Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg kell gyónnom, ha maszturbá...

Meg kell gyónnom, ha maszturbáltam? Áldozhatok?

Figyelt kérdés

Szerintem nem bűn igazából, és nem is bánom annyira, senkinek nem ártottam, ha pedig meggyónnám, mint egy olyan súlyos bűnömet, amit teljes és tiszta szívemből, rettenetesen bánok, akkor hazudnék. Ha jól tudom az egyházak, köztük a görög és római katolikusok (ugyanúgy a pápa alá tartoznak, csak a görögkatolikusok szertartásai, templomai, hagyományai az ortodoxokéra hasonlítanak, maga a hit viszont szinte teljesen azonos) szerint sem bűn, csak a jelenlegi állás szerint "súlyosan rendetlen cselekedet", de egy kérdés elbizonytalanított ezen az oldalon: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Fiatal fiú vagyok, a szervezetem kb. egy hormonbomba most. Nem hinném, hogy ennyire súlyos lenne. Sőt, ha jól tudom egészséges a prosztatára.


Mit gondoltok? Mi a hivatalos álláspont? Ha úgy áldoznék, hogy ezért külön nem megyek el gyónni (más bűnöm igazából nincs is, vagy ha van az is max. olyan, mint a kegyes hazugság vagy a türelmetlenség), akkor azzal nagyon súlyos szentségtörést követnék el?



2023. máj. 7. 01:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
36%

#10

Miért hazudsz neki? Természetesen meg kell gyónnia, nem áldozhat úgy, mert szentségtörést követ el. Amúgy nem csak a maszturbáció bűn, de az általad művelt hazudozás is, sőt talán súlyosabb...


VI. Pál: A Hittani Kongregáció „Persona humana” nyilatkozata a szexuáletika néhány kérdéséről (Kr. u. 1975) (DH 4584)


9. Manapság gyakran kétségbe vonják, vagy nyíltan tagadják a katolikus Egyház hagyományos tanítását, amely szerint a maszturbáció erkölcsileg súlyos szabályszerűtlenséget képez. A pszichológia és a szociológia kimutatja, ahogyan általában mondják, hogy az, mindenekelőtt a serdülőknél, általában az érlelődő szexualitáshoz tartozik és ezért semmi valódi és súlyos bűnt nem tartalmaz, hacsak valaki szándékosan nem adja át magát a magányos élvezetnek csak a maga körébe zártan („ipsatio” - önmaga keresése); ebben az esetben természetesen a cselekmény teljesen ellentétes a különböző nemű személyek közötti szeretetközösséggel, bár igyekeznek azt állítani, hogy a fő célja a nemi erő használatának.

Ez a vélemény mindazonáltal a katolikus Egyháznak mind a tanításával, mind a lelkipásztori gyakorlatával ellentétes. Akármilyen meggyőző ereje van néhány biológiai vagy filozófiai jellegű érvelésnek, amelyet olykor felhasználtak egyes teológusok, a valóságban mind az Egyház Tanítóhivatala - a hagyomány folyamatos állandóságával - mind a krisztushívők erkölcsi érzéke kétkedés nélkül, szilárdan azt tartja, hogy a maszturbáció bensőleg és súlyosan rendezetlen cselekedet.

2023. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
35%

A krisztushívők erkölcsi érzéke valahol megragadt a középkorban. Arról nem is beszélve, amit a szálkáról és a gerendáról olvashatunk a Bibliában...

Amivel nem ártunk felebarátunknak, az nem bűn - akármelyik pápa akármit mond róla.

2023. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
55%

#12

Továbbra is az a kérdés, hogy "Mi a hivatalos álláspont?" és nem az, hogy random 3,5 pipás mit gondol erről.

Azzal se ártasz másnak, ha Baálnak áldozol, de könnyen beláthatjuk, hogy bűn.

2023. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

#12.

Nem csak a kereszténységben van lemondás, önmegtagadás, meg hasonlók.

A Biblia szerint minden bűn, amivel Istennek akarunk (hisz egy teremtmény nem tud valójában ártani), felebarátunknak, magunknak, környezetünknek ártunk.

2023. máj. 15. 18:52
 15/26 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy ennek mi felel meg.
2023. máj. 15. 18:52
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
A kérdés az, hogy kinek ártasz a maszturbációval?
2023. máj. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
29%
Nulla százalékra lettem leszavazva, de (csak hogy dupla nullát kapjak) még egyszer megkérdezem: kinek és mit árt a maszturbáció? Merthogy a Biblia erről semmit nem ír, azt nyilván tudjuk mindannyian.
2023. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

#17.

A Biblia szerint már akkor is bűnt követsz el, ha a bűnös vággyal nézel asszonyra, nemhogy ha a kezed visz bűnre.

2023. máj. 21. 21:53
 19/26 anonim ***** válasza:
55%

#17

Ne csodálkozz, mert itt nem a személyes véleményed volt a kérdés, hanem a Biblia, illetve az Egyház tanítása.

2023. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
35%
Ami a személyes véleményt illeti... Ha a Bibliát csak egyféleképpen lehetne értelmezni, nem lennének egymástól alapvető kérdésekben különböző keresztény felekezetek. Az Egyház tanítása pedig folyamatosan változik. Szóval hadd legyen jogom (a szabad akarat jegyében) megfogalmazni a saját véleményemet. Hívő emberként, de nem birkaként.
2023. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!