Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogy nem szabad vért...

Az, hogy nem szabad vért enni, hol van a Bibliában? És ez azt jelenti, hogy legyenek az emberek vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 13:27
 51/93 anonim ***** válasza:
100%

"Onnan hogy ez az iszlám előírása. Illetve zsidó vallásban is ez, de mondjuk ott nem ismerem részletesen az előírásokat de hasonló."


Pontosabban, hol van leírva? Ki írta le? Ő honnan szedte, hogy az úgy elfogadható az istene szerint?


"Az alkohol teljesen más kategória. Aki alkoholt fogyaszt az szándékosan teszi. Vagy szerinted ha én mindent megteszek hogy ne maradjon vér a húsban, az ugyanaz mint mikor te megiszol egy pohár sört? :)"


Talán ez jobb példa arra amit a másik válaszoló akar mondani:

Vegyük úgy, hogy a hazugság a vér evés, akkor te mindent megteszel, hogy minél kisebbet hazudjál, de attól még szándékosan hazudsz (szándékosan megeszed a húst amiről tudod, hogy van benne vér) , hogy elérj valamit amit akarsz (megenni a húst).

2023. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor ezek szerint a vért is, mert megállapítottuk, hogy marad benne vér."


Nem mert a szándékos vér fogyasztás tilos. Nem tudod felfogni a kettő közötti különbséget?

2023. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
0%

"Pontosabban, hol van leírva? Ki írta le? Ő honnan szedte, hogy az úgy elfogadható az istene szerint?"


Ahogy mondtam nem ismerem pontosan a zsidó vallás törvényeit. A Biblia viszont engedi a húsfogyasztás így nyilván a zsidó vallásban is az van hogy ha te betartasz minden előirtás akkor az nem minősül vérfogyasztásnak akkor sem ha marad benne minimális vér.



"Vegyük úgy, hogy a hazugság a vér evés, akkor te mindent megteszel, hogy minél kisebbet hazudjál, de attól még szándékosan hazudsz (szándékosan megeszed a húst amiről tudod, hogy van benne vér) , hogy elérj valamit amit akarsz (megenni a húst)."


Inkább úgy mondanám hogy akkor elfogadható a hazugság, ha azt akkor teszed amikor az megengedett. Például az iszlámban hazudhatsz ha a vallás miatt veszélyben az életed. Például ha megfenyegetnek azzal hogy megölnek mert muszlim vagyok, mondhatom hogy már nem vagyok muszlim, vagy hogy áttértem xy vallásra, ami hazugság lenne de megtehetem ha az életem van veszélyben.

2023. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
100%

"Ahogy mondtam nem ismerem pontosan a zsidó vallás törvényeit. A Biblia viszont engedi a húsfogyasztás így nyilván a zsidó vallásban is az van hogy ha te betartasz minden előirtás akkor az nem minősül vérfogyasztásnak akkor sem ha marad benne minimális vér."


Azt írtad az iszlám előírása.

Tehát az iszlám esetén (amit ismersz)

"Pontosabban, hol van leírva? Ki írta le? Ő honnan szedte, hogy az úgy elfogadható az istene szerint?"


Vagy te úgy voltál vele, hogy a zsidóknál ez így elfogadott úgy, hogy nem kérdeztél semmit csak csináltad?

2023. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy te úgy voltál vele, hogy a zsidóknál ez így elfogadott úgy, hogy nem kérdeztél semmit csak csináltad?"


Azt tudom hogy a zsidó vallás engedi a húsfogyasztás és tiltja a vérfogyasztást. Azt is tudom hogy létezik olyan hogy kóser törvény. Ezekből nem nehéz kilogikázni hogy ha betartod a kóser törvényt, nem minősül vérfogyasztásnak akkor sem ha a hús minimálisan tartalmaz vért.

2023. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
100%

"Ezekből nem nehéz kilogikázni hogy ha betartod a kóser törvényt, nem minősül vérfogyasztásnak akkor sem ha a hús minimálisan tartalmaz vért."


De ezekből nem jön az, hogy ez ne lenne csak emberi okoskodás, hanem ez egy olyan dolog lenne amit isten megenged, elfogad.

2023. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
0%

"De ezekből nem jön az, hogy ez ne lenne csak emberi okoskodás, hanem ez egy olyan dolog lenne amit isten megenged, elfogad."


Másképp nincs értelme. Máskülönben az egy ellentmondás lenne hogy ehetsz húst de nem ehetsz vért ha a hús minimálisan tartalmaz egy kis vért.

2023. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nincs értelme. A kis vért tartalmazhat részt kitalálták az emberek mert olyanok amilyenek.


A hús fogyasztás pedig nem akkora vonatkozott hanem majd későbbiekre amikor már ez valamilyen módon megoldható lesz.


Egy nem egészen ide kapcsolódó kérdés. Hova kerül az állatok lelke?

2023. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
0%

"A hús fogyasztás pedig nem akkora vonatkozott hanem majd későbbiekre amikor már ez valamilyen módon megoldható lesz."


Nincs semmi a Bibliában ami azt írja ne egyetek most húst mert nem tudjátok megoldani hogy ne tartalmazzon kis mennyiségű vért sem.



"Egy nem egészen ide kapcsolódó kérdés. Hova kerül az állatok lelke?"


Az állatoknak nincs olyan lelkük mint az embereknek és nem is lesznek számon kérve a tetteikről, de a túlvilágon jelen lesznek.

2023. márc. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs semmi a Bibliában ami azt írja ne egyetek most húst mert nem tudjátok megoldani hogy ne tartalmazzon kis mennyiségű vért sem."


De. Ott van feketén fehéren. Ne egyél vért. De húst ehetsz. Tehát ha megtudod oldani, hogy ne legyen benne vér, legyen ez bármikor akkor ehetsz húst. Ha nem tudod megoldani akkor nem ehetsz húst.



"Az állatoknak nincs olyan lelkük mint az embereknek"

Mert akkor milyen lelkük van az állatoknak?

2023. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!