Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogy nem szabad vért...

Az, hogy nem szabad vért enni, hol van a Bibliában? És ez azt jelenti, hogy legyenek az emberek vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 13:27
 81/93 anonim ***** válasza:
0%
De ha azt is leírja hogyan kezeld a húst akkor elfogadható úgy is ha marad benne minimális vér. Ezen mit nem értesz?
2023. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/93 anonim ***** válasza:
100%
Ezt értem. Csak a nem régig nem nagyon voltál képes leírni, hogy ez honnan is van.
2023. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem. Leírtam hogy az iszlámban hadiszokban szerepel. A zsidó vallás esetén mondtam hogy nem ismerem a részleteket, de feltételezem másodlagos forrásokban benne kell hogy legyen.
2023. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/93 anonim ***** válasza:
91%

"Mondtam hogy ki lehet következtetni abból ami le van írva."

Aha... Te aztán mindent ki tudsz következtetni, jó mesemondó lehetsz :D

De sajnos a tény az, hogy semmi erre vonatkozó szabály nincs leírva. Sose volt.


"Még mindig közelebb lenne Jézus böjtjéhez mint amit ma a keresztények művelnek."

Mi? Az, hogy napközben nem esznek, majd este nagy lakoma? Semmi köze nincs ennek ahhoz a böjthöz, amit Jézus tett, hogy 40 napon át nem evett és nem ivott semmit.


"Azt írja hogy böjtöltek, és eltorzították az arcukat képmutatásból. Ennek akkor van értelme ha sokáig éheztek."

Nem, ennek akkor van értelme, ha muszlim böjtöt csinálnak, napközben megy a színjáték, este meg a hamidőzsi :) Jézus ezt hívta képmutatásnak.


"Ha egész nap nem eszel akkor este nem is tudsz sokat enni, ha akarsz sem, mert a gyomor összemegy."

Mond bármelyik orvosnak és körbe röhög. A gyomor nem fog attól összemenni, mert pár órán keresztül nem eszel. Ez már tényleg szánalmas tőled :)

Ha csak nem a magasságos Allah és az ő prófétája szorongatja össze személyesen a muszlimok gyomrát. Amúgy menj el egy muszlim országba ilyenkor, sok helyen szinte utcabálok vannak este.


"Dehogynem. Ki lehet követleztetni. Ez a keresztény oldal leírja hogy régen a keresztények is naplementéig nem ettek."

Ha nem írja, akkor nem írja. Pont. Senkit se érdekel, hogy te mit látsz bele.


Az általad linkelt oldalról:

"Erre készít föl a hitben való elmélyedést szolgáló böjti időszak, mely már a IV. század óta szokás."

Tehát ez egy 4. századi szokás :), egy kicsit mellé lőttél. A benne említett negyvenelést pedig elég kevesen tartották, főleg keleten. Valószínűleg így került az iszlámba is. Csak szegény Mohamed a böjt lényegét képtelen volt felfogni (ahogy te is az vagy), hiszen nem az éhezés a lényege, hanem a bűnbánat. A linkelt cikked is rámutat erre:

"Az ókeresztények hamvazószerdáján a nyilvános bűnösök mezítláb, zsákruhában vonultak a templomba, ahol a pap hamut szórt a fejükre, kiutasította őket a templomból, s ők nagycsütörtökig vissza sem mehettek."


Tehát a nagyböjt egy bűnbánati időszak, amiben a különböző ételek és más élvezetek (mert közel se csak étellel kell böjtölni) megvonása segít. Egyfajta penitencia is.


"Nincs minden keresztény irányzatban."

Csak úgy a keresztények 4/5-öd részénél van :) De ne is zavarjon ez az apróság. Majd mi is a vahabizmus alapján kritizáljuk akkor az iszlámot vagy a szúfizmus szerint.


"A másik ilyen kersztény rágalom hogy látták mikor muszlimok nappal is esznek."

Idéznéd ezt kérlek? Vagy csak a jó öreg szokásos hazugségod?


"Egy átlag keresztény erre nagy ívben tesz."

Mert te nagyon tudod, hogy mit tesz egy átlag vallását gyakorló keresztény :)

2023. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 anonim ***** válasza:
0%

"Aha... Te aztán mindent ki tudsz következtetni, jó mesemondó lehetsz :D

De sajnos a tény az, hogy semmi erre vonatkozó szabály nincs leírva. Sose volt."


A saját Bibliádból idéztem és behazudod hogy nincs leírva?



"Mi? Az, hogy napközben nem esznek, majd este nagy lakoma? Semmi köze nincs ennek ahhoz a böjthöz, amit Jézus tett, hogy 40 napon át nem evett és nem ivott semmit."


A muszlimok 30 napig böjtölnek, a keresztények meg 1 napig. Tehát az iszlám szerinti közelebb van Jézus böjtjéhez. A muszlimok hajnalhasadástól naplementéig nem eszenek és ne isznak, a keresztényeknél meg csak annyi hogy nem esznek húst. Ebben is az iszlám szerinti böjt közelebb van Jézus böjtjéhez. Az esti lakoma meg a keresztények hazugsága.



"Nem, ennek akkor van értelme, ha muszlim böjtöt csinálnak, napközben megy a színjáték, este meg a hamidőzsi :) Jézus ezt hívta képmutatásnak."


Ez továbbra is a keresztények hazugsága. Itt megint az van hogy keresztények csak hazugsággal tudják kritizálni az iszlámot. Ha a muszlimok egy hónapon át egész nap nem esznek, nem isznak csak este arra behazudod hogy képmutatás, de ha keresztények egy napig nem esznek húst az kemény böjt és komoly vallásosság :))))

Visszatérve a versre Jézus nem azt mondja hogy rossz az egész napos böjt hanem hogy képmutatásból eltorzítják az arcukat egyesek. Ebből az következik hogy az egész napos böjt a helyes Jézus szerint. Ha ezt nem fogadod el a saát Bibliádat tagadod meg.



"Mond bármelyik orvosnak és körbe röhög. A gyomor nem fog attól összemenni, mert pár órán keresztül nem eszel. Ez már tényleg szánalmas tőled :)"


Mi az hogy pár óra? Az egy dolog hogy aljas hazug keresztény vagy de még számolni sem tudsz? Az iszlám szerinti böjt hajnalhasadástól naplementéig tart. EZ most azt jelenti hogy hajnaltól este 7-ig. Erre te bahazudod hogy pár óra. Az is látszik hogy fogalmad sincs milyen egy ilyen böjt. Mivel én már sokat böjtöltem tudom. Nem tudsz sokat enni, ha akarsz sem, mert a gyomor összemegy és kevés ételtől is jól laksz.



"Amúgy menj el egy muszlim országba ilyenkor, sok helyen szinte utcabálok vannak este."


Már voltam többször is. Nincs semmiféle utcabál.



"Ha nem írja, akkor nem írja. Pont. Senkit se érdekel, hogy te mit látsz bele."


Jó hát akkor megtagadod a saját Bibliádat. Mondjuk ez keresztényeknél normális. Ha éppen érdeketek úgy kívánja gond nélkül letagadtok a Bibliából bármit. Arról nem is beszélve hogy szó nincs a Bibliában olyan böjtről hogy egy napig nem eszel húst. Nem is lehet hiszen ez nem böjt hanem a böjt kigúnyolása.



"Valószínűleg így került az iszlámba is."


Az iszlámba úgy került hogy ez Isten eredeti parancsa. A Bibliából pedig kivették mert biztos nehéznek találták a keresztények. Helyette bevezették hogy egy napig ne egyél húst azt jóvan. :) Le van tudva :))))) Szánalmas.



"Csak szegény Mohamed a böjt lényegét képtelen volt felfogni (ahogy te is az vagy), hiszen nem az éhezés a lényege, hanem a bűnbánat."


Leírtam hogy mi aí lényege, de akkor mégegyszer:


sokkal inkább az a célja hogy közelebb kerülj Istenhez és hogy jobb ember legyél. A böjt önmegtartóztatása tanít. Átéled milyen az aki tényleg éhezik. Megtanulod hogy meg kell osztanod másokkal amid van és megtanulod hogy ne pazarolj és hogy ne legyél mohó, telhetetlen.



Te pedig ha jól értem azt mondod ez mind nem fontos és semmi köze a böjthöz :) Ellenben azt is állítod ha egy napig nem eszel húst azzal megbocsáttatnak a bűneid a keresztény vallás szerint:) Nagyon bírom mikor keresztényekkel vitázom. Mindig megnevettettek :) Ne haragudj de ez a keresztény vallás egy vicc.



"Az ókeresztények hamvazószerdáján a nyilvános bűnösök mezítláb, zsákruhában vonultak a templomba, ahol a pap hamut szórt a fejükre, kiutasította őket a templomból, s ők nagycsütörtökig vissza sem mehettek."


"Tehát a nagyböjt egy bűnbánati időszak, amiben a különböző ételek és más élvezetek (mert közel se csak étellel kell böjtölni) megvonása segít. Egyfajta penitencia is."


Ez az emberek megszégyenítése. Nem meglepő hogy keresztény szokás. Egyébként minden emberrel megtették ezt? Gondolom nem és főleg nem az egyház tagjaival.



"Csak úgy a keresztények 4/5-öd részénél van :) De ne is zavarjon ez az apróság. Majd mi is a vahabizmus alapján kritizáljuk akkor az iszlámot vagy a szúfizmus szerint."


Ti keresztények egyébként is a vahabizmus alapján kritizáljátok az iszlámot. Sőt, ti keresztének támogatjátok a vahabizmust olyannyira hogy keresztények hozták létre Szaud Arábia államát és a mai napig életben tartják. A gyónás pedig a katolikusoknál van és ortodoxoknál. Mondjuk ez is érdekes hogy egy embernek mondod el a bűneidet aki majd továbbítja Istenhez. Ha te szólsz Istenhez az nem jó? :)



"Idéznéd ezt kérlek? Vagy csak a jó öreg szokásos hazugségod?"


Nem gondolod komolyan hogy minden féleszű keresztény hazugságát dokumentálom. Viszont nem egy ilyen kereszténybe botlottam bele. Közös bennük hogy személy szerint nem ők látták, hanem hallották mástól aki látta :)))



"Mert te nagyon tudod, hogy mit tesz egy átlag vallását gyakorló keresztény :)"


Miért ne tudnám? :) Azt is tudom mit fogsz válaszolni. Azt fogod mondani hogy azok akiket láttam nem igaz keresztények. Mindig ez a válasz :) De akkor hol vannak a vallását gyakorló igazi keresztények? :) Olyanok mint a Columbo felesége. Sokat beszélnek róla de még senki sem látta :)))

2023. márc. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/93 anonim ***** válasza:
94%

"A saját Bibliádból idéztem és behazudod hogy nincs leírva?"

Továbbra se idéztél ilyet, csak találgattál.

Az pedig továbbra se érdekel.


"A muszlimok 30 napig böjtölnek, a keresztények meg 1 napig. Tehát az iszlám szerinti közelebb van Jézus böjtjéhez."

Egy napig? Hülye vagy, vagy újra hazudsz? Mint írtam, minden péntek bűnbánati nap, tehát akárhogy számolom, az 52 böjti nap (mínusz, ha ünnep esik rá), valamint Nagypéntek és Hamvazószerda szigorúbb böjti nap.


"A muszlimok hajnalhasadástól naplementéig nem eszenek és ne isznak"

És? Azért nem ez olyan nagy kunszt, nálam gyakran előfordul, hogy csak este eszek, munka és/vagy egyetem miatt. Most ne dobjam már ettől hanyatt magam. :D


"Visszatérve a versre Jézus nem azt mondja hogy rossz az egész napos böjt hanem hogy képmutatásból eltorzítják az arcukat egyesek. Ebből az következik hogy az egész napos böjt a helyes Jézus szerint."

Idéznéd, hogy hol írja az egész napos böjtöt? Újra megnéztem az idézeteket, s továbbra se találom :)


"Nem tudsz sokat enni, ha akarsz sem, mert a gyomor összemegy és kevés ételtől is jól laksz."

Nem, a gyomor továbbra se megy össze pár óra koplalástól :D Ilyen hülye ne legyél, kérdezz meg egy orvost. S igen, ha fél, vagy 2/3-ad napig nem eszik valaki, az pár óra. Mint írtam, ettől nem esek hanyatt, nálam is előfordul bármilyen böjt nélkül.


"Már voltam többször is. Nincs semmiféle utcabál."

Akkor csak nem akartad észre venni :)


"Arról nem is beszélve hogy szó nincs a Bibliában olyan böjtről hogy egy napig nem eszel húst."

Igen, ezt magyarázom. A Biblia egyáltalán nem írja elő, hogy kell böjtölni. Nem is tudtál ilyet idézni, nem véletlenül, mivel nincs benne ilyen.


"Az iszlámba úgy került hogy ez Isten eredeti parancsa. A Bibliából pedig kivették mert biztos nehéznek találták a keresztények. Helyette bevezették hogy egy napig ne egyél húst azt jóvan."

Az iszlámba úgy került, hogy Mohamed ezt látta a negyvenelő keleti keresztényektől és ezt vette át. A másik része pedig újabb hazugság, ha kivették, bizonyítsd.


"Te pedig ha jól értem azt mondod ez mind nem fontos és semmi köze a böjthöz"

Ajaj újfent csak hazudozol. Nem írtam, hogy nincs köze, azt írtam, hogy nem ez a fontos része. Olvasd vissza nyugodtan. S ezt tartom is, valóban ez a kevésbé lényeges része, a böjt lényege a bűnbánat. Amit egyébként az Ószövetségben is már olvashatsz.


"Egyébként minden emberrel megtették ezt? Gondolom nem és főleg nem az egyház tagjaival."

Újra hazudsz, szokás szerint :) Minden súlyos bűnt elkövető emberrel megtették.

De nyilván melegeket utcán halálra verni, vagy meztelenül ütlegelni nem az emberek megszégyenítése, csak iszlám szokás :)


"A gyónás pedig a katolikusoknál van és ortodoxoknál."

Meg anglikánoknál, evangélikusoknál (náluk gyakoribb a közösségi bűnbánat), stb... De sebaj, elnézem, hogy hülye vagy és nem tudod ezt se.


"Ha te szólsz Istenhez az nem jó?"

De tökéletes, s mivel Isten is szólhat hozzád, Mohamed-szerű hamis prófétákra sincs szükség :)


"Nem gondolod komolyan hogy minden féleszű keresztény hazugságát dokumentálom. Viszont nem egy ilyen kereszténybe botlottam bele. Közös bennük hogy személy szerint nem ők látták, hanem hallották mástól aki látta :)))"

Értem, tehát egy újabb alaptalan rágalom volt tőled, amit bizonyítani most se tudsz. :)


"De akkor hol vannak a vallását gyakorló igazi keresztények?"

Például vasárnaponként templomokban. Tudom, te még olyan helyen nem nagyon jártál :)

2023. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
0%

"Továbbra se idéztél ilyet, csak találgattál.

Az pedig továbbra se érdekel."


Jó akkor úgy veszem hogy megtagadod a saját Bibliádat.



"Egy napig? Hülye vagy, vagy újra hazudsz? Mint írtam, minden péntek bűnbánati nap, tehát akárhogy számolom, az 52 böjti nap (mínusz, ha ünnep esik rá), valamint Nagypéntek és Hamvazószerda szigorúbb böjti nap."


Milyen 52 nap te féleszű? :) Melyik keresztény böjtöl minden pénteken? :) Papíron a keresztény böjt 40 nap, amit Húsvétig számolnak, de persze senki nem böjtöl ennyit. Meg nincs is szó böjtről. Annyi az egész hogy pénteken nem esznek húst. Mondjuk szerintem a legtöbb keresztény még ezt sem tartja be. Vicc kategória az egész.



"És? Azért nem ez olyan nagy kunszt, nálam gyakran előfordul, hogy csak este eszek, munka és/vagy egyetem miatt. Most ne dobjam már ettől hanyatt magam."


Aha, persze :) De ha ilyen tökös vagy akkor teszteljük. Csináld végig. Egy hónapig hajnaltól egészen estig nem ehetsz és nem ihatsz semmit. Aztán majd meglátjuk hogy hanyatt dobod-e magad, szó szerint :)



"Idéznéd, hogy hol írja az egész napos böjtöt? Újra megnéztem az idézeteket, s továbbra se találom :)"


Mivel azt írja eltorzult az arcuk. Egész napos böjttöl fordulhat elő ilyesmi. Attól nem fog eltorzulni senki arca hogy egy napig nem eszik húst :)


"Nem, a gyomor továbbra se megy össze pár óra koplalástól :D Ilyen hülye ne legyél, kérdezz meg egy orvost. S igen, ha fél, vagy 2/3-ad napig nem eszik valaki, az pár óra."


Nézd, ha értelmi fogyatkos vagy nem tudok mit tenni. Fél vagy kétharmad napra nem mondjuk hogy pár óra. 2-3 órára mondjuk hogy pár óra.



"Mint írtam, ettől nem esek hanyatt, nálam is előfordul bármilyen böjt nélkül."


Annak hogy elfordult nálad hogy egy nap nem ettél ittál csak esete, köze nincs egy harmincnapos böjthöz. Az hogy egy nap ezt megcsinálod nem nagy dolog de egy hónapon át már az.



"Akkor csak nem akartad észre venni :)"


Kitalálom. Jártál Isztambulban. Egy olyan városban ami egyébként is 0-24-ben aktív és nálad ez már buli :)



"Igen, ezt magyarázom. A Biblia egyáltalán nem írja elő, hogy kell böjtölni. Nem is tudtál ilyet idézni, nem véletlenül, mivel nincs benne ilyen."


Dehogynem. Idéztem is. 40 napig böjtölt Jézus. Ez mondjuk a keresztényeknél meg is van mert 40 nap a böjti időszak, de csak papíron. Azt is idéztem hogy egész napos böjt volt. Ebből a keresztények semmit nem tartanak be.



"Az iszlámba úgy került, hogy Mohamed ezt látta a negyvenelő keleti keresztényektől és ezt vette át."


Ez egy tipikus keresztény hazugság hogy Mohamed próféta a keresztény vallásból vett át ezt meg azt. Valójában az iszlám semmit nem vett át a kereszténységből. Sőt, az iszlám az összes keresztény tanítást egyértelműen elutasítja.



"A másik része pedig újabb hazugság, ha kivették, bizonyítsd."


Bizonyított tény hogy a Biblia hitelesssége nulla, össze vissza hamisították.



"Ajaj újfent csak hazudozol. Nem írtam, hogy nincs köze, azt írtam, hogy nem ez a fontos része."


Mi az hogy nem ez a fontos része? Akkor mi a fontos? Az hogy ha egy napig nem eszel húst meg lesznek bocsátva a bűneid? :))) Amit leírtam ezerszer fontosabb mint ez a vicc kategória.



"S ezt tartom is, valóban ez a kevésbé lényeges része, a böjt lényege a bűnbánat."


Tényleg? Gondolod hogy ha egy napig nem eszel húst Isten megbocsátja a bűneidet?



"Újra hazudsz, szokás szerint :) Minden súlyos bűnt elkövető emberrel megtették."


Persze biztosan. Ma is a pedofil papok mezitláb vonulnak és hamut szórnak a fejükre igaz?



"De nyilván melegeket utcán halálra verni, vagy meztelenül ütlegelni nem az emberek megszégyenítése, csak iszlám szokás :)"


Ennek semmi köze az iszlámhoz. Nincs ilyen büntetés az iszlámban. Ellenben a Biblia írja például hogy halálra kell kövezni a paráznákat. Sőt, a Biblia szerint még azt is meg kell ölni aki fát szed szombaton. Szép vallás és te ezt véded.



"Meg anglikánoknál, evangélikusoknál (náluk gyakoribb a közösségi bűnbánat), stb... De sebaj, elnézem, hogy hülye vagy és nem tudod ezt se."


Anglikánoknál, evangélikusoknál nincs gyónás. Valamiféle bűnbánat lehet hogy van, de lényegtelen mert a keresztény tanítás úgy szól hogy ha elfogadod Jézust mint megváltót akor lehetsz akár tömeggyilkos is, ingyen jegyed van a Mennyországba.



"De tökéletes, s mivel Isten is szólhat hozzád,"


Ha tökéletes akkor miért kell keresztényeknek egy kis fülkében egy papnak elmondani hogy milyen bűnöket követtek el?



"Mohamed-szerű hamis prófétákra sincs szükség "


Miből gondolod hogy Mohamed hamis próféta? Bizonyíték?



"Értem, tehát egy újabb alaptalan rágalom volt tőled, amit bizonyítani most se tudsz. :)"


Te minden párbeszédet dokumentálsz? Ebből is látszik hogy retardált vagy és olyaamit kérsz számon ami nem életszerű és te magad sem tudnál bizonyítani mert senki nem menti le a beszélgetéseit.



"Például vasárnaponként templomokban."


Ja hogy nálad ennyi az igaz hitű keresztény kritériuma? :) Vasárnaponként menjen templomba? :)



"Tudom, te még olyan helyen nem nagyon jártál :)"


Hát tényleg nem. Utoljára gyerekkoromban jártam keresztény templomban de akkor sem magamtól mentem. Már gyerekként is világos volt számomnra hogy a kereszténység egy össze vissza hamisított bálványimádó vallás. Most sem tenném be a lábam egy háromsághívő kersztény templomba mert amit ott művelnek az bálványimádás.

2023. márc. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
100%

"Jó akkor úgy veszem hogy megtagadod a saját Bibliádat."

Te csak ezt tudod fújni, mint valami hülye dedós, de egyetlen egy előírást nem idéztél még ezzel kapcsolatban. Fogunk látni ilyesmit, vagy nem? Kezd unalmas lenni.


"Milyen 52 nap te féleszű? :) Melyik keresztény böjtöl minden pénteken? :)"

Például én te féleszű és még elég sokakat ismerek, akik szintén böjtölnek, mivel egyházi előírás. Ezen felül nagyböjti és adventi időben szerdánként is szoktam, bár ez nem előírás már.


"De ha ilyen tökös vagy akkor teszteljük. Csináld végig."

Miért kéne végig csinálnom? Vagy ez valami hülye muszlim "kihívás", mint amikor az emberek jeges vízzel öntik le magukat? Köszi, kihagyom, amúgy se érdekelnek a babonás szokásaitok.


"Mivel azt írja eltorzult az arcuk."

Továbbra is azt írja, hogy ők torzították el az arcukat. Tanulj meg ésszel olvasni.


"Fél vagy kétharmad napra nem mondjuk hogy pár óra. 2-3 órára mondjuk hogy pár óra."

De, az egy pár óra és senki se vágja magát hanyatt ettől :)


"Kitalálom. Jártál Isztambulban. Egy olyan városban ami egyébként is 0-24-ben aktív és nálad ez már buli :)"

Jó, tehát van az iszlámban ramadánkor esténként hamidőzsi és fesztivál hangulat. Hiába próbáltad tagadni.


"Dehogynem. Idéztem is. 40 napig böjtölt Jézus."

De ezt ti se tartjátok be akkor, miért nem? Mint a Biblia írja, Jézus 40 napon át nem evett és nem ivott, ti miért esztek és isztok minden nap a ramadán idején? Miért van megvágva az igazi böjt hossza? Hiszen ez alapján 40 nap, nálatok meg csak 30, ha jól tudom.


"Ez egy tipikus keresztény hazugság hogy Mohamed próféta a keresztény vallásból vett át ezt meg azt. Valójában az iszlám semmit nem vett át a kereszténységből."

Úgy látszik, hogy mégis átvett ezt és azt, lásd a keleti keresztények negyvenelését.


"Ma is a pedofil papok mezitláb vonulnak és hamut szórnak a fejükre igaz?"

Mondjuk írta az általad hivatkozott oldal, hogy ókeresztény szokás volt, ha szerinted ma is ókeresztény korban vagyunk, elég nagy hülye lehetsz. Amúgy a 9 éves csajt kúró pedofil szektavezér Mohameded és szórt a fejére hamut? :) Ha már a pedóknál tartunk. A 9 éves forrása egy hiteles hadísz.


"Ennek semmi köze az iszlámhoz. Nincs ilyen büntetés az iszlámban."

Hogyne lenne, elég sok iszlám országban alkalmazzák is.


"Anglikánoknál, evangélikusoknál nincs gyónás."

De van, viszont arról nem tehetek, hogy ennyire hülye vagy, még ezt se tudod :). Az anglikán high church még szentségnek is elismeri.


"Te minden párbeszédet dokumentálsz? Ebből is látszik hogy retardált vagy és olyaamit kérsz számon ami nem életszerű és te magad sem tudnál bizonyítani mert senki nem menti le a beszélgetéseit."

Ha annyiszor találkoztál vele, mint állítod, csak lenne egy legalább, de nincs. Ergo hazudtál.


"Ja hogy nálad ennyi az igaz hitű keresztény kritériuma? :) Vasárnaponként menjen templomba? :)"

Pontosabban itt kezdődik, hiszen az egyik első parancs.


"Már gyerekként is világos volt számomnra hogy a kereszténység egy össze vissza hamisított bálványimádó vallás. Most sem tenném be a lábam egy háromsághívő kersztény templomba mert amit ott művelnek az bálványimádás."

Úgy fest, hogy gyerekként is hülye voltál, most is az vagy. Nem baj, van ilyen.

2023. márc. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:
0%

"Te csak ezt tudod fújni, mint valami hülye dedós, de egyetlen egy előírást nem idéztél még ezzel kapcsolatban. Fogunk látni ilyesmit, vagy nem? Kezd unalmas lenni."


Idéztem, de te ezt nem veszed figyelembe. Megtagadod a saját Bibliádat. Egy kérdés. Ha egy keresztény szándékosan megtagadja a Biblia egyes verseit, kereszténynek tekinthető?



"Például én te féleszű és még elég sokakat ismerek, akik szintén böjtölnek, mivel egyházi előírás."


Milyen szektánál előírás az hogy egész évben minden pénteken böjtölni kell? Egyébként is amit te művelsz az nem böjt. Az a böjt kigúnyolása. Te soha életedben nem böjtöltél. Az hogy nem eszel húst egy nap nem böjt hanem vicc. Ja meg van a "szigorú" keresztény böjt. Ez az egyik kedvencem :) Napon belül háromszor ehetsz és csak egyszer lakhatsz jól. Ebben mi a böjt? :) Reggelire bekapsz valamit, sokan egyébként sem reggeliznek vagy csak keveset. Ebédre tele tömöd magad, amivel estig simán kibírod, majd egy lájtos vacsora. Ez neked böjt. Ja és ez a szigorú böjt évente egy nap. Nincs még egy ilyen kamu vallás a világon mint a keresztény :)



"Miért kéne végig csinálnom? Vagy ez valami hülye muszlim "kihívás", mint amikor az emberek jeges vízzel öntik le magukat?"


Te mondtad hogy ez semmi. Akkor csináld végig. Ha ez szerinted semmi akkor nem lehet akadálya hogy végigcsináld. Szerintem már az első héten behalnál és feladnád.



"Köszi, kihagyom, amúgy se érdekelnek a babonás szokásaitok."


Mitől babonás szokás mikor az iszlám böjt sokkal közelebb van a Bibliában leírthoz mint amit ti keresztények műveltek? Mondjuk nem csoda hogy a bálványimádó keresztények babonás szokásnak tekintik Isten parancsait, a pogány hamisításokat meg igaznak.



"Továbbra is azt írja, hogy ők torzították el az arcukat. Tanulj meg ésszel olvasni."


Igen ők torzították el, azzal a céllal hogy úgy tűnjön, természetes módon torzult el. De természetes módon csak akkor tud eltorzulni ha egész nap nem eszel nem iszol. Ergo a Biblia egész napos böjtöt ír elő. Vagy neked akkor is eltorzul az arcod ha egy napig nem eszel húst? :) Én például észre sem ha egy napig nem eszek húst.



"De, az egy pár óra és senki se vágja magát hanyatt ettől :)"


Jó akkor elkönyveljük hogy értelmi fogyatékos vagy mert nálad a fél vagy kétharmad nap az pár óra.



"Jó, tehát van az iszlámban ramadánkor esténként hamidőzsi és fesztivál hangulat. Hiába próbáltad tagadni."


Ez továbbra is egy keresztény hazugság. Ráadásul pont hogy a keresztényeknél van hamidőzsi és fesztivál hangulat. Farsang, utcabál, riói karnevál stb. Ez egy tipikus keresztény reakció. A saját vallástok abbérációit az iszlámra próbáljátok ráhúzni.



"De ezt ti se tartjátok be akkor, miért nem? Mint a Biblia írja, Jézus 40 napon át nem evett és nem ivott, ti miért esztek és isztok minden nap a ramadán idején?"


Azért mert ha 40 napig nem eszel, nem iszol akkor meghalsz. De még így is sokkal közelebb van ehhez az iszlám böjt mint a keresztény.



"Miért van megvágva az igazi böjt hossza? Hiszen ez alapján 40 nap, nálatok meg csak 30, ha jól tudom."


Például mert keresztények rosszul írták le. 30 helyet 40 napot írtak. Az is lehet hogy jól írták le a keresztények de Isten később lecsökkentette 30 napra.



"Úgy látszik, hogy mégis átvett ezt és azt, lásd a keleti keresztények negyvenelését."


Előbb még azt írtad az iszlám böjtnek semmi köze Jézus böjtjéhez, most meg azt írod a kereszténységből lett átvéve az iszlámba? :) Szép kis önellentmondás.



"Mondjuk írta az általad hivatkozott oldal, hogy ókeresztény szokás volt, ha szerinted ma is ókeresztény korban vagyunk, elég nagy hülye lehetsz."


És ez nálatok keresztényeknél úgy meg hogy kedvetek szerint hagytok el szertartásokat majd kreáltok újakat?



"Amúgy a 9 éves csajt kúró pedofil szektavezér Mohameded és szórt a fejére hamut? :) Ha már a pedóknál tartunk. A 9 éves forrása egy hiteles hadísz."


Ez egy keresztény hazugság. Annyi igaz hogy van egy ilyen hadisz de sok más is van amik szerint meg 16, 18 vagy akár 20 éves is lehetett. Vagyis nem ismert pontosan hány éves volt. Az ilyen legalja keresztények mint te, kiragadják azt ami szerint a legfiatalabb volt és behazudják hogy biztosan ennyi volt. Azt hadd kérdezzem már meg hogy szerinted Mária hány éves volt mikor megházasodott? Csak mert simán lehet hogy a mai törvények szerint kiskorú. Akkor ez is pedofília? Ráadásul őt akkor a szentlélek rontotta meg a te logikád alapján.



"Hogyne lenne, elég sok iszlám országban alkalmazzák is."


Az hogy alkalmaznak valamit muszlim országban nem egyenlő azzal hogy az az iszlám előírása. Keresztény országokban élve égettek meg embereket. Akkor ez a keresztény vallás előírása a logikád szerint? Egyébként is hazugság. Melyik muszlim országban büntetés az hogy a tömeg lincsel meg bűnösöket?



"De van, viszont arról nem tehetek, hogy ennyire hülye vagy, még ezt se tudod :). Az anglikán high church még szentségnek is elismeri."


Gyónás továbbra is ortodoxoknál és katolikusoknál van.



"Ha annyiszor találkoztál vele, mint állítod, csak lenne egy legalább, de nincs. Ergo hazudtál."


A te hazugságaidat sem dokumentálom, de ettől még tény hogy mindenfélét összehazudsz.



"Pontosabban itt kezdődik, hiszen az egyik első parancs."


Az más hogy valami ott kezdődik amitől fényévekre van az amit én kérdeztem. Szóval hol is vannak a hitű keresztények?



"Úgy fest, hogy gyerekként is hülye voltál, most is az vagy. Nem baj, van ilyen."


A világon az összes valódi egyistenhívő, legyen az muszlim, zsidó vagy keresztény (szentháromságtagadó) szerint ti keresztények politeista bálványimádók vagytok. Na akkor ki a hülye?

2023. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
100%

"Idéztem, de te ezt nem veszed figyelembe."

Talán azért, mert amit idéztél, ott nem volt semmilyen szabály leírva. Te pedig azt hazudtad, hogy a Biblia előírja, hogy kell.


"Az a böjt kigúnyolása."

Arra gondolsz, amikor napkelte előtt bedobnak pár falatot, majd este pedig degeszre eszik magukat? Valóban a böjt kigúnyolása.


"Te mondtad hogy ez semmi. Akkor csináld végig."

Egész pontosan azt írtam, hogy nem vágom tőle hanyatt magam. De nem értem, hogy miért kéne ostoba muszlim babonákat betartanom.


"a bálványimádó keresztények babonás szokásnak tekintik Isten parancsait"

Isten parancsait nem tekintjük annak, de azt igen, amit a hamis prófétátok tanított. A szavai a sátántól jöttek és tettei még inkább.


"Ergo a Biblia egész napos böjtöt ír elő."

Újfent kérlek, idézd nekem ezt az előírást.


"Ráadásul pont hogy a keresztényeknél van hamidőzsi és fesztivál hangulat. Farsang, utcabál, riói karnevál stb."

Igen, a böjt előtt valóban van farsangi időszak. Nektek meg a böjt alatt van esténként, elég nagy különbség.


"De még így is sokkal közelebb van ehhez az iszlám böjt mint a keresztény."

Semmivel nincs közelebb, minden nap zabálsz és iszol. Mitől lenne akkor közelebb ahhoz, hogy 40 napig nem iszol és eszel, ami konkrétan a Bibliában van, mint egyetlen példa.


"Például mert keresztények rosszul írták le. 30 helyet 40 napot írtak. Az is lehet hogy jól írták le a keresztények de Isten később lecsökkentette 30 napra."

Előbb hazudtad, hogy a keresztények nem szeretnek böjtölni, akkor miért írtak volna szándékosan többet? Isten szerinted össze-vissza változtatja parancsait? Lehet akkor a böjtöt is Ő módosította húsmentesre nem? Vagy lehet csak simán Mohamed hamisította meg a 40 napot és csinált belőle 30-at.


"Előbb még azt írtad az iszlám böjtnek semmi köze Jézus böjtjéhez, most meg azt írod a kereszténységből lett átvéve az iszlámba? :) Szép kis önellentmondás."

Igazából nincs benne ellentmondás. A keresztény böjt nem a jézusi böjt másolása, hanem bűnbánati időszak húsvét előtt. Jézus böjtje nem egy évenként visszatérő dolog volt, hanem működésére készülve vonult a pusztába 40 napra.


"Azt hadd kérdezzem már meg hogy szerinted Mária hány éves volt mikor megházasodott?"

Erről nem ír a Biblia, ellentétben arról írnak hiteles hadíszok, hogy Mohamed hamis próféta egy 9 éves kislányt vett el, s mivel nem csak jegyese volt, ezért meg is kúrta nyilván. Különben csak jegyesként hivatkoznának rá.

Amúgy Mária nem lehetett kiskorú, mert a zsidó törvények elég szigorúak voltak, ellenben a hamis próféta Mohamed maga hozta ezeket a törvényeket, lásd magának mennyi feleséget engedett, a követőinek meg csak négyet.


"Melyik muszlim országban büntetés az hogy a tömeg lincsel meg bűnösöket?"

Láthatóan elég sokban.


"Gyónás továbbra is ortodoxoknál és katolikusoknál van."

Továbbra sem, mint írtam, az anglikán high churchben szentségi szinten van, de az evangélikusoknál is megmaradt, csak nem szentségként.


"Na akkor ki a hülye?"

Láthatóan te. De nem gondoltam, h ez még kérdés.

2023. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!