Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogy nem szabad vért...

Az, hogy nem szabad vért enni, hol van a Bibliában? És ez azt jelenti, hogy legyenek az emberek vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 13:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/93 anonim ***** válasza:
0%

"Talán azért, mert amit idéztél, ott nem volt semmilyen szabály leírva. Te pedig azt hazudtad, hogy a Biblia előírja, hogy kell."


Szó szint nincs leírva de ki lehet következtetni. Az sincs leírva a Bibliában Jézus szájából hogy ő Isten. Sehol nem mondja Jézus hogy "Isten vagyok". Mégis ez esetben nem gond nektek keresztényeknek hogy nincs leírva :) Ilyenkor az a magyarázat hogy ki lehet következtetni olyan versekből amiket százféleképpen lehet értelmezni :) Ha érdeketek úgy kivánja a semmiből is Istent csináltok egy emberből, de ha nem kívánja érdeketek az egyértelmű következtetéseket is letagadjátok :)



"Arra gondolsz, amikor napkelte előtt bedobnak pár falatot, majd este pedig degeszre eszik magukat? Valóban a böjt kigúnyolása."


Szóval azt mondd az hogy egy napig nem eszel húst az a helyes böjtölés és semmi gond nincs vele :) de ha a muszlimok egy hónapon át hajnaltól naplementéig nem esznek nem isznak, az szerinted a böjt kigúnyolása? :) Ezért mondom hogy ti keresztények gátlástalanul hazudoztok, másrészt annyira elmerültetek a pogány tanításokba, hogy már azt tekintitek normálisnak, Isten valódi parancsait pedig hamisításnak. A degeszre evés pedig továbbra is a keresztények hazugsága.



"Egész pontosan azt írtam, hogy nem vágom tőle hanyatt magam. De nem értem, hogy miért kéne ostoba muszlim babonákat betartanom."


Én meg azt mondom szó szerint hanyatt vágnád magad :) kb az első héten mert nem bírnád. Akinél az a böjöt hogy egy napig nem eszik húst az nem tudja végigcsinálni. Még ha fizikailag képes is lennél rá, lelkileg biztosan nem. Az ilyenekben mint te nincs meg a lelki erő ehhez. Az ostoba babonás szokás meg az hogy nem eszel húst egy napig böjt címen. Mondjuk ekkora marhaságot én még babonának sem nevezném. A baoknáknak is általában van valami minimális valóság alapja de ennek nulla.



"Isten parancsait nem tekintjük annak, de azt igen, amit a hamis prófétátok tanított. A szavai a sátántól jöttek és tettei még inkább."


Azt kifejtenéd hogy az iszlámban szerinted mi sátáni vagy Mohamed próféta tettiben? Ezt gyakran hallom keresztényektől de bármiféle konkrétum nélkül.



"Újfent kérlek, idézd nekem ezt az előírást."


Már idéztem, de itt a folytatása:


Máté 6:16-18 Amikor pedig te böjtölsz, kend meg a fejedet, és mosd meg az arcodat, hogy böjtölésedet ne az emberek lássák, hanem Atyád


Azt mondja Jézus, tüntesd el a böjtölés jeleit hogy az emberek ne lássák hogy böjtölsz. Na most csak az egész napos böjtnek vannak látható jelei. Annak hogy egy napig nem eszel húst, nincs semmiféle látható jele :) Na most kérdés hogy továbbra is letagadod a saját Bibliádat?



"Igen, a böjt előtt valóban van farsangi időszak. Nektek meg a böjt alatt van esténként, elég nagy különbség."


Mondtam már hogy a saját keresztény vallásod abberációit ne akard az iszlámra húzni. Nincs semmiféle buli a ramadán alatt. Amekkor hazug vagy azt is kétlem hogy jártál egyáltalán muszlim országban ramadán idején.



"Semmivel nincs közelebb, minden nap zabálsz és iszol. Mitől lenne akkor közelebb ahhoz, hogy 40 napig nem iszol és eszel, ami konkrétan a Bibliában van, mint egyetlen példa."


A 30 elég közel van a 40-hez. Az lehetetlen hogy átlag emberek 40 napig ne egyenek és igyanak de az igen hogy naplementéig ne tegyék. Szóval ha utánoznni akarnád Jézus böjtjét, ez a legközelebbi amit meg tudsz tenni.



"Előbb hazudtad, hogy a keresztények nem szeretnek böjtölni, akkor miért írtak volna szándékosan többet?"


Nem írtam hogy szánékosan írtak 30 helyett negyevenet. Lehet tévedésből. A Biblia tele van számszerű tévedésekkel. Egyik vers azt írja xy 18 évesen lett király, másik vers szerint meg 8 évesen. A keresztények pedig nem szertnek böjtölni. Ezt a vak is látja. De ez már jóval több mint nem szeretni vagy nehéznek találni. Amit a keresztények művelnek böjt címen az a böjt kigúnyolása. Ha valaki ki akarná gúnyolni a böjtöt, kb ilyesmit csinálna mint a keresztények böjt címen. Na ez a sátáni.


"Isten szerinted össze-vissza változtatja parancsait?"


Nem össze-vissza, de például a böjt időtartama változhatott idővel.



"Lehet akkor a böjtöt is Ő módosította húsmentesre nem?"


Még a te Bibliád sem ír ilyen böjtről :)



"Vagy lehet csak simán Mohamed hamisította meg a 40 napot és csinált belőle 30-at."


Az elég nagy szégyen lenne rátok keresztényekre nézve. Hogy egy hamisító fényévekkel többet böjtölt mint a jelenlegi keresztények :)))



"Igazából nincs benne ellentmondás. A keresztény böjt nem a jézusi böjt másolása, hanem bűnbánati időszak húsvét előtt. Jézus böjtje nem egy évenként visszatérő dolog volt, hanem működésére készülve vonult a pusztába 40 napra."


Mi az hogy nem a jézusi böjt másolása? Még ezt is letagadod? A Biblia szerint Jézus 40 napot böjtölt, ezért 40 nap a keresztény böjti időszak. Az hogy te szektád behazudta hogy minden pénteken böjtölni kell na az az aminek nincs köze Jézushoz. Eredetileg pedig a keresztények is úgy böjtöltek hogy csak napnyugta után ettek amivel Jézus böjtjét másolták.



"Erről nem ír a Biblia, ellentétben arról írnak hiteles hadíszok, hogy Mohamed hamis próféta egy 9 éves kislányt vett el, s mivel nem csak jegyese volt, ezért meg is kúrta nyilván."


Mond te tényleg értelmi fogyatékos vagy? Leírtam hogy több eltérő forrás van Aisha életkorára vonatkozóan. Amire te hivatkozol az egy a sok közül. Vagyis nem ismert az életkora. Azt is tudjuk hogy Mohamed próféta többi felesége nem volt fiatal. Ezek alapján szerinted korrekt pedofiliával rágalmazni? Nem tudjuk Aisha hány éve volt de azt tudjuk hogy a többi felesége nemvolt fiatal, és szerinted ezek alapján pedofil? A keresztény vallásod mint mond a rágalmazásról? Kifejtenéd?



"Amúgy Mária nem lehetett kiskorú, mert a zsidó törvények elég szigorúak voltak, ellenben a hamis próféta Mohamed maga hozta ezeket a törvényeket, lásd magának mennyi feleséget engedett, a követőinek meg csak négyet."


Mi az hogy nem lehetett kiskorú? Először is azt tisztázd hogy milyen törvények alapján? A mai törvények alapján vagy az akkori zsidó törvények alapján? Mert például Mohamed próféta házasságát Aishával akkoribban senki nem kifogásolta, sőt más kérői is voltak tehát akárhány éves is volt, megfelelt az akkori szabályoknak. A mai törvények alapján? Mária sdimán lehett 12 éves mikor házasodott. Ez akkoroban normális volt de a mai törvények szerint pedofila. A több feleség a Biblia szerint is megengedett. Mohamed prófétának négynél is többfelesége lehetett mert erre a Korán külön engedélyt adott. Fontos hogy az iszlámban a többnejűség a nők védelmét szolgálja, például az özvegyek megsegítését. Mohamed próféta feleségeinek nagy többsége özvegy volt. Talán csak Aisha nem volt özvegy és Mária akit Mohamed próféta felszabadított a rabszolgaságból. Őt egy keresztény uralkodó küldte ajándékba ezt for your info mondom.



"Láthatóan elég sokban."


Akkor felsorolnád?



"Láthatóan te. De nem gondoltam, h ez még kérdés."


Tehát akkor azt mondod a világon minden egyistenhívő hülye csak ti bálványimádó keresztények nem vagytok hülyék? :))

2023. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/93 anonim ***** válasza:
56%

"Szó szint nincs leírva de ki lehet következtetni. Az sincs leírva a Bibliában Jézus szájából hogy ő Isten."

Értsd már meg, hogy mindenki magasról szarik a te következtetéseidre. Nincs benne, kész. Az viszont szó szerint benne van a Bibliában, hogy Jézus Isten. Ez többször is idézve lett. Az se érdekel senkit, hogy te ezt nem fogadod el. Mi meg a Koránodat nem fogadjuk el.


"de ha a muszlimok egy hónapon át hajnaltól naplementéig nem esznek nem isznak, az szerinted a böjt kigúnyolása?"

Inkább azt írtam, hogy babona, s valóban az, mert csak a böjt célját és lényegét hagyjátok ki az egészből.


"Azt kifejtenéd hogy az iszlámban szerinted mi sátáni vagy Mohamed próféta tettiben?"

Minden, amiben eltér Isten szavától.


"Na most kérdés hogy továbbra is letagadod a saját Bibliádat?"

Ne legyél már ennyire nyomoronc. Idézd a Bibliából a böjt szabályait, vagy fogadd el, hogy nincsenek benne.

De már unalmas ez az ostoba hisztériád minden kérdés esetén.


"Nincs semmiféle buli a ramadán alatt."

Hogyne lenne, írtam, menj el több ilyen országba és nézd meg, nagyobb városokban mi van az utcákon.


"A 30 elég közel van a 40-hez."

És mégse annyi.


"Nem össze-vissza, de például a böjt időtartama változhatott idővel."

Idézd nekem ezt a Koránból vagy a Bibliából. Mert jelen tényállás szerint a muszlimok meghamisították a 40 napot 30-ra.


"Eredetileg pedig a keresztények is úgy böjtöltek hogy csak napnyugta után ettek amivel Jézus böjtjét másolták."

Eredetileg nem, amit linkeltél blogot, az se állított semmi hasonlót. A Biblia se ír elő ilyet.


"Nem tudjuk Aisha hány éve volt de azt tudjuk hogy a többi felesége nemvolt fiatal, és szerinted ezek alapján pedofil?"

Nem szerintem, az említett hadísz szerint, ami hiteles hadísz.


"Mária sdimán lehett 12 éves mikor házasodott."

Nem volt normális, a zsidók 14 éves kor előtt maximum eljegyzést tartottak, házasságkötést nem.


"Mohamed prófétának négynél is többfelesége lehetett mert erre a Korán külön engedélyt adott."

Aha, amit Mohamed diktált, van is egy olyan csúnya mondás, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, az biztos, hogy Mohamed sok minden volt, csak szent nem, de a keze nagyon maga felé hajlott :D


"Tehát akkor azt mondod a világon minden egyistenhívő hülye csak ti bálványimádó keresztények nem vagytok hülyék? :))"

Nem, konkrétan azt írtam, hogy te vagy a hülye. Azt hittem, hogy egy ilyen egyszerű mondatot tudsz értelmezni. Tévedtem.

2023. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/93 anonim ***** válasza:
53%

"Értsd már meg, hogy mindenki magasról szarik a te következtetéseidre. Nincs benne, kész."


Milyen jó hogy kultúrált keresztényekkel lehet itt vitázni :)



"Az viszont szó szerint benne van a Bibliában, hogy Jézus Isten. Ez többször is idézve lett."


Nem. Egy olyan vers sincs a Bibliában amniben Jézus jelenti ki magáról hogy Isten . Olyan van hogy más nevezi Jézust Istennek. A böjtre vonatkozó verset viszont maga Jézus mondja. Szóval te konkrétan megtagadod Jézus parancsát. Ez amúgy nem jár azzal hogy kidobnak a keresztény vallásból? Vagy náltok keresztényeknél midegy mit tagadsz meg?



"Inkább azt írtam, hogy babona, s valóban az, mert csak a böjt célját és lényegét hagyjátok ki az egészből."


Szóval szerinted az a sokminden amit felsoroltam és amitől jobb ember lehetsz, szerinted babona és nem a böjt lényge. És mi szerinted a böjt lényege? Az hogy ha 1 napg nem eszel húst meg lesznek böcsátva a bűneid? :))) Egyébként rákerestem hogy mit írnak keresztény oldalak a böjt céljáról és még sok mindet felsorolnak a bünbánaton kívül, azokat is amiket én mondtam szóval a saját keresztény vallásodat sem ismered :)



"Minden, amiben eltér Isten szavától."


Például a Korán vallásszabadságot enged a más vallásúaknak, a Biblia viszont azt írja irtsd ki a más vallásuakat. Vagy plédául a Korán azt írja ha valaki elhagyja a vallást, ő dolga, ellenben a Biblia azt írja öld meg a saját gyerrmeked is ha más vallást akar követni. Ezek fényében mardsz annál hogy a Korán sátáni, a Biblia pedig Isteni? :)



"Ne legyél már ennyire nyomoronc. Idézd a Bibliából a böjt szabályait, vagy fogadd el, hogy nincsenek benne.

De már unalmas ez az ostoba hisztériád minden kérdés esetén."


Milyen hisztéria? A saját Bibliádból idéztem olyan verseket amiket szó szerint Jézus mondott. Ezekből pedig egész napos böjt következik. Akkor megtagadod Jézus szavát?



"Hogyne lenne, írtam, menj el több ilyen országba és nézd meg, nagyobb városokban mi van az utcákon."


Mondtam már hogy én voltam már többször is. Te hol is voltál pontosan és mit is láttál?



"Idézd nekem ezt a Koránból vagy a Bibliából. Mert jelen tényállás szerint a muszlimok meghamisították a 40 napot 30-ra."


Plédául a Bibliában az Ószövetség tele van törvényekkel, de a keresztények szerint ezeket Isten eltörölte és rájuk nem érvényes. Ha Isten eltörölhet ennyi törvényt akkor nem csökkentheti le 40-ről 30-ra a böjt időszakát? :)



"Eredetileg nem, amit linkeltél blogot, az se állított semmi hasonlót. A Biblia se ír elő ilyet."


Azt írja az őskeresztények. Nekik még mindig több közük volt Jézus eredeti tanításához mint nektek mai keresztényeknek. Igazából nektek semmi közötök Jézushoz. A mai kereszténység az ókori pogány vallások folytatása.



"Nem szerintem, az említett hadísz szerint, ami hiteles hadísz."


Mond te tényleg értelmi fogyatékos vagy? Egy darab hadisz szerint. Sok más hadisz szerint meg idősebb volt. 16, 18, vagy akár 20 éves. Akkor újra megkérdezem. Ezek alapján szerinted korrekt pedofiliával rágalmazni? Nem tudjuk Aisha hány éves volt pontosan de azt tudjuk hogy a többi felesége nem volt fiatal, és szerinted ezek alapján pedofil? A keresztény vallásod mint mond a rágalmazásról? Kifejtenéd?



"Nem volt normális, a zsidók 14 éves kor előtt maximum eljegyzést tartottak, házasságkötést nem."



"Nem volt normális, a zsidók 14 éves kor előtt maximum eljegyzést tartottak, házasságkötést nem."


Egy aljas keresztény hazudozó vagy. Hazudsz az iszlámról de még a saját Bibliáddal kapcsolatban is hazudsz. A zsidó vallás 12 éves kortól engedi lányok esetében a házasságkötést:


[link]


"The minimum age for marriage under Jewish law is 13 for boys, 12 for" girls


Szóval akár Mária is lehett 12 mikor házasodtak. Akkor ez nem pedifila? Ráadásul keresztény hagyomány szerint a szentlélek ejtette teherbe Máriát. Akkor a szentlélek a pedofil?



"Aha, amit Mohamed diktált, van is egy olyan csúnya mondás, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, az biztos, hogy Mohamed sok minden volt, csak szent nem, de a keze nagyon maga felé hajlott :D"


Látom nem fogtad fel. Az iszlámban a többnejűség célja a nehéz helyzetben lévő nők, főleg özvegyek megsegítése szóval a több feleség több kötelezettséget jelent. Mondjuk megértem hogy ezt nem tudod felfogni. A kersztény világ szerint a többnejűségben célja a férfiak vágyainak kielégítése. Nyilván azért mert a keresztény férfiak magukból indulnak ki. Mohamed prófétára pedig semmilyen téren nem igaz hogy a keze maga felé hajlott. Kezdetben elvesztette mindenélt, szó szerinz éhezett és állandó életveszélyben élt. Mikor pedig már királyként élhetet volna, nem kért ebből. Egy egyszerű házban élt. Nem érdekelte a vagyon és azt sem kérte hogy a gyerekei, leszármazottai kerüljenek hatalomra.


Ezért mondom hogy ti keresztények csak úgy tudjátok kritizálni az iszlámot, ha hazudtok. Behazudtad hogy a muszlimok buliznak ramadánkor. Behazudtad hogy Mohamed próféta pedofil és azt is behazudtad hogy maga felé húzott a keze.



"Nem, konkrétan azt írtam, hogy te vagy a hülye. Azt hittem, hogy egy ilyen egyszerű mondatot tudsz értelmezni. Tévedtem."


De minden egyhistenhívő azt mondja amit én. Konkrétan hogy ti keresztények bálványimádók vagyok. Kivétel a háromságagadó keresztények. Akkor a világon minden egyistenhívő hülye csak ti bálványimádó keresztények nem vagytok hülyék? :)

2023. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!