Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért probléma néhány egyénnek...

Miért probléma néhány egyénnek, hogy a keresztények egyedül Isten imádják, imádhatják?

Figyelt kérdés
Egyik kérdés alatt is többen hőbörögnek, hogy miért nem lehet imádat tárgya egy könyv, s ezzel mi a baja a keresztényeknek. Igen, tudom sokan használják helytelenül a szeretni szó helyett is, de jelen esetben ki volt emelve, hogy nem erről van szó, hanem konkrétan imádatról.

2023. márc. 5. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:

"Amit szerintem észre kellene venni, hogy a szabályoknak és törvényeknek belülről kell fakadnia és érvényre jutnia, nem pedig erőszakkal kívülről."


Így van.

De nem olyan világban élünk. Olyan világban élünk, ami azt sugallja, nincsenek szabályok és törvények, csak szabadság van, minden jár neked, mindent megérdemelsz, mindenhez jogod van, még a Föld totális kizsákmányolásához is, mert hajrá, költekezzünk, gazdagítsuk a kőgazdagokat tovább, nincs még elég pénzük a bőrük alatt, sebaj, ha elpusztul az egyetlen bolygó, amin élhetünk.

De nehogy már bárkit is korlátozzunk bármiben, hát hogy is néz ki az?


Nem. Az ember még nem elég értelmes ahhoz, hogy külső korlátok nélkül éljen. A technikai fejlődés messze-messze elhúzott a mentális, morális fejlettségünk elől. Meg sem próbáljuk utolérni. Nem baj, majd az AI megoldja. Így vagy úgy. Ha még lesz mit megoldani.

2023. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
33%

27 de, nagyon is sok értelme van a kérdésnek fordítva is. Neked miért okoz akkora nagy problémát, ha egy ember nem azt teszi, mondja, amit te akarsz látni, hallani? Ha szó szoros értelmében használja az imádat szót, akkor is... Nem tökmindegy az neked? Ha hívő vagy, akkor Istent imádod, és nem pofázol bele más dolgába...


Emellett érdekesnek tartom, hogy pont engem tartasz keresztényellenes személynek. Megsúgom, nem csak keresztelésben és elsőáldozásban volt részem, de bérmálkozó is voltam jópár éve, és azóta is rendszeresen járok templomba.

Nem ítélek el alapvetően senkit sem. Tényeket közöltem. A mai keresztények majdnem 100%-a másra sem képes, csak az ítélkezeésre, holott az egyik alapelv az az, hogy "Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess".

2023. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:

"Ha hívő vagy, akkor Istent imádod, és nem pofázol bele más dolgába..."

Értem, tehát csak keresztényfóbok pofázhatnak be az én, illetve más keresztények dolgaiba. Mert én egyébként annál a kérdésnél nem tettem és úgy lettem betámadva...

Szóval kicsit szánalmas ez a vergődésed.


"Megsúgom, nem csak keresztelésben és elsőáldozásban volt részem, de bérmálkozó is voltam jópár éve, és azóta is rendszeresen járok templomba."

Akkor még van hova fejlődnöd.


"holott az egyik alapelv az az, hogy "Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess"."

Ha tényleg járnál templomba, akkor tudnád, hogy ez nem azt jelkenti, amit te gondolsz. Majd kérd meg a plébánosod, hogy világosítson fel.

2023. máj. 2. 23:08
 34/70 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan honnan vetted ezt a "majdnem 100 %"-ot? A tény nem attól tény, hogy te közlöd.

És csak nem ítélkezel a keresztények felett?

Debizony, meg is ítéled őket.

Dehát, neked szabad, ugye, csak a többieknek nem.

2023. máj. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:

34 onnan mondom a majdnem 100%-ot, hogy van szemem.

A kész tények közlése pedig nem ítélkezés.

2023. máj. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
33%

33 nem. Senkinek se kell belepofázni a másik dolgába, amíg nem követ el olyan dolgot, amely neki, vagy másnak árt.



Tudom, hogy van hova fejlődnöm, ahogy minden kereszténynek, sőt minden embernek.



"Ha tényleg járnál templomba, akkor tudnád, hogy ez nem azt jelkenti, amit te gondolsz. Majd kérd meg a plébánosod, hogy világosítson fel."



Tudom, hogy hjhyan kell értelmezni. "ne magát az embert ítéld el, hanem a bűnt"



Viszont rengeteg keresztény nem azt mondja egy abortuszra KÉNYSZERÜLT nőre, hogy gyilkosság történt, hanem azt, hogy maga a nő egy mocskos gyilkos. Nem azt mondják, hogy házasságtörés, hanem azt, hogy házassátörő. Érted? Nem azt mondják, hogy maga a bűn (bár az abortusz minden 50-nél magasabb IQ-val rendelkező ember szerint nem bűn, nem gyilkosság) az, ami a rossz, hanem az ember, aki ezt elkövette.



Vergődni, pedig nem én vergődök március óta...nem én hisztizek azon, hogy valaki nem azon az állásponton van, mint én.

2023. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Tényként tálalod a saját álláspontodat.
2023. máj. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 A kérdező kommentje:

"Viszont rengeteg keresztény nem azt mondja egy abortuszra KÉNYSZERÜLT nőre, hogy gyilkosság történt, hanem azt, hogy maga a nő egy mocskos gyilkos."

Mondjuk nem tartozik a kérdéshez, de ha erre terelted a dolgot... Ezek alapján, szerinted egy olyan nő, aki egyáltalán nem kényszerült abortuszra, egy "mocskos gyilkos"?

2023. máj. 3. 20:39
 39/70 anonim ***** válasza:
38 abortuszra kényszerült= abortusza volt...
2023. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
48%
39, viszont: abortusza volt nem egyenlő abortuszra kényszerült...
2023. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!