Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg kell gyónnom, ha maszturbá...

Meg kell gyónnom, ha maszturbáltam? Áldozhatok?

Figyelt kérdés

Szerintem nem bűn igazából, és nem is bánom annyira, senkinek nem ártottam, ha pedig meggyónnám, mint egy olyan súlyos bűnömet, amit teljes és tiszta szívemből, rettenetesen bánok, akkor hazudnék. Ha jól tudom az egyházak, köztük a görög és római katolikusok (ugyanúgy a pápa alá tartoznak, csak a görögkatolikusok szertartásai, templomai, hagyományai az ortodoxokéra hasonlítanak, maga a hit viszont szinte teljesen azonos) szerint sem bűn, csak a jelenlegi állás szerint "súlyosan rendetlen cselekedet", de egy kérdés elbizonytalanított ezen az oldalon: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Fiatal fiú vagyok, a szervezetem kb. egy hormonbomba most. Nem hinném, hogy ennyire súlyos lenne. Sőt, ha jól tudom egészséges a prosztatára.


Mit gondoltok? Mi a hivatalos álláspont? Ha úgy áldoznék, hogy ezért külön nem megyek el gyónni (más bűnöm igazából nincs is, vagy ha van az is max. olyan, mint a kegyes hazugság vagy a türelmetlenség), akkor azzal nagyon súlyos szentségtörést követnék el?



2023. máj. 7. 01:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
34%

"Az Egyház tanítása pedig folyamatosan változik."

Ez mondjuk hazugság, nem tudsz egyetlen dogmát se mondani, ami megváltozott az elmúlt 2000 évben. Eltérő felekezetek, szekták persze akadnak, jönnek létre naponta, de hidegen hagynak.


"Szóval hadd legyen jogom (a szabad akarat jegyében) megfogalmazni a saját véleményemet."

Van jogod, csak tedd hozzá, hogy az a te véleményed, ami szembe megy az Egyház 2000 éves tanításával és nem válasz a kérdésre.

Ez így korrekt lenne. Viszont te megpróbáltad félrevezetni a kérdezőt, hogy nem kell neki meggyónnia. Pedig meg kell, legfeljebb szerinted felesleges.

2023. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
35%
Ha szerinted az egyház kétezer éve homogén egész, semmi nem változott, az elég nagy baj. Ezek szerint az inkvizíció, a búcsúcédulák, a boszorkányégetések ma is vállalhatóak.
2023. máj. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
55%

#22

Miért ferdítesz? Azt mondtam, hogy a tanítása nem változott, hogy ami 1700 éve dogma volt, az most is az.

2023. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 tgt ***** válasza:

A Katolikus Egyház Katekizmusa ezt írja az önkielégítésről:


"Ahhoz, hogy a személyek erkölcsi felelősségéről helyes ítéletet alkothassunk és a lelkipásztorkodásnak irányt mutathassunk, figyelembe kell venni az érzelmi éretlenséget, a szerzett szokások erejét, a szorongásos állapotot és egyéb pszichikai vagy társadalmi tényezőt, amelyek enyhíthetik, talán a minimumra is csökkenthetik az erkölcsi bűnösséget."

2023. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#20.

A Biblia és egyébként bármely másik szentirat értelmezése olyan kérdésekben változik, amelyek a témával kapcsolatos ismereteink bővülésével más színezetet kaptak. A szentiratok szerzői sokszor használnak metaforákat, de talán még többször írnak szó szerinti dolgokról. Például ez egy ilyen dolog. Rájöttünk arra, hogy a teremtés napjait nem 24 órában kellene látnunk, hanem rengeteg időt magába foglaló egységekben, ugyanakkor erre már Szent Ágoston is felhívta a figyelmet a folyamatos teremtés tanításával, ami nem éppen napjainkban volt. Tehát a szentiratok értelmezése sem egyik napról a másikra változik, hanem általában ezen véleményeknek szinte-szinte a kezdetekkor is vannak már felvetői. Akinek az elmélete közelebb visz a hithez, abból szent lesz, akinek pedig nem (a kereszténységnél például Áriusz presbiter), abból eretnek.


Az önkielégítéssel szemben ellenben a mainstrim vallási vélemények szinte folyamatosan egyeznek, csak a modern korban kezdték az emberek a hétköznapi emberhez (nem magunkat változtatjuk meg, hanem a vallást), meg a közélethez igazítani a vallást, ezáltal egyértelmű, hogy sokan az utóbbi csoportba tartoznak.

2023. máj. 24. 11:34
 26/26 anonim ***** válasza:
35%
Oké. Akkor gyónd meg, ha maszturbáltál. :D
2023. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!