SENKIT NEM SZÁNDÉKOZOK MEGBÁNTANI!))


Reformátusnak vagyok keresztelve, és már konfirmáltam is :/. Mégsem érzem valahogy magaménak ezt a vallást. :((

Szerintem a keresztyén/keresztény vallások olyan ítélkezőek és merevek. ("Akinek nem inge...")

Valamint, hiszek a reinkarnációban (lélekvándorlásban) és nem hiszem, hogy a mennybe "megyünk" halálunk után, sokkal inkább újból születünk. Hiszen "a test a lélek tükre", vagyis a lelkünkre épül fel a testünk. A lelkünk mindig megmarad, még halálunk után is. :D

Nem szeretnék csak magam elé látni, mindent megszeretnék ismerni, és már az is az eszembe jutott, hogy talán Buddha,Krisna,Isten stb. ők egy személy...de ez tényleg csak egy elmélet. ://

Hiszem azt is, hogy önmagunkat kell megtalálni és nem másoknak felelni meg.Szeretek elkapcsolódni egy kicsit a világtól, ilyenkor meditálok/jógázok.


((Szeretem a füstölők illatát, az ásványokat, a növényeket (kedvenc virágom a levendula:)),az erdőt, az állatokat.))

--->remélem ez valamiben segít.


Sokat gondolkodtam, hogy mégis én hova 'tartozom', de az is egy megoldás, ha tőletek kérdezem meg!

Netán, ha valakinek van valami ötlete várom 'lentre' vagy privátban! (^v^)

Előre is nagyon szépen köszönöm!<3



2023. febr. 2. 16:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#10 végre valaki, aki tényleg próbál segíteni.

Köszönöm szépen!!

2023. febr. 2. 17:30
 12/24 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Szivesen.


De tényleg kerüljed a káli kultuszt!

2023. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

"Szivesen.

De tényleg kerüljed a káli kultuszt!"


A hinduizmusba nem tudom be lehet-e térni egyáltalán... oda születni kell sztem.

Másrészt muszlimként nem ajánlanék egy bálványimádó vallást.

2023. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"A hinduizmusba nem tudom be lehet-e térni egyáltalán... oda születni kell sztem."


Á, manapság a 21. században még a ZSIDOK is használnak olyan értelmezést hogy térithessenek nem beszületteket, amolyan versengési láz lett az ateizmus miatt.



"Másrészt muszlimként nem ajánlanék egy bálványimádó vallást."


A választási lehetőségek és a feltételek közé nem nagyon tudok be préselni

egy istenhitű vallást, max egy dél mexiokikeresztény ezoterikus szektát ami azt vallja hogy több életünk lesz a megváltásra, de az nem volt a kulcs szavak közt.

2023. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

"A választási lehetőségek és a feltételek közé nem nagyon tudok be préselni

egy istenhitű vallást, max egy dél mexiokikeresztény ezoterikus szektát ami azt vallja hogy több életünk lesz a megváltásra, de az nem volt a kulcs szavak közt."


Én ezért maradok inkább CSENDBEN muszlimként, maximum az Iszlámról beszélek.


A Próféta (béke legyen vele) megfenyegette Muád ibn Dzsebelt, amiért sértően beszélt, és azt mondta, miközben megfogta Muád nyelvét:

„Tartsd vissza ezt!”.

Erre azt kérdezte Muád:

"Ó Allah Prófétája, vajon számon leszünk kérve azért, amit mondunk?"

Próféta azt mondta: „Hova gondolsz? Vajon mi másért esnek az emberek arccal a Tűzbe, mint nyelvük „termése” miatt?”


(at-Tirmidi)

2023. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
17%
A fősodratú kereszténység idejétmúlt. Ideje visszatérni a bibliai karizmatikus kereszténységhez. Javaslom, hogy keress fel egy karizmatikus gyülekezetet. Ebben van a kereszténység jövője.
2023. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
42%

Te bármely vallás szemszögéből nézve tévelygő vagy. Pozitívan megítélve útkereső.

Remélem megismered az igaz Istent. De ez csak akkor lehetséges, ha imában kéred Istent, hogy ő vezessen el magához. És mutassa meg, mi az igazság. Ehhez viszont hajlandónak kell lenned a saját elképzeléseid félretételére, viszont a logika és ésszerű gondolkodás elővételére. Az Istent ugyanis nem kritikátlanul kell hinni, értelmileg is meg kell győződni az egyházi tanítások valóságtartalmáról, de közben imádkozni kell a Szentlélek vezetéséért, mert a puszta okoskodás önmagában szintén sehova nem vezet.



"Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak.

Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.

Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok.

Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét?

Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem."

Máté evangéliuma 7. fejezet 13-17.


Remélem, megtalálod, amit keresel!

2023. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanam, hogy vilagnezet szempontjabol istenhivo vagy (teista), de a vallas szempontjabol meg utkereso. Ez teljesen rendben van. Legyel nyitott, es elobb-utobb fogod erezeni, hogy hova tartozol. De az sem baj, ha nem talalsz "keretet" a hitednek.

Ha a reinkarnacioban hiszel, akkor a keresztenyseg nem lesz jo. De a keresztenyseg mas felekezeteivel is ismerkedj meg, nem mindenhol talalsz merevseget, vagy uresseget, mint azoknal a reformatusoknal, ahol most vagy. Vagy ki tudja.

2023. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

#18 Köszönöm szépen!!Ez tényleg sokat segít!^^

(Végre valaki :D)

2023. febr. 2. 20:31
 20/24 NTBS ***** válasza:
Egyikük sem.
2023. febr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!