Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek én melyik vallásho...

Szerintetek én melyik valláshoz tartozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (^-^")


((ELŐRE LESZÖGEZEM, HOGY SENKIT NEM SZÁNDÉKOZOK MEGBÁNTANI!))


Reformátusnak vagyok keresztelve, és már konfirmáltam is :/. Mégsem érzem valahogy magaménak ezt a vallást. :((

Szerintem a keresztyén/keresztény vallások olyan ítélkezőek és merevek. ("Akinek nem inge...")

Valamint, hiszek a reinkarnációban (lélekvándorlásban) és nem hiszem, hogy a mennybe "megyünk" halálunk után, sokkal inkább újból születünk. Hiszen "a test a lélek tükre", vagyis a lelkünkre épül fel a testünk. A lelkünk mindig megmarad, még halálunk után is. :D

Nem szeretnék csak magam elé látni, mindent megszeretnék ismerni, és már az is az eszembe jutott, hogy talán Buddha,Krisna,Isten stb. ők egy személy...de ez tényleg csak egy elmélet. ://

Hiszem azt is, hogy önmagunkat kell megtalálni és nem másoknak felelni meg.Szeretek elkapcsolódni egy kicsit a világtól, ilyenkor meditálok/jógázok.


((Szeretem a füstölők illatát, az ásványokat, a növényeket (kedvenc virágom a levendula:)),az erdőt, az állatokat.))

--->remélem ez valamiben segít.


Sokat gondolkodtam, hogy mégis én hova 'tartozom', de az is egy megoldás, ha tőletek kérdezem meg!

Netán, ha valakinek van valami ötlete várom 'lentre' vagy privátban! (^v^)

Előre is nagyon szépen köszönöm!<3



2023. febr. 2. 16:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen mindegy milyen valláshoz tartozol.

A kérdés, halalod után a mennybe kerulsz vagy nem?

Ez a lényeg, azt a többi nem számít hidd el .😁😁

2023. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
31%

De miért akarsz reinkarnációt kérdező?

Honnan tudod, hogya ez már nem a 100. reinkarnációd?

És ha újra 101x is reinkarnálodsz ugyanúgy, azt fogod hinni, hogy na hát még több mindent szeretnék megélni, holott már nagyon-nagyon sokat tapasztaltál ebből a világból. Nem jobb lenne Istennel végre befejezni, és az alantas földi léten túl egy jobb, és csodásabb világ részese lenni?

2023. febr. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A kérdésed valójában egy másik alapvető kérdést vet fel, ahogyan azt valamelyest a 17es válaszoló is megfogalmazta.

Hiszed, hogy létezik egy abszolút Valóság, ami megismerhető olyannak amilyen, vagy pedig minden csak szubjektív, s úgy alakítható, ahogy nekünk jobban tetszik?

Másszóval, létezik egy Isten, aki megismerhető olyannak, amilyen Ő a maga valóságában, vagy pedig a vallás csak annak kiszolgálására van, hogy "jól érezzem magam", tehát válogathatok kedvemre valóan, mint egy üzletben?

2023. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23-as, en a 18-as vagyok


szerintem is mas a hit es mas a vallas

a hit egy vilagnezet, egy meggyozodes arrol, hogy letezik egy termeszetfeletti ero vagy szemely, aki a vilagot megteremtette es fenntartja

a vallas pedig a hitgyakorlas kozossegi formaja. reszben emberek altal letrehozott rituale- es szabalygyujtemeny, amely lehetove teszi, hogy az emberek a hituket egyutt atelhessek, kifejezhessek, es kezdjenek vele valamit

valamint azokban a kulturakban, ahol nincsen jogallam, a kozossegi egyutteles jogi es erkolcsi szabalyait is az adott istenre hivatkozva parancsoljak (pl. az okori zsidok)


ha a vallas felol kozelitjuk meg, akkor pedig a vallas tanitasat valakivel (sokszor gyerekkoraban, de nem feltetlenul) megismertetik, azt elhiszi, es ennek egy resze lesz a hit a teremtoben

mig az egyhaz egy emberek altal letrehozott es fenntartott intezmeny

en igy latom

2023. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!