Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért probléma néhány egyénnek...

Miért probléma néhány egyénnek, hogy a keresztények egyedül Isten imádják, imádhatják?

Figyelt kérdés
Egyik kérdés alatt is többen hőbörögnek, hogy miért nem lehet imádat tárgya egy könyv, s ezzel mi a baja a keresztényeknek. Igen, tudom sokan használják helytelenül a szeretni szó helyett is, de jelen esetben ki volt emelve, hogy nem erről van szó, hanem konkrétan imádatról.

2023. márc. 5. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
37%
59 de hát nem gyermekről beszél, baszki.... Egy embrióról ír.... Egy sejtcsomó....te aztán jól rejtegeted az agyadat, bár az se valószínűtlen, hogy nincs mit. Erkölcsileg és morálisan az abortusz ellenesek bőven rosszabbak.... Hiszen nekik sem az élet számít, csak az, hogy belepofázhassanak a másik ember dolgában....
2023. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 A kérdező kommentje:

Te már csak tudod :)

Ne vergődj szerintem, egyre szánalmasabb vagy, azon felül, hogy erkölcsileg egy nulla.

2023. máj. 5. 18:02
 63/70 anonim ***** válasza:
62 ez inkább rólad mondható el. 😘
2023. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:
Nem én tartom parazitának, sejtcsomónak a gyermekeket, hanem te.
2023. máj. 5. 18:09
 65/70 anonim ***** válasza:
64 én sem tartom annak. A gyermekeket nem, az embrió lát viszont igen, ugyanis...azok....jobb tudni a tényeket, mint hülyeségeket szajkózni, ahogy te is teszed.
2023. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
48%

Te szajkózol hülyeségeket, de minimum a tájékozatlanságodat fitogtatod, amikor sejtcsomózol, amikor a nők jogára hivatkozol, akkor pedig egyértelműen, amikor azoknak a morálját kérdőjelezed meg, akik az életet védik. Mert egyedül ez a lényeg, nem a nők korlátozása. Mellesleg én is nő vagyok.

Az pedig egy minden alapot nélkülöző, szimpla rosszindulatú feltételezés a részedről, hogy nekünk nem az élet számít, hanem a belepofázás.


Amúgy meg nem vágom, miféle megoldásokat vársz tőlem, tőlünk, akik ugyanolyan hétköznapi emberek vagyunk, mint te, nem áll módunkban intézkedni a témában.


A nők testük feletti önrendelkezési joga pedig értelemszerűen korlátozottá válik, amikor egy magzatról kell dönteni, akinek szintén vannak jogai. Azt jelenti ez, hogy pl, amennyiben veszélybe kerül mindkettőjük élete, akkor az anya élete élvez elsőbbséget. Ezzel nincs is semmi probléma.

De amikor csak annyi az indoka a nőnek, hogy "én nem akarok gyereket, mert nem bírom őket", nos, ez ép erkölcsű ember számára nem elégséges indok arra, hogy kioltsanak egy megfogant életet.

Ha kihordja, megszüli és örökbe adja, az egy korrekt megoldás.

2023. máj. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

66 de, a belepofázás a fontos, csak nem meritek beismerni.

Ha valóban az élet védelme lenne a fontos, akkor hasznos dolgokat tennétek. Igyekeznétek az okokat megszüntetni. De nem, 10 nyamvadt forintot nem szánnátok rá....az, hogy nőként vélekedsz így....csak annyit tudok mondani, hogy Atya úristen ekkora...."okos" embert....



"A nők testük feletti önrendelkezési joga pedig értelemszerűen korlátozottá válik, amikor egy magzatról kell dönteni, akinek szintén vannak jogai. "



Max akkor értenék egyet ezzel a mondattal, ha az lenne a korlátozás, hogy mondjuk 12. hétig lehet abortusz. Az egy egészen okés. DE

Tekintettel arra, hogy szerinted egy zigóta miatt egy nőnek kötelező lenne 2 lábon járó bio inkubátorrá válni...ihy már egy kicsit sem tudok egyet érteni ezzel.... Ahogy azzal sem, hogy egy embriónak kell, hogy legyen bármiféle joga....még egy valódi babának se nagyon vannak jogai, nehogy már egy sejtcsomó többlet jogot, elsőbbséget élvezzen egy (jobb esetben) felnőtt nővel szemben.



"De amikor csak annyi az indoka a nőnek, hogy "én nem akarok gyereket, mert nem bírom őket", nos, ez ép erkölcsű ember számára nem elégséges indok arra, hogy kioltsanak egy megfogant életet."



De...minden normális, ép erkölcsű ember pont telibe tojja, ha nem az ő testéről van szó. Ha meg saját teste feletti döntésről van szó, akkor azt majd az az adott jó dönti el, hogy mi a helyes és mi nem. Én pl eléggé gázos helyre születtem és rengetegszer vágták a fejemhez, hogy nem akartak engem, és a nő azért fogyasztott akkora mennyiségű alkoholt, dohányt és feltételezhetően különféle fejlődésre káros szereket, hogy hátha vetélés lesz, vagy szülés közben még mielőtt babává válnék, már végem is lenne...iiiigen, nos minden ággyal rendelkező, gondolkozni képes ember szerint sokkal jobb az abortusz, mint egy valódi gyerek bántalmazása fizikailag és mentálisan is..


"Ha kihordja, megszüli és örökbe adja, az egy korrekt megoldás."

Az örökbefogadás a gyerek nevelésre alternatíva, nem pedig a terhességre... Ha már az örökbefogadásról papolsz úgy, hogy jól láthatóan ezen a téren SEM rendelkezel semmiféle érdemben hasznos ismerettel....nekem volt részem egy ilyen folyamatban, és verszerinti öcsémnek is....fogalmazzunk úgy, hogy nem az van, hogy beadod a babát és másnap már viszik is haza az új szülők...sokszor igencsak hosszadalmas folyamat ez, amely egy kikényszerített terhességet és szülést átélt nem kicsit traumatizált nő számára még tartogat pár eléggé istenes méretű pofont....ha egy nő nem akar gyereket, akkor embriót sem akar a méhébe. Ugyebár az örökbefogadás ezen utóbbira nem igazán...hasznos....

2023. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
38%

Ha nincs abortuszhoz való jog(onnantól elvész az emberi mivolta a nőnek) akkor jönnek a hegyes tárgyak,sav ivás vagy az alvilághoz fordulnak ahol megoldják.Ezért legalizálták a legtöbb helyen és tettek hangsúlyt a megelőzésre ami egyébként pont az abortusztiltók feladata lenne inkább.

A megfogant gyermek másik "tulajdonosa" az apa.Mégsem volt sose olyan,hogy az apa dönti el és nem az anya,mármint jogosan nem kényszerítve.

2023. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
48%

"de, a belepofázás a fontos, csak nem meritek beismerni."

Ezt akárhányszor ismételed el, nem válik igazzá.


"Ha valóban az élet védelme lenne a fontos, akkor hasznos dolgokat tennétek. Igyekeznétek az okokat megszüntetni. De nem, 10 nyamvadt forintot nem szánnátok rá..."

Gyengeelméjű vagy, hogy nem fogtad fel, amit erre válaszul írtam??? Miszerint nem vagyok abban a helyzetben, hogy bármilyen ráhatásom legyen a dolgokra? Milyen okokat szüntessek meg? Azt meg mégis melyik ujjadból szoptad ki, hogy én mire szánok 10 vagy bármennyi forintot?


Nem, tényleg szánalmas már ez a vergődés, amivel próbálod magad igazolni.

Nincs is értelme tovább folytatni a vitát.

Pá...!

2023. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:

69 de, pontosan ez az igazság. Az, hogy neked ez fáj, arról én nem tehetek.


"Miszerint nem vagyok abban a helyzetben, hogy bármilyen ráhatásom legyen a dolgokra?"


Ha én 13 évesen meg tudtam tenni azt, hogy a zsebpénzemből ( 2000 forint volt anno egy hónapra) havi egy csomag betétet veszek a mélysszegénységben élő barátnőmnek....vagy ha anya tudott venni egy rászoruló babának tápszert , mert a szülei nem tudtak azt is venni...erre te is képes vagy. Ennyit te is meg tudnál tenni, csak jobb azt kamuzni, hogy "de hát nem vagyok olyan helyzetben"

De. Ha azt megengetheted magadnak, hogy a gyakorin ontsd magadból a hülyeségeket, akkor vagy olyan helyzetben, hogy még tudj tenni egy olyan dolgot, amit egy 13 éves kislány, vagy egy nem túl magas fizetésért dolgozó ápolónő is meg tudott tenni.


"Nem, tényleg szánalmas már ez a vergődés, amivel próbálod magad igazolni."


Nem vergődök. Az igazságot írom még mindig. Az, hogy a kis hópihe lelkednek nem tetszik, hogy valójában nem vagy több puszta abortusz ellenes fotelhuszárnál, akinek a nők jogának csorbítása fontosabb, mint az élet.....ez már nem az én bajom

2023. máj. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!