Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogy nem szabad vért...

Az, hogy nem szabad vért enni, hol van a Bibliában? És ez azt jelenti, hogy legyenek az emberek vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 13:27
 11/93 anonim ***** válasza:
17%

#10

Mit javasolsz, hányszor kell átmosni a húst, hogy az ne tartalmazzon vért? Mit lehet tenni, ha 3. mosás után is még láthatóan pirosra színezi a mosóvizet? Dobjuk ki a kutyáknak?

2023. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
79%

"Ezen mit nem értesz?


"De húst az éltető vérrel együtt ne egyetek""


Azt nem lehet érteni, hogy ez sehol nem tartalmazza azt amit írtál:


"a kivéreztetett állat húsa fogyasztható a Biblia szerint, akkor is ha tartalmaz minimálisan vért. "


Azt írja a Biblia, hogy vérrel ne edd. Egy szó nincsen arról, hogy ha kis vér marad benne akkor megeheted.

2023. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
83%

Ne egyél vért! Rengeteg helyen van Mózes könyveiben. Csak egy párat említek így hírtelen, de sokkal több van.


1Móz 9,4. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek.

3Móz.17,12. Azért mondtam Izráel fiainak: Egy lélek se egyék vért közületek; a köztetek tartózkodó jövevény se egye meg a vért.

3Móz.17,14. Mert minden testnek élete az ő vére a benne levő élettel. Azért mondom Izráel fiainak: Semmiféle testnek a vérét meg ne egyétek, mert minden testnek élete az ő vére; valaki megeszi azt, irtassék ki.

5Móz.12,16. Csakhogy a vért meg ne egyétek; a földre öntsd azt, mint a vizet.

5Móz.12,23. Csakhogy abban állhatatos légy, hogy a vért meg ne egyed; mert a vér, az a lélek: azért a lelket a hússal együtt meg ne egyed!

2023. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:
83%

"Mit javasolsz, hányszor kell átmosni a húst, hogy az ne tartalmazzon vért? Mit lehet tenni, ha 3. mosás után is még láthatóan pirosra színezi a mosóvizet? Dobjuk ki a kutyáknak?"


Ha levágáskor kivéreztetik és elkészítés előtt átmosod a húst, nem fogja pirosra színezi a mosóvizet. Viszont gyanítom te ebből semmit nem teszel meg.

2023. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
38%

"Azt írja a Biblia, hogy vérrel ne edd. Egy szó nincsen arról, hogy ha kis vér marad benne akkor megeheted."


Megoldható 100%-ban hogy semmi vért ne tartalmazzon a hús? Valószínűleg nem de ha azokat megteszed amiket írtam már eléget tettél annak amit a Biblia ír. Viszont keresztény vagy igaz? Mert ti ebből semmit nem tesztek meg, akkor mit kérsz számon?

2023. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
70%

"Megoldható 100%-ban hogy semmi vért ne tartalmazzon a hús? Valószínűleg nem de ha azokat megteszed amiket írtam már eléget tettél annak amit a Biblia ír."


Nem tudom, hogy megoldható-e. De nem ez lenne az első eset, hogy a Biblia a valamiről lemondást írja elő. Ezt a megoldást pedig amit leírtál nem látom alátámasztottnak a Biblia által. Szerintem akkor az lenne a megfelelő ha nem tudod megoldani akkor ne egyél. Ha majd talán a jövőbben megoldható akkor majd ehetnek. Persze ez csak az én meglátásom és ezzel nem számonkérni akarlak, csak kíváncsi voltam a magyarázatokra.

Egyébként nekem nincs olyan tiltás, hogy ne egyek vért. Ha nálatok van és szerintetek ez így megoldja a problémát akkor természetesen csináld így.

Bár nekem ha lenne ilyen tiltás sem lenne gond, mert én amúgy sem eszek húst.

2023. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:
84%

A Biblia nem ír olyat hogy ne egyél húst csak azt hogy vért ne egyél. Én sem vagyok szakértő de szerintem az általam leírtakkal nagyon nagy mértékben kikerül a vér a húsból.



"Egyébként nekem nincs olyan tiltás, hogy ne egyek vért."


Úgy érted nem vagy keresztény?



"Ha nálatok van és szerintetek ez így megoldja a problémát akkor természetesen csináld így."


Az iszlámban is tilos a vér fogyasztás és ez így megoldja a problémát az iszlám szerint. Ha marad is minimális vér a húsban az nem minősül vérfogyasztásnak.



"Bár nekem ha lenne ilyen tiltás sem lenne gond, mert én amúgy sem eszek húst."


Akkor ez téged nem érint.

2023. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
72%
Ha az ember olvassa az idevonatkozó igéket, rögtön láthatja, hogy a központi lényeg és mondanivaló az, hogy a vért ne idd meg és ne edd meg, mert az az élet. Az életet szimbolizálja. Ez olyan, mintha nem tisztelnéd az életet, ha vért iszol és vért eszel vagy, ha nem vérezteted ki az állatot, mielőtt megeszed. Természetes, hogy nem lehet teljes mértékben kivéreztetni egy állatot, ez egyértelmű és evidens, de mint azt az ige mondja, nem az a lényeg, hogy csak akkor ehetsz húst, ha már egy csepp vér sincs benne mert ez butaság és ostobaság. Aki ezt követeli az vallásos szektás tanítás. A vérrel együtt ne edd meg az állatot, tehát engedd ki a vérét. Röviden ennyi a lényeg. Sajnálatos, ha ezt valaki nem érti vagy nem akarja megérteni csak hajtja a szektás vallásos bölcselten okoskodást és hamis, téves tanítást.
2023. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
40%

"Én sem vagyok szakértő de szerintem az általam leírtakkal nagyon nagy mértékben kikerül a vér a húsból."

Tehát akkor marad benne szerinted is. Amúgy a droggal is ez a helyzet? Ha csak pici kokaint sütök a mézeskalácsba, még nem gond szerinted?

2023. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 KZitus ***** válasza:
26%

#4

"Ha kicsit okosabb lennél, akkor tudnád, hogy nem lehet teljesen kivéreztetni az állatot,..."

Úgy kell kivéreztetni az állatot, ahogyan arra Isten utasítást ad, nem kell hozzágondolni semmit, mert értelmetlen. Isten így adta utasításba attól kezdve, amikor megengedte az embernek az állatok fogyasztását.

Noénak ezt mondta: "Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Ugyanúgy, ahogy a zöld növényt nektek adtam, ezeket is mind nektek adom. 4 A húst azonban ne egyétek meg az életével, azaz a vérével együtt." 1Mózes 9:3,4

Noénak nem fűzött hozzá részletes magyarázatot, de később több helyen is részletes útmutatást adott a népének a vér "használatával" kapcsolatosan.

pl.

3Mózes 7:26 "Bárhol lakjatok is, ne egyetek vért, se madárnak, se más állatnak a vérét."

3Mózes 17:10-14

"Ha Izrael népéből egy ember vagy egy köztetek lakó bevándorló bármilyen vért megeszik, attól az embertől biztosan el fogok fordulni. Aki vért eszik, azt meg fogom ölni, és így el lesz távolítva a népéből. Mert az élőlények élete a vérben van, én pedig azért adtam a vért nektek, hogy engesztelést végezzetek magatokért az oltáron. A vér szerez engesztelést, mert az élet a vérben van. Ezért mondom az izraelitáknak: ’Senki se egyen vért közületek és a köztetek lakó bevándorlók közül!’

Ha valaki az izraeliták vagy a köztetek lakó bevándorlók közül vadászat közben ehető vadat vagy madarat fog, folyassa ki a vérét, és fedje be azt porral. Ugyanis mindenféle élőlény élete(lelke) az ő vére, mert az élet(a lélek) a vérben van. Ezért mondtam az izraelitáknak: ’Semmilyen élőlény vérét se egyétek meg, mert mindenféle élőlény élete(vagy lelke) az ő vére. Azt, aki vért eszik, meg kell ölni.’"

A vér megevésére vonatkozó isteni tilalmat megismételték a keresztényeknek is Cselekedetek 15:28,29

"Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a szexuális erkölcstelenségtől. Ha gondosan őrizkedtek ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”

2023. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!